Skocz do zawartości

[rozmiar] Dobór wielkości ramy dla osobnika z krótkimi odnóżami


rzymo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

przymierzam się do zakupu gravela - Boreas 1 od Rometa. Mam jednak problem z samym sobą ;) a konkretniej proporcjami ciała - 180cm na wysokość jest, ale noga tylko 80. Pozycja ogólnie bliżej wyciągniętej, niż wyprostowanej.

Żeby mieć punkt odniesienia - dobrze jeździło mi się na Tribanie 100 w rozmiarze L, czyli podsiodłowa 52cm, górna lekko opadająca, jak dobrze pamiętam 565mm efektywnie, główka 190mm. Do tego mostek 100mm. Przekrok na granicy komfortu psychicznego - górna rura centymetr wyżej i już by było nie-ok.
 

Romet w katalogu podaje dane jak na obrazku poniżej. Myślałem o 56, ale boję się o pewną część ciała ;) Z drugiej strony 54 może być za krótki...

Czy może odpuścić sobie ramy tego typu i szukać rowerów z niższymi? Co myślicie?

 

http://abload.de/img/rometahst7.jpg

romet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie ma rady, musisz się przymierzyć i porównać oba rozmiary.
Przy 54 musiałbyś pewnie wymienić mostek na dłuższy, ale ze względu na niższą główkę ramy wyjściowo będzie to sprzyjało większemu wyciągnięciu.
Nie znamy jednak przekroku w Boreasie, więc jak Ci ramy nie podejdą, to będziesz szukał czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...