Skocz do zawartości

[Wybór roweru] Focus Black Forest Light vs Kross Level 7.0 29


akostarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

utknąłem w martwym punkcie, obydwa rowery w podobnej cenie, sztywne osie, Hamulce M395...

Focus Black Forest Light 29 2017 cały na SLX 2x11, Kross Level 7.0 29 2018 pomieszane grupy (2x10, ekonomicznie ale ujdzie), W focusie obręcze 21mm marki własnej (podobno alexrims), Kross na WTB i23 podobno już tubeless (pewnie zalane). Po wymianie opon rowery wylądują w podobnej wadze (fabryka 12,4 dla Focusa, 12,2 dla Krossa). Co byście polecili dla regularnie jeżdżącego amatora (możliwe starty XC w okolic) preferującego raczej sportową pozycję na rowerze? Jakieś złe doświadczenia z ramami Focusa? (słyszałem kilka przykrych historii z Krossem w roli głównej). Czy napęd 2x11 ma jakąś sporą przewagę ? (finalnie i tak bym chyba kasetę zmienił na max 11-40). Czy można powiedzieć, czy któryś z tych amorów jest zauważalnie lepszy ?   RockShox Recon TK  vs RockShox Recon Silver RL

Trochę obawiam się, że waga krossa mocno zaniżona...

Specyfikacja:

https://rower.com.pl/focus-black-forest-lite-29-591782

https://rower.com.pl/kross-level-7-0-1004347

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 cali będzie optymalne. Dzisiaj oglądałem Focusa... Kiedy prosi się sprzedawców o podanie wagi to dostaje wartości od 12.1 do 12.4kg.. Na żywo lekko ponad 13kg.. Więc raczej odpada bo opony też zwijane założone. Do rywalizacji dodam chyba jeszcze modele 1x11(obecnie mam 26x28 I jak jest więcej niż 10%  terenie  to robi się ciepło) czyli Kross B8 2017... Czy może lepiej szukać czegoś używanego? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam krossa level r8 z 2017. czyli to samo, co level b8 tylko mniejsze koła.

cena r8 około 4k, b8 200-300 drożej.

Na początek zwróć uwagę na widelec, bo nie wiem czy jakiś inny rower w tej cenie oferuje rs'a rebe. Widelec z prawdziwego zdarzenia. Napęd 1x11 slx świetna sprawa, blat narrow wide doskonale trzyma łańcuch, ryzyko spadnięcia nie istnieje. Rama wykonana bardzo dobrze, pozostałe elementy również niczego sobie. Opony do wymiany.

Kross robi naprawdę dobre rowery, chociaż sporo osób złośliwie go hejtuje. Nie wiem dlaczego, jednak w większości bezpodstawnie. Płacisz za sprzęt, nie za napis na ramie jak w przypadku innych, prestiżowych rowerów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W zasadzie od 3 tyg śmigam na Krossie Level B8. Ogólnie jest ok, na wadze wyszło 12,2kg, po zmianie opon na coś lzejszego wychodzi 11,6kg. Mimo wszystko koła nadal dość ciężkie (+kaseta). 

Z minusów dość długie przewody hamulcowe, po ustawieniu pod siebie wymagały lekkiego przycięcia. Idąc za ciosem wsadziłem od razu SLXy na metalicznych klockach - jest dobrze. 

Tylne koło jakby delikatnie krzywo się układało od dołu podsiodlowki - możliwe że trzeba sprawdzić naciąg. 

Napęd 1x11 w tym wydaniu jest dość twardy, do 44kmh bez problemu da radę docisnąć. Na mocniejszych zjazdach asfaltowych nawet lekko 50 przekraczałem. W górę jeszcze nie poczułem braku ale ogólnie mam dość płasko w okolicy, więc to pewnie kwestia czasu.  Łańcuch wydaje się dość kiepski. 2 ostatnie przełożenia dość mocno oddalone, kadencja leci o jakieś 14 rpm przy zmianie, trzeba się przyzwyczaić. Rama dość dobrze tłumi jak na alum. Możliwe że to sztywne osie? Zamykacze z RS dość delikatne. 

Ogólnie jestem zadowolony, jak za tą kasę to naprawdę dobry deal. Dzisiaj asfalt dość śliski a SST poleciałem wyczuwalnie szybciej niż na wysłużonym Kandsie.  Szkoda że tylko jeden bidon wchodzi w ramę. Malowanie dość delikatne. 

20180210_090930.jpg

Edytowane przez akostarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...