Skocz do zawartości

[kask] porównanie kilku modeli kasków, który najlepszy?


dreq02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewnie macie już dość tych tematów :) szukam kasku na rower MTB. Większość to turystyka, sporo asfaltu ale też lasu i innych dróg nie utwardzonych, gdzie prędkości możemy nabrać. Wiadomo, że z kaskiem można gdzieś dalej się zapuścić ale też nie po to by skakać (w moim przypadku) ale jakieś zjazdy będą (nie downhil). Który kask polecacie z tych?

Rozmiar M, kolor preferowany czarno zielony bo taki mam rower. Ale wiadomo, że to nie jest wyznacznikiem. Chciałbym zmieścić się w budżecie za około 70-80 zł. Tak wiem.... ale można kupić kask i za 2 tys i też nie da ochrony pełnej. 

 

AChttp://allegro.pl/kask-rowerowy-naxa-bx1-c-rozm-m-in-mould-lekki-i6915554930.html#thumb/4
http://allegro.pl/kask-rowerowy-naxa-bx2-d-rozm-m-in-mould-lekki-i7035276858.html#thumb/4
http://allegro.pl/kask-lekki-moon-55-58cm-m-rowerowy-moon-i6945769894.html
http://allegro.pl/kask-rowerowy-c4l16-ksr001-mtb-szosowy-ultralekki-i6767193734.html
http://allegro.pl/kask-rowerowy-nexelo-flow-rozm-m-55-58-cm-hit-i7064120074.html
http://allegro.pl/kask-rowerowy-ozone-mb-02-black-fluo-yellow-matt-m-i7045861491.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Pierwszy link popraw, wywal AC z początku odnośnika. Stałem przed takim dylematem jak Ty, ale u mnie wybór padł na https://www.decathlon.pl/kask-na-rower-500-czarny-id_8328686.html Jest lekki. Przewiewność ciężko mi teraz ocenić z kominiarką na łbie, ale nie narzekam. Abstrahując od wszelkich testów itp., w tej cenie, moim zdaniem udany zakup. Na temat Twoich się nie wypowiem. Na plus Deca jest że możesz zamówić kask i dostawę, plus zwrot, masz za free. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dreq02 napisał:

szukam kasku na rower MTB

Idź w wolnej chwili do sklepu i przymierz kilka modeli. Nie nastawiaj się na najtańsze modele a dobre dopasowanie. Dobrze aby kask był od producenta kasków a nie zabawek. 

Często jest tak że fajny kask źle leży na głowie  ;-(( Czasem trza ich przymierzyć kilkanaście. Budżet sobie załóż około 150 będzie ci łatwiej kupić coś rozsądnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rozmiaru to zazwyczaj mamy S M L. L za duże, s za małe. M są ok ale to też zależy. Niestety w Kielcach ilość sklepów rowerowych może jest ok ale nie ma co wybrać. Albo mamy zabawki albo ceny zaporowe. Naxa z kolei ma homologacje, w innych o tym nie pisze. Nie oznacza to też, że są do niczego, ale....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przymierz przed zakupem. Ja jak kupowalem kask spory kawal czasu temu to napalalem sie na drogie popularne modele, bylem gotow wydac ze 400zl a okazalo sie, ze najwygodniej mi w kasku za 170 ktory byl jednym z najtanszych (firmowych). Nie ma duzych otworow wentylacyjnych, nie ma tez ich jakos bardzo wiele. 

Ten: 1_66f08e7ffa21_1.jpg

 

I nie narzekam na zla wentylacje nawet w najbardziej upalne lato. Choc ja raczej ponizej 25km/h nie schodze. Nigdy nie czulem dyskomfortu z powodu goraca. Tak wiec wcale nie musi byc niewiadomo ile jak wielkich otworow. No chyba, ze ktos ma zamiar robic w upale jakis dlugi mega podjazd gdzie przez wiekszosc czasu bedzie jechal 10km/h albo wolniej to wtedy kazdy dodatkowy cm2 otworu na wage zlota. Ale do normalnej jazdy po plaskim to nie ma az takiego znaczenia.

Przymierz i wybierz najwygodniejszy.

 

Edycja:

choc jak tak patrze to moj ma w srodku takie jakby tunele dzieki temu, ze nie ma pelnego wypelnienia. Tak wyglada w srodku:

2_66f08e7ffa21.jpg

 

A przykladowy z allegro ktory wrzuciles wyglada tak:

71KfAi7gBSL._SL1000_.jpg

Obawiam sie ze bedzie zatrzymywal cieple powietrze w srodku. Nie potrzeba w srodku az tyle tego wypelnienia. Tak samo nie potrzebna jest siatka na owady. Ja swoja zapominam za kazdym razem wywalic, bo potem nie mozna sie podrapac jak Cie glowa swedzi w jakims miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wykład :)

tylko zauważcie, że naxa (59 zł)  chroni tylną część głowy (schodzi za uchem więcej). Może nie potrzebnie ale trochę napaliłem się na tę firmę bo mam od nich kask na quada i jest naprawdę ok. Więc kolorystycznie mi nie pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naxa robi całkiem dobre kaski. W końcu robi również (a może przede wszystkim) kaski na motor. Syn miał jeden kask Naxa i nie narzekał. Kask trochę przeszedł (ale bez wypadku). Ogólnie złego słowa powiedzieć nie mogę. Ale przychylam się do zdania przedmówców - kask należy przymierzyć. Akurat w przypadku mojego syna jest z tym zawsze kłopot bo większość kasków mu nie pasuje. Dlatego jeździmy, mierzymy i szukamy. I Tobie też tak radzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie poruszane do tej pory kwestie cena, wygląd, komfort są ważne: ale kask ma zapewnić bezpieczeństwo wiec albo ufa się znanym firmom producentom które robią testy bezpieczeństw, używają odpowiednich materiałów, a wyroby spełniają normy, co kosztuje, albo się kupuje najtańszy który wygląda i pasuje - moim zdaniem warto trochę dołożyć PLN i poszukać promocji/wyprzedaży  znanych marek nieraz sięgają 50-70%

np. https://www.bikester.pl/bell-event-kask-niebieski-czarny-387637.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dreq02 napisał:

ok, a axer sport, coś wiecie na ich temat?

Kask to bezpieczeństwo...a ty zaczynasz wymyślać coraz większe badziewie. Axer to hurtownia sportowa która rebranduje kiepskie chińskie produkty.... Kup kask firmy od kasków, ale najpierw idź go przymierz. 

Ile można pierniczyć na ten sam temat. Idziesz -przymierzasz- kupujesz. To nie jest towar który kosztuje 3 tys...... Ma być dobrze dopasowany, dobrze zrobiony i chronić. Zwiększ budżet do 150 zł i idź do sklepu gdzie można poprzymierzać !!!

Kask - tak jak buty - lepiej przymierzyć. Idź do CCC tam też są niezłe kaski z NW...... Już nie wiem co jeszcze napisać.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile razy mam pisac ze zapraszam do kielc. Tu jest malo co do wyboru. Np w takim go sporcie byl tylko jeden firmowy kask. Kellys. A gdzie reszta? To samo jest ze wszyatkim. Nawet kupic plyn hamulcowy dot3 to trzeba sie najezdzic. Jak mieszkacie w warszawie czy krakowie to sie cieszcie. Na kaskach sie nie znam. Skad mialem wiedziec ze te dwa to chinskie. 

 

Przepraszam ze pytam wielkich paniw znawcow. Jak sie nie kupi kasku czy butow za 800 zl to nawet nie ma sie co odzywac jak widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2017 o 16:59, dreq02 napisał:

A ile razy mam pisac ze zapraszam do kielc. Tu jest malo co do wyboru. Np w takim go sporcie byl tylko jeden firmowy kask. Kellys. A gdzie reszta? To samo jest ze wszyatkim. Nawet kupic plyn hamulcowy dot3 to trzeba sie najezdzic. Jak mieszkacie w warszawie czy krakowie to sie cieszcie. Na kaskach sie nie znam. Skad mialem wiedziec ze te dwa to chinskie. 

Ale pewnie duzy wybor scyzorykow? ;)

Jak nie znajdziesz zadnego sklepu to pozostanie Ci kupowanie przez internet i najwyzej robienie zwrotow gdy okaze sie ze kask jest niewygodny.

Nie wiem czy jest wielka roznica w bezpieczenstwie pomiedzy chinskim a firmowym. Obawiam sie, ze moze tej roznicy nie byc. To tylko styropian i plastik. Kiedys kupowalo sie firmowe zeby byly in mold. Ale teraz nawet chinczyki sa. Poza tym firmowe tez pewnie trzepia w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja wręcz polecałbym na początek szukać online i dogadać się ze sklepem w kwestii przesyłki kilku rozmiarów i modelu, a także omówić kwestie ewentualnej wymiany czy zwrotu to w dzisiejszych czasach naprawdę nie jest żadnym problemem :) Na plus na pewno niższe ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...