Skocz do zawartości

[Korba] M785 i zębatki


HarveyDent

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powszechnie wiadomo według Shimano 10rz korba FC-M785 może pracować w konfiguracji zębatek:

  • 24-38
  • 26-38
  • 28-40

Chciałbym do blatu wrzucić młynek 28, uzyskać 28-38 i użyć tego w napędzie 2x11. Trenował ktoś takie machloje z zębatkami ? Będzie to działać bez ekscesów pt. "spadanie łańcucha podczas przerzucania" itd ? Blaty 38 mają dwa rożne oznaczenia (AM i AK) bo niby będą gadać tylko z dedykowanymi młynkami. Prawda czy sposób na wyciągnięcie siana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby takie zalecenia shimano miały pokrycie w rzeczywistości to każdy by płacił gruby hajs za ich zębatki zamiast za połowę tańsze i skuteczniejsze narrow wide. Możesz wrzucić tylko sprawdź czy będzie to fizycznie pasować do korby (bcd i te "półeczki" na których ramię zębatki sie opiera) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym trochę prawdy , próbowałem pożenić  38AM właśnie z młynkiem 28T i  wszystko ładnie pracowało na "sucho" ale przy szybkiej zmianie biegów (z młynka na dużą) co któryś raz zakleszczało łańcuch i klinował się w widełkach. Być może z 38AK nie byłoby tego ale już nie sprawdzałem i założyłem dedykowaną 40T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...