Skocz do zawartości

[single speed] Zakup SS przez internet


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od lat przeglądam forum, ale dopiero teraz zaszła konieczność zapostować. Noszę się bowiem z zamiarem nabycia roweru typu single speed do jazdy po mieście i o ile przy zakupie crossa łatwo wyszukać opinie i recenzje danych modeli to przy SS lekko nie jest. Szczególnie w polskim internecie. 

Chciałbym zakupić coś podstawowego, kierując się zasadą "najlepszy z najtańszych" albo inaczej, "najtańszy z porządnych". W pobliskim sklepie rowerowym zaproponowano mi SE Bikes Lager lub Fuji Feather. Niezbyt mi pasują kształtem ramy i stylistyką. Górna granica ceny to 1,5k zł.

Mam spore wątpliwości co do polskich sklepów SS (i tak nielicznych), wygląda mi to na jakąś masówkę z chińskich podzespołów... Nie ma problemu bym zamówił coś z zagranicy, ale właśnie, co? Czy ktoś zgłębiał ostatnio ten temat? Czy jesteście w stanie doradzić konkretny model?

Coś takiego znalazłem:

http://www.wiggle.co.uk/eastway-single-speed-1/

https://www.mangobikes.com/shop/bikes/original-single-speed/black-series-single-speed-matte-blue/

 

Kierownica bullhorn lub rogi, rozmiar M (182cm wzrostu). 

Wesołych świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Imar napisał:

Jest jeszcze Kross Noru. Nie zastanawiałeś się nad nexusem 3?

Dzięki, nie wiedziałem nawet że Kross ma coś takiego w ofercie, jakoś mi to umknęło. Ma sporo zalet, np lepszej jakości komponenty i znośną cenę, ale geometria ramy nie ta. Chodzi mi o coś bliżej szosowej, z poziomą rurą. 12kg jak na aluminiowy SS to trochę słaby wynik :-(

Mówisz o piaście 3 biegowej? Aż do teraz nie myślałem. A dobrze by się jeździło, tylko cena wzrośnie i nie wiem jak z żywotnością takiego cudu. W końcu SS ma być prosty i bezawaryjny. Ale pogrzebię o tym w googlach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexus 3, piasta tania, bez awaryjna i bardzo żywotna, jak chcesz prosto to możesz zostawić 1 hamulec torpedo. 
Odchodzą Ci normalne hamulce, klamki itp. Nexusa możesz zastosować do ramy z poziomymi hakami, z normalnym hakiem przerzutki do którego montujesz napinacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, skom25 napisał:

Nie myslales nad szosa z Decathlonu? Co prawda ma przerzutke z tylu, ale demontaz i montaz SS to powinna byc jakas smieszna kwota.

Pochyliłem się nad tym, ale za dużo w tym kompromisów. Pierwsza rzecz: Triban w ogóle mi się nie podoba stylistyką. Nie widzę możliwości wyboru koloru. Druga: celuję konkretnie w single speed i pionowe haki są mi zbędne, na przyszłość lepiej bym miał ramę torową z poziomymi. Wiem, że można napinacz, ale po co? Fajnie że dają gwarancję na ramę, nawet miałbym do nich baaaardzo blisko... ale nie. Cenowo wyjdzie to coś w okolicy zakupu typowego SS, więc szukam dalej.

Zna ktoś miejsce w W-wie, Lublinie lub po wschodniej cześci kraju, gdzie można zamówić SS z dobrą relacją cena/jakość i zmodyfikować co nieco? Ten nexus 3 mi się zaczął podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wawie jest sloro miejsc gdzie konwertują stare szosy, single ostre itp możesz np sprawdzić Bikerstudio Klaudyny, mają tez w ofercie rowery Marin, w tym też single, ale nie stoją na półce czekając na zakup. Marin jest obecny gdzieś na Wale Miedzyszyńskim, chyba podstawowy dystrybutor, podobały się też rowery Fairdale, patrzyłem na same ramy  na stronach TexasBike, kolejne single to z Planet x, stalówki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...