Skocz do zawartości

[nowy wygląd FR] Nowa szata graficzna


rowerzysta01

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz najlepsze - polityka prywatności.

"Niektóre ciasteczka są wykorzystywane przez naszych partnerów (Google, Facebook) do analizy ruchu na stronie (Google Analytics) i wyświetlania spersonalizowanych treści i reklam (np. Google Adwords i Adsense) oraz wyświetlania elementów sieci społecznościowych Facebook i Google+ - (np. guziki udostępniania treści, boks i link "lubię to"). 
O tym jak  Google wykorzystuje pliki cookies i jak nimi zarządzać przeczytasz na stronie polityki prywatności Google.
O tym jak Facebook wykorzystuje pliki cookies w celu wyświetlania widgetów społecznościowych przeczytasz na stronie Facebook."

 

Nigdy w sumie tego nie sprawdzałem ale teraz po zmianach coś mnie tknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, piwko365 napisał:

Usunąć serduszka, strzałeczki inne pierdoły. Niech nie mieszają w kolejnościach postów.

 

Zgodzę się z Tobą, te strzałki wkurzają i mieszają. Można na szczęście ustawić po staremu, czyli zgodnie z kolejnością. Osobiście też jestem za wywaleniem bajerów typu strzałki, serduszka i inne takie. Jak już musi zostać, to niech będzie jedno serduszko odpowiadające dawnej strzałce i po problemie.

 

Moim zdaniem warto też wywalić pierwszy post tematu jako przyklejony, jak jest on dość długi, jak tutaj 

 to aż w oczy kole. 

 

Tak czy siak jeszcze czekamy na odzew tych z góry, jak oni to widzą. Może jakieś głosowanie co zostawić, co wywalić, czy coś w tym stylu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, testudo napisał:

Gdzie jest Nowa zawartość? ja też nie widzę nigdzie:/

A to nie jest przypadkiem "Aktywność/Cała aktywność" ? Fakt , opisuje każde "pierdnięcie"  ale to chyba jedyne co daje możliwość przejrzenia ostatnich wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gtb napisał:

A to nie jest przypadkiem "Aktywność/Cała aktywność" ? Fakt , opisuje każde "pierdnięcie"  ale to chyba jedyne co daje możliwość przejrzenia ostatnich wpisów.

Racja panie, trzeba się będzie "przezwyczaić";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat, po prostu dramat. 

"Facebook"  to dobre określenie. Posty jako komentarze do tego otwierające temat, jakieś serduszka, reakcje na posty. Pewnie młodsi się ucieszyli ale kurde - taka szata graficzna na forum specjalistycznym? Przecież to ma być przejrzyste i sprawnie działać, tyle. 

Argument o darmowym forum też mnie nie przekonuje. Skoro za coś "płacę" oglądając reklamy to nie mogę w żaden sposób mieć wpływu na to jak działa/wygląda?

Trudno, jak taki wygląd forum pozostanie to zwyczajnie ogranicze się do przeglądania kilku "tasiemcowych" wątków i komunikacji z użytkownikami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Godzinę temu, shotgun napisał:

I jak sie daje - dodaj odpowiedz?

Na razie tylko możesz zacytować i modlić się, żeby ktoś nie dał Ci strzałki w górę ( tej po lewej ), bo wtedy może przenieść posta na początek pierwszej strony ( jak np. miało to miejsce ze zdjęciami - dzisiejsze wpisy pojawiły się na pierwszej stronie sprzed 3 lat... ).

Może spóźniony refleks, ale po wejściu w dany zbiór tematów na stronie głównej, widać przy niektórych czerwone kropki lub gwiazdki dające możliwość przejścia do pierwszego nieczytanego posta - szkoda, że nie ma tego ( póki co miejmy nadzieję ) w obserwowanej zawartości, która jest teraz " jednym workiem ", a nie jak było kiedyś oddzielnie : moja zawartość i zawartość obserwowana.

Poza tym pojawił się czat na dole głównej strony.

Trochę śmiesznie i zarazem " strasznie " się zrobiło...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie no, widzę że zaczyna się robić na bogato - na głównej stronie na górze ( obok "dodaj odpowiedź" ) można już sobie wybrać z trzech typów wyglądu/układu strony.

Jak jeszcze wróci kilka opcji ze starego interfejsu, to złego słowa nie powiem ( chociaż serduszka i strzałki z lewej trzeba wyp... moim zdaniem, bo to nie szkółka dla młodych panien i tworzy się przez to niepotrzebny bałagan ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla ekipy forum, która przerabiała  szatę graficzna, ale  chyba nikt nie narzekał  na starą

Dodatkowo brak możliwości podglądu przed napisaniem posta, czasami jak ktoś wrzuca zdjęcia, linki przydała by się taka opcja  

no i te ogromne przerwy miedzy akapitami, B)

proponuje jednak merytorycznie komentować: co działa a co nie, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W tym momencie ewidentnie przydałaby się zmiana z domyślnego sortowania według oceny na sortowanie po dacie ( na górze - na prawo od numerów stron ), bo na razie trzeba wszędzie i za każdym razem to zmieniać - jak tego nie zrobimy, to widzimy bałagan w postaci wymieszanych starych postów z nowymi.

Ogólnie tragedii nie ma - mogło być gorzej, a mam nadzieję, że będzie tylko lepiej, czego sobie i wszystkim życzę.

Jednak cały czas optuję za wywaleniem serduszek i strzałek do głosowania na tak lub na nie ( z lewej strony ).

Głowa do góry @ Waza !

Eureka ! Strzałki z lewej zniknęły i domyślnie strony ładują się według daty ! Hip hip hurrra !

PS

Nadal czekam aż znikną te kojarzące się z odmienną orientacją lub z dzieciarnią serduszka, a tfu !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że zmieniło się znacznie więcej niż tylko szata graficzna.

Jestem od niedawna na tym forum, więc może coś mi umknęło ale chyba zabrakło w tej "dobrej zmianie" kilku ważnych elementów:

 - konsultacji społecznych

- testów

- możliwości wyboru

Oczywiście, tu się wyklepie, tam przyszpachluje i będzie git, ale wg mnie takie rewolucyjne przeprowadzanie zmian to nie jest najlepszy pomysł. Mnie się w każdym razie ten sposób nie podoba. Niezależnie od tego, czy zmiany są dobre czy złe.

Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem, ale tak to właśnie widzę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy musieli ciężko zgrzeszyć panowie i admini nas pokarali. Jutro wszyscy jak jeden mąż na kolanach na roraty.

Jak dla mnie zbyt nowocześnie, zbytnio po obecnych trendach.

 

Wyświetlanie postów po ocenach, powinno być zupełnie usunięte, żeby nawet przypadkiem komuś się nie włączyło.

Idę szukać co się popsuło...

 

Edit:

Już widzę, nie ma możliwości ręcznej korekty tagów od linków, grafiki itp. Będzie tak jak automat chce, a nie użytkownik.

 

Ciekawe czy spoiler działa.

O dziwo działa ale nie w podglądzie.

Cytat

test

google.pl

tekst

https://google.pl

google.pl

Widzę, że linki działają w sposób magiczny. Jeżeli da się w tagach url, to dodawany jest adres forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , odszczekuje część słów krytyki bo widać , że admini słuchają/czytają głosu ludu i usuwają zapalne punkty nowe designu. Jeszcze troszkę i będzie idealo . Szkoda tylko , że nie był jakiegoś odgórnego,wcześniejszego info o wprowadzanych zmianach i trwającym procesie wówczas ten temat w ogóle nie byłby potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TheJW napisał:

Strasznie to wygląda... Te "woły" w tytułach wątków, kilometrowe odstępy między postami, niewykorzystane miejsce po bokach strony, wielkie przyciski do głosowania... Zrozumiałbym jeszcze, jakby tam było dopisane "PiS" przy Upvote i "POzostali" przy down... :D

Jestem zdecydowanie na nie. Poprzednią szatę graficzną wystarczyło odświeżyć, a nie robić takie cyrki...

Jak iOS 11.2 na iPhone 5s ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szata graficzna może być, jest trochę problemów, coś trzeba pozmieniać. Jako nie liczny napiszę, że moim zdaniem na plus zmiana. Choć nie wiem czy mogę zabierać głos jak nie za często bywam na forum i zabieram głos ;)

Forum idzie do przodu, jest na pewno więcej funkcji, bajerów i przez to nie można używać starego i nowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Trochę spanikowaliśmy, ale co się dziwić, skoro wiele osób przyzwyczaiło się do starego, to i trudniej było przełknąć zmianę, tym bardziej, że początkowo było spore zamieszanie, bo niestety działało to gorzej.

Widać już, że wszystko, a przynajmniej większość jest na dobrej drodze i idzie ku lepszemu :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podział na serduszka i strzałki wziął się stąd, że w początkowym zamyśle strzałki miały oznaczać reputację, czyli dajemy plusa, kiedy ktoś nam pomógł, podzielił się wiedzą itp., ale wielu użytkowników używało ich właśnie jako "lajków", czyli np. plusowali posty ze zdjęciami, które im się podobały. Przez to może się zdarzyć, że użytkownik z niewielkim stażem na forum będzie miał "dobrą" reputację tylko dlatego, że wstawił zdjęcie fajnego roweru, a to jednak co innego. Moim zdaniem jest to słuszna koncepcja. "Lajki" są potrzebne, żeby w prosty sposób wyrazić, że coś nam się podoba i nie zaśmiecać tematu postami typu "fajne zdjęcie".

Drobna uwaga - pod zdjęciem profilowym użytkownika przy jego postach są podane imię, płeć i miejscowość, ale brakuje tam spacji po dwukropku. :D
Przykład: "Płeć:Nie powiem", a powinno być: "Płeć: Nie powiem".

Ogólnie to wcześniej marudziłem, ale trochę się pozmieniało od tamtej pory, a ja pewnie się przyzwyczaiłem i forum już bardziej mi się podoba. Wszystko chodzi płynnie, są ładne animacje i dźwięk kiedy wyskakują powiadomienia. Przycisk z lajkiem/plusem też się fajnie otwiera. Zmieniłbym tylko to serce na łapkę w górę, żeby było poważniej, bo też mam opory przed klikaniem. ;)

No i jednak dodałbym jakiś ciemniejszy styl do wyboru, może z jasno szarym tłem zamiast białego, bo jak dla mnie jest za jasno. W starej wersji było chyba inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...