Skocz do zawartości

[rozmiar ramy] Cube Aim SL 29


seawolf688

Rekomendowane odpowiedzi

Cube'y już fabrycznie mają bardzo długie mostki (11 cm?!) także moim zdaniem zmiana mostka na dłuższy odpada. Mierzyłem przekrok w moim LTD Pro 21 (ma podobne geo do Aima, ale jest dłuższy) i wychodzi 83-84, także doliczając buty to będzie na styk. Ale ze względu na to że rama jest krótka to chyba i tak brałbym większy rozmiar i na wstępie wywalił ten szosowy mostek zastępując go czymś sensownym, np 8 cm.

A jeśli ten Aim to nie jest jakaś super okazja to popatrz też za innymi rowerami, Cube niestety został gdzieś z tyłu jeśli chodzi o geo. I mówię to jako posiadacz jednego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bts napisał:

Cube'y już fabrycznie mają bardzo długie mostki (11 cm?!) także moim zdaniem zmiana mostka na dłuższy odpada. Mierzyłem przekrok w moim LTD Pro 21 (ma podobne geo do Aima, ale jest dłuższy) i wychodzi 83-84, także doliczając buty to będzie na styk. Ale ze względu na to że rama jest krótka to chyba i tak brałbym większy rozmiar i na wstępie wywalił ten szosowy mostek zastępując go czymś sensownym, np 8 cm.

A jeśli ten Aim to nie jest jakaś super okazja to popatrz też za innymi rowerami, Cube niestety został gdzieś z tyłu jeśli chodzi o geo. I mówię to jako posiadacz jednego ;)

 

8 cm to mój miał fabrycznie, dlatego dałem dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!!

skłaniam się jednak ku 21" - pomierzyłem wszystkie długości w swoim obecnym rowerze i wychodzi praktycznie tak jak w rozmiarze cube 21" tylko górna rura jest o jakiś 1-2 cm wyżej. A w butach spd, które są dość wysokie w obecnym mam całkiem niezły zapas. 19" i długaśny mostek do mnie kompletnie nie mówi - 120 mm mostka to jakiś kosmos - obecnie jeżdżę na czymś w okolicach 50 - 60 mm.

Ale wszystkim dziękuję i jeszcze raz sobie wszystko przemyślę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatecznie kupiłem cube analog 29 w rozmiarze 21. Idealnie! Czuje się na nim świetnie, długości i wysokości w sam raz. Jeszcze szukam swojego ustawienia siodełka (przód-tył, nachylenie) i manetek/klamek ale wstępnie jest lepiej niż bardzo dobrze ;) 

i cieszę się, że wybrałem rozmiar 21 a nie 19 bo miejsca nad cojones jest a nie wyobrażam sobie długaśnego mostka,

Dzięki za rady i pozdrawiam!!

 

OI000307.thumb.jpg.0d28b2e65f0d20bfc41c04a659e35350.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...