Skocz do zawartości

[rower] do złożenia


red_fever

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie chciałbym złożyć rower powiedzmy sobie bardziej off-road niż posiadam. Posiadany rower to zethos Unibikie gts 2016 na slx 3x10 problem w tym ze jest to rower cross-owy a ja mam las wokół i jazda na 1.75 po błocie nie należy do przyjemności. Nie jestem zawodowcem wiec rower nie ma służyć do jazdy w zawodach, lecz do wolnej ale z założeniem terenowym. Moja waga to 80kg i mam 180cm wzrostu szukam takiej ramy na która przełożę sprzęt z unibika.

Z góry dziękuje za wsparcie i pomoc

easy driver hard rider ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj obecny rower - najlepiej w całości. I kup jakąś 29 o zacięciu XC. W rowerach tych każdy niemal element jest bardziej  przystosowany do tego co potrzebujesz. Nie zostawiaj sobie nic z tego roweru. Chyba , że trafiłeś idealnie pod siebie z siodełkiem - wtedy je sobie zostaw. Najlepiej kupić rower nowy lub w idealnym  stanie z np. Allegro. Taki np. 3-letni rower przeskakuje znacznie to co masz.   Szkoda czasu na przerabianie starego roweru. I tak nigdzie to ciebie nie zaprowadzi.   Za 3000 zł można kupić używane  rowery na Fox lub Rebie w super stanie.  RADA: załóż taki wątek na głównej stronie forum rowerowego poświęconej 29er, a nie na podforum. Tam zagląda więcej osób - będzie więcej podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że chcesz kupić ramę mtb 29 cali, tak, żeby zmieściły się opony 2.25.

Nie tak znowu wiele mógłbyś przełożyć z tego crossa. Widelec amortyzowany z crossa 28 prawdopodobnie będzie zbyt niski do ramy 29 cali. Mechanizm korbowy ma za twarde przełożenia jak do jazdy w terenie, hamulce tam są v-brake ? Jeśli tak, to też do wymiany. Kierownica gięta z regulowanym mostkiem, też nie za bardzo. Amortyzowana sztyca podsiodłowa, podobnie.

Chyba lepiej tak zrobić jak pisze kolega bazzz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...