Skocz do zawartości

[Jaki łańcuch] tiagra 4600/4700


amauser

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, poradźcie!!! Korba i kaseta Tiagra 4600, przerzutka przednia i tylna oraz klamkomanetki Tiagra 4700. Jaki mam do tego dać łańcuch: dedykowany wg. shimanowskich tabel kompatybilności do kotby i kasety Tiagra 4600 np. CN-6701, czy też może kompatybilny wg. tych samych tabelek z przerzutkami 4700 CN-HG95? Wiem, że problem dla znawców być może błahy, lecz w temacie szosy jestem świeżak więc proszę o wyrozumiałość i poradę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pół roku temu zmieniłem na CN-6701 + CS-HG500, jeżdżę w każdej pogodzie, czasem po błocie i jestem zadowolony. Zwłaszcza od razu po zmianie czuć różnicę w płynności zmiany biegów.
Przy zakładaniu trzeba zwrócić uwagę na kierunek, bo podobno ma to znaczenie. Używam z korbą FSA lub Tiagra 4700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam KMC X10.93 lub droższy SRAM jeżeli miałbyś jeździć na jednym. Ja mam taki zestaw korba FSA, przerzutki nowa tiagra 4700, kaseta CS-HG500 i 3 łańcuchy KMC X10.93. Łańcuchy zmieniam co 200-300km, są myte smarowane i czekają na swoją kolejkę. Jeden padł po 4000tyś na odcinku ok 0,5m tzn. przymiar wpadał. Pozostałe 2 nadal są używane ok. 4500km. Kaseta nadal OK. Jak będę zmieniał kasetę i łańcuch to kupię łańcuch SRAM. Do spinania tych łańcuchów używam jednej spinki SRAM. Spinana i rozpinana wielokrotnie nadal trzeba używać szczypiec by rozpiąć. Spinki KMC po 5 razach już można rozpiąć ręką. Jakość kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się tej tabelki analizować, ale do kasety 10rz, kupujesz łańcuch 10rz, u Shimano taki łańcuch ma oznaczenie HG i np łańcuch CN-7901 pomimo braku HG w modelu, jest łańcuchem HG.

Łańcuchy Shimano słabo wypadają jak chodzi o cena/jakość, KMC X10.73(lub93) mają świetny stosunek cena/jakość + masz spinkę w zestawie.

Można się jeszcze zastanowić nad Connex'em, można czasami tanio wyrwać najniższy model, a ma on świetną spinkę, która osobno kosztując z 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2017 o 16:35, dorota57 napisał:

Polecam KMC X10.93 lub droższy SRAM jeżeli miałbyś jeździć na jednym. Ja mam taki zestaw korba FSA, przerzutki nowa tiagra 4700, kaseta CS-HG500 i 3 łańcuchy KMC X10.93. Łańcuchy zmieniam co 200-300km, są myte smarowane i czekają na swoją kolejkę. Jeden padł po 4000tyś na odcinku ok 0,5m tzn. przymiar wpadał. Pozostałe 2 nadal są używane ok. 4500km. Kaseta nadal OK. Jak będę zmieniał kasetę i łańcuch to kupię łańcuch SRAM. Do spinania tych łańcuchów używam jednej spinki SRAM. Spinana i rozpinana wielokrotnie nadal trzeba używać szczypiec by rozpiąć. Spinki KMC po 5 razach już można rozpiąć ręką. Jakość kosztuje.

Ale 4tys. na 3 łańcuchy? Nie jest to jakiś imponujący wynik, zwłaszcza na szosę, przy której łańcuch ma lepszy kompfort pracy to bardzo słaby. 1300km przy intensywnej jeździe w sezonie albo wyprawie to 10 dni. Gdyby tak po każdej takiej wyprawie trzeba było wymieniać łańcuch, to zrobiłby się to kosztowny sport :D Ja tam miękka rura jestem, ale znajomy zrobił w sezonie 12k km, z tego co wiem z dwoma Campagnolo zakładanymi na zmianę, więc chyba warto dopłacić, nawet jeśli normalnemu człowiekowi zajmuje to 3 lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle napisałem. Mając trzy łańcuchy na zmianę, jeden zrobił 4000tyś i padł, pozostałe dwa mają przejechane po 4500tyś i nadal sprawne. Reasumując w tym roku zrobiłem 13tyś km i jeszcze te dwa łańcuchy będą zakładane na zmianę. Kaseta ta sama. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.12.2017 o 16:35, dorota57 napisał:

Polecam KMC X10.93 lub droższy SRAM jeżeli miałbyś jeździć na jednym. Ja mam taki zestaw korba FSA, przerzutki nowa tiagra 4700, kaseta CS-HG500 i 3 łańcuchy KMC X10.93. Łańcuchy zmieniam co 200-300km, są myte smarowane i czekają na swoją kolejkę. Jeden padł po 4000tyś na odcinku ok 0,5m tzn. przymiar wpadał. Pozostałe 2 nadal są używane ok. 4500km. Kaseta nadal OK. Jak będę zmieniał kasetę i łańcuch to kupię łańcuch SRAM. Do spinania tych łańcuchów używam jednej spinki SRAM. Spinana i rozpinana wielokrotnie nadal trzeba używać szczypiec by rozpiąć. Spinki KMC po 5 razach już można rozpiąć ręką. Jakość kosztuje.

To zmieniasz je codziennie czy co dwa dni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po dłuższej przejażdżce lub dwóch, rozpina palcami spinkę, zdejmuje łańcuch, myje i smaruje. Łańcuch następnie trafia na półkę i czeka na swoją kolej. A z półki bierze poprzedni, już czysty i nasmarowany i zaklada. Tak właśnie wydłuża na max życie napędu.. Brawo on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miłośników dwóch kółek. Łańcuch myty w benzynie ekstrakcyjnej w pierwszej butelce myję wstępnie a następnie w drugiej już czyściutki bez drobin piasku czeka na swoją kolejkę. Takie mycie robię średnio co cztery dni w sezonie. Teraz to trenażer. Stara zasada, którą przekazał mi Tato kiedy to pojazdem dostępnym był rower lub motor. Facet powinien mieć wyczyszczone buty, wyprasowane spodnie i wyczyszczony rower lub motor. Dlatego mój rower w trasę i ten na zakupy wygląda jakby przed chwilą wyjechał ze sklepu. Jak dbasz tak masz! Senior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...