Skocz do zawartości

[MTB czy szosa] Split/ Makarska jak rower zabrać


TOMASZlodz

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie koleżanki i drodzy koledzy,

Przyszłe wakacje planuję spędzić w Chorwacji w okolicach Splitu lub Makarskiej i zastanawiam się jaki rower zabrać ze sobą - szosa czy MTB.

Jaki rower Wy byście tam zabrali i dlaczego? Interesuja mnie raczej krótkie trasy 2-3h.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tych okolicach kilkukrotnie, ale bez roweru :( Lepsze tereny są w okolicach Makarskiej. Split to duże miasto i duży ruch uliczny.

Zdecydowane bardziej polecałbym Cie rower szosowy,  bo na MTB zanim znajdziesz fajne trasy to sporo czasu minie. Na szosie zawsze coś pojeździsz. Dodatkowo piekarnik w lecie jest niemiłosierny, także tylko rano lub wieczorem :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyżej napisano w miesiącach wakacyjnych jest bardzo gorąco. Okolice Makarskiej z jazdę terenową raczej słabo, jest problem z wodą, a pić się chce bardzo. Na szosie prędzej znajdziesz jakiś sklep. Na Jandranskiej Magistrali ruch bardzo duży, ale wystarczy oddalić się kilka km od wybrzeża i robi się dużo luźniej. Byłem dwa razy w tych okolicach ale wczesna wiosną i kolarka miała naprawdę dużo roboty. Jest Jura do podjechania, daje popalić - z poziomu morza na 1700 m. Fajne pętelka jest przez dolinę Cetiny. Extra traski lecą w stronę granicy z Bośnią. Jest co robić przez 2 tygodnie. Tylko czy upał na to pozwoli....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...