Skocz do zawartości

[uszkodzone części] połamane rowery :D


garfieldindapub

Rekomendowane odpowiedzi

podobno właśnie pękła przy "normalnej" jeździe po asfalcie... (ten człowiek ma bloga na Bs.pl)

w teorii każda rama pęknie jak będziemy mieć za wysoko wysuniętą sztycę(z tym że nie należy się sugerować kreską na sztycy ale tym jak ona RZECZYWIŚCIE głęboko siedzi w ramie).. do tego siodełko maksymalnie odsunięte do tyłu... aż strach się bać chyba kupię sobie dla świętego spokoju jakiś dłuższy komin.. nawet jak będzie siedzieć te 20cm w ramie -przynajmniej będę spokojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2000km zrobiłem jeżdżąc ze zbyt wysoko wysuniętą sztycą w ramie level A2 i na całe szczęście obyło się bez pęknięć. Sztyca była wtedy włożona do ramy na jakieś 5cm... aktualnie korzystam z dużo dłuższej sztycy i siedzi w ramie na 15cm... dla własnego spokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bomberek mx comp:

amor006tp3.th.jpg

 

Z innych ciekawych rzeczy to połamałem ramę cro-mo -pękła przy supporcie i sztycy od strony tylnych widełek. Zmieliłem kulki łożyska w piaście z tyłu - ani jedna nie została cała :D, po wyciągnięciu ośki wysypały się tylko kawałki stali i srebrny pył. Ukręcić ośki w piastach zdarzało mi się wiele razy. Jeszcze za czasów wolnobiegów udało mi się jakimś cudem na jednej zębatce "odłamać" 4 zęby. Raz gdy ostro cisnąłem podczas spontanicznego sprintu usłyszałem trzask i poleciały 3 szprychy w tylnym kole.

Większość uszkodzeń miałem w starszym sprzęcie, może nie najwyższej klasy, ale też nie makrokeszowym. Teraz więcej uwagi przykładam do doboru części pod swoje potrzeby i takie przykre wypadki się raczej już nie zdarzają :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ładną dzisiaj przygodę miałem, mała gałązka dostała się w tryby przerzutki zablokowała łańcuch, ja dalej kręcąc spowodowałem, że przerzutka obróciła się i przeszła górą zrywając jednocześnie hak :( którego teraz nie mogę nigdzie namierzyć w Internecie ehhs :o Druga fotka przedstawia wyjście z tej sytuacji dzięki czemu mogłem jakoś dojechać do domu.

09052009800x600.th.jpg

09052009001800x600.th.jpg

img6941800x600.th.jpg

img6942800x600.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kiedys pękła tylnia os niezbyt miłe wrazenie a i tu porada jak zauwazycie ze naciskając mocno na pedał tylnie koło zaczyna wam trzec o widełki to pierwasz oznaka ze z osią jest cos nie tak ;) a co do peknietych czesci jeszcze miałem okazje jezdzis z peknietom kulką w przedniem kole no i potym zadazeniu piasta do wymiany ale całe nowe koło kupiłem(piasta do wymiany ze wzgledu na pekniecia spowodowane tarciem kulki i itp. ) :P :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Paskudne, co zaliczyłeś?

 

Zjeżdżałem ze wzniesienia i w napęd dostało się jakieś drewno. Efekt jak na zdjęciu... :) Z kasety też trochę drzazg wyciągnąłem. :P

 

Dziwne, powinien się wygiąć i nic poza tym. Może był już prostowany przedtem ?

 

Nie, nie był prostowany. :voodoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...