Skocz do zawartości

[Buty] Jakie buty szosowe do 600 zł?


Umpero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje zakupów butów szosowych.
Kwota max 600 zł.

Wymiary moich stóp:
Lewa: długość - 28,5 cm, szerokość 10,5 cm.
Prawa: długość -28 cm, szerokość 10,5 cm.

Jeździłem do tej pory w butach Northwave Evolution Plus, rozmiar 45 (29,3 cm, realny rozmiar wkładki 29 cm). Były całkiem dobre i komfortowe. Może czasem miałem wrażenie, że lewa stopa jest delikatnie za luźno osadzona. Jednak po miesiącu użytkowania zaczęły w nich pękać języki. Oddałem na reklamację i jako, że dystrybutor w Polsce ogłosił bankructwo, a Włosi nie chcieli ze sprzedawcą rozmawiać po angielsku i sprzedawca nie miał drugiej pary w kolorze, który chciałem to dostałem zwrot gotówki.

Zamówiłem ostatnio FLR-FXX w rozmiarze 45 (realna długość wkładki 29 cm). Buty fajne z pieruńsko sztywną podeszwą, ale wydają się bardzo luźne na szerokość. Zakręcając na maxa buty brzydko się marszczą, a jeszcze mam wrażenie, że są luźne. Do tego lewa stopa wydaje sie być na styk i podczas próbnego pedałowania duży palec cały czas styka się z przednią ścianką.

Nie chciałbym w ciemno zamawiać kolejnej pary i ponosić kosztów odsyłki gdyż jak tak kilka par przemagluje to zaraz mi wyjdzie 1/4 wartości butów.
Możecie mi polecić jakieś buty na moje gabaryty?
Obecnie mam na oku Mavic Cosmic Elite i Fizik R4B Uomo. Mieszkam w Warszawie więc jeśli byście coś polecali i jednocześnie wiedzieli i wskazali gdzie mogę je przymierzyć to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem czerwone RC7 rozmiar 46. Na szerokość trzymają się bardzo dobrze, wręcz mam wrażenie, że są świetnie dopasowane. Jednak rozmiar 46 posiada wkładkę 30 cm, a nie 29,2 jak jest podane w tabelce Shimano :o Mimo, że są trochę przyduże to dopasowanie na szerokość tak dobrze trzyma stopę, że ta się nie przesuwa do przodu.

Zamówię rozmiar 45 i po prostu jedną parę odeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa w tych butach. Zamówiłem dwa rozmiary. Jeden 45 i drugi 46. Rozmiar 45 jest na styk, a 46 jest dużo za duży. Co lepsze wkładka w rozmiarze 46 ma długość 30,5 cm, a według rozmiarówki Shimano powinna mieć 29,2 cm :confused: Miałem jeden rozmiar odesłać, a wychodzi na to, że odeślę dwie pary i będę dalej szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...