Skocz do zawartości

[nowy wygląd FR] Nowa szata graficzna


rowerzysta01

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa wersja jest lżejsza wizualnie i mi się to podoba. Bez rewolucji w layoucie, co jest plusem. Znalezienie guzika zastępującego "Nowa zawartość" to chyba nie aż takie wyzwanie.

Dwa minusy:

  1. Natarczywy popup z prośbą o powiadomienia na pulpicie (rak internetu, ale cóż).
  2. Forum wydaje dźwięki, np. gdy pojawi się nowy post w temacie i go załaduję. Wyłączać mi to w tej chwili :thanks:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko ja mam mieszane uczucia.

Poprzednia wersja była nieco archaiczna, ale bardzo czytelna i dość przejrzysta. Ta jest dokładnym przeciwieństwem :down:

Dodatkowo wersja na telefon jest chyba jeszcze cięższa w obsłudze.

Ogólnie zmiana na minus :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie nowy layout jak najbardziej na +.  Widac, ze forum jest caly czas update'owane, wiec nie ma co panikowac, tyko poczekac na efekt koncowy.

Jedyna czesc, ktora wali po oczach i mi sie niezbyt podoba to te wielkie przyciski do votowania na posty.

 

5 minutes ago, bbc said:

Serio? To podejmij "wyzwanie" i pomóż.

Tutaj tobie zaznaczylem gdzie sa nowe tematy - dodatkowo jest mozliwosc filtrowanie tematow/postow wedle wlasnego uznania (nie pamietam czy cos takiego bylo w starej wersji? moze nie zwrocilem na to uwagi :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pidzej napisał:

Potrafi ktoś wyjaśnić ten fenomen dlaczego nowe layouty forów, portali, serwisów itp. w większości przypadków są gorsze od poprzednich? Mniej czytelne, przebajerowane, nieprzyjemne dla oka itp.

Spróbować ?

- marketing,

- moda,

- "tryndy",

- PR,

- "małpowanie" ("lajki, serduszka, gwiazdki - ostatnio dostałem piątkę z gwiazdką - w zerówce),

- notowania / statystyki (słupki zawsze były najważniejsze),

- sondaże (wśród zmieniających)

- większe "spożycie" (diler gwiazd sypie - trzeba zapasy zutylizować)

 

Kto ma jeszcze pomysły ?

 

Chyba, że to wszystko będzie niesamowicie konfigurowalne - ale to taka strategiczna tajemnica - żeby FB nie zerżnął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czy mi się wydaje, czy funkcjonalność serduszka i zielonej strzałki jest taka sama - jeśli tak, to uważam to za zbędne.

Kto jest za usunięciem serca ( nie jestem chirurgiem ; ) ? Ja jestem za !

Strzałki po lewej też są zbędne i właściwie w pierwszej kolejności powinno się je usunąć, bo wprowadzają bałagan i nowsze posty mieszają ze starymi - w związku z tym apeluję o nieużywanie ich w celu uniknięcia bałaganu !

Według mnie powinni się starać jak najbardziej upodobnić interfejs do tego co było, ale obawiam się, że może to być trudne lub po prostu będą mieli to gdzieś...

Nie no, jakieś jaja : raz widzę czyjś post na pierwszej stronie, raz na drugiej, a potem znowu na pierwszej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąć serduszka, strzałeczki inne pierdoły. Niech nie mieszają w kolejnościach postów.

A ja nadal nie znalazłem "nowa zawartość" a jedynie "nieprzeczytane". A to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zmiana na minus. Facebook oznacza zlaicyzowanie forum. Wiem, że łatwo jest krytykować, ciężej zrobić coś dobrego jednak nie ma co się oszukiwać nowy layout nie jest czytelny. Z tym nowym stylem, migracją na nowe forum spotkałem się już na wielu innych forach, wszędzie moim zdaniem zmiany są niepotrzebne i poszły w złym kierunku. Jeśli chodzi o mnie to postaram się przyzwyczaić do zmian, forum to ludzie, mniej szata graficzna. 

Tutaj warto wspomnieć że nad tym nowym stylem (bo tak trzeba to nazwać) spotykam się na praktycznie każdej stronie internetowej. Co najciekawsze wszędzie pogarsza się czytelność i wkleja "nieco na siłę" tego facebook`a. Facebook natomiast to jeden wielki śmietnik, jego idea kłóci się mocno z ideą specjalistycznego forum tematycznego. No cóż wielka szkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wolalbym jak w starej wersji - moja zawartosc, czyli ostatnie tematy gdzie cos pisalem. Jest opcja, ze jestem za glupi i tego nie widze. W sumie nie zdziwilbym sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak sie daje - dodaj odpowiedz? Np. koledze @topspeed, bo dodalbym, ze ostatnio spotkalem sie ze starymi kumplami i nikt z nas nie istnieje na pejsie, wiec nic srajbukowego mnie nie interesuje. Zdaje sobie sprawe, ze wielu moze odpowiedziec - zamknij juz wieko trumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś jedyny. Ja też jestem antysrajbukowy. Wkurzają mnie te wszystkie łapki, srapki, zbieranie powiadomień, znajomych i cieszenie się, że komuś coś się spodobało. 

Im więcej sprawdzam zawartość tym gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wub: W sumie jest dobrze do wszystkiego się człowiek przyzwyczai. To jest to samo co na allegro. Ludzie pokrzyczą pomarudzą, a za dwa miesiące większość zapomni i zaakceptuje forum takie jakie jest :wub:

Nikt tu nie dopłaca do utrzymania serwera więc mamy mało do gadania. Jesteśmy tylko gośćmi na tej stronie. Jak komuś się nie podoba to może zmienić forum tylko na jakie skoro to jest największe ? :D Ile osób się wzbogaciło na tym forum poprzez dział sprzedam ? A ile osób przelało w ramach tej sprzedaży prowizję dla forum ? Zapewne 99,9% użytkowników tego nie zrobiła. Tak więc póki admin tego forum nie wpadnie na pomysł aby płacić za korzystanie z forum tak dalej to forum będzie:

Największym w Polsce Forum Rowerowym za friko 
:thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Thanteos napisał:

Tutaj tobie zaznaczylem gdzie sa nowe tematy - dodatkowo jest mozliwosc filtrowanie tematow/postow wedle wlasnego uznania (nie pamietam czy cos takiego bylo w starej wersji? moze nie zwrocilem na to uwagi :P)

Dzięki. No właśnie też to znalazłem, ale miałem nadzieję, że to jednak nie to. Wielkie to jakieś i powtarza się każdy temat po każdym wpisie w nim. Czyli jak się pojawi 100 wpisów w jednym temacie który mnie nie interesuje to będę je wszystkie przewijał? Masakra jakaś. Musi być jakiś lepszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...