Skocz do zawartości

[Karbon] Karbonowe Ramy w Mtb


Maniek4

Rekomendowane odpowiedzi

10 x tak. Jeżeli zajrzysz do mojego garażu to zobaczysz prawie 10 letni rower który przeszedł niejedno, między innymi maratony u Golonki i ciągle wygląda świetnie. Fakt, rama 3 lata temu była poddana liftingowi, została wypiaskowana, uzupełniono ubytki w farbie i lakierze bezbarwnym i położono nową warstwę lakieru bezbarwnego. Tak na marginesie, ramy karbonowe po ewentualnym złamaniu można naprawiać, specjaliści robią to za kilkaset zł bez problemu, w Szczecinie np. pan Rychtarski. Co prawda, zależnie od miejsca uszkodzenia, rama może stracić część właściwości, np. pochłaniania mikro drgań, ale po naprawie będzie wyglądała jak nowa i będzie do użytku, a połamane alu nadaje się tylko na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbon musisz chcieć ... a nie pytać i szukać dziury w całym :)

Jak pytasz to znaczy ze masz wątpliwości...

 

Po raz enty podkleję tu filmik :

 

 

To rozwiewa wiele wątpliwości.

 

Widziałem połamane ramy węglowe, widziałem połamane ramy aluminiowe. 

Każdy materiał ma swoje wady i zalety, ty wybierasz na czym chcesz jeździć ...

 

Ja wiem jedno na aluminium już się nie przesiądę  :)

Aktualnie akceptuję tylko plastik i materiał który lubi zachodzić na rudo.

 

Pamiętaj tylko aby wybierać ramy / rowery od pewnego sprawdzonego producenta ... może to być nawet "chińczyk" byle pewny i sprawdzony a nie przypadkowy bo lekki i tani.

 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew ! Zakładając ten temat bardziej mi chodzi o innych, którzy się zastanawiają, sam mam karbon i jestem bardzo zadowolony.

Ale pamietam, że jak szukałem i stanąłem przed tym dylematem to nie było, lub nie udało mi się znaleźć, opini użytkowników takich ram w Mtb, natomiast jest dużo spekulacji ludzi którzy nigdy na karbonie nie jeździli, którzy coś tam słyszeli i są na Nie ! Nie chodzi mi o kolejną dyskusje na temat kto za karbonem a kto za aluminium :). Tylko o opinie, za i przeciw itp. użytkowników takich właśnie ram w rowerach Mtb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ty znasz swoje preferencje ...
Ty chcesz kupić samą ramę za ponad 2k zł a przy takim budżecie na samą ramę powinno się mieć elementarna wiedzę na temat roweru jaki można na niej poskładać ...
Finalnie ty znasz swoje wymiary i ty masz możliwości powozić się na innych rowerach o znanej geometrii aby poczuć czego chcesz więcej a czego mniej ...

Jak ty nie wiesz ... to my tym bardziej.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rzezniol napisał:

Ty znasz swoje preferencje ...
Ty chcesz kupić samą ramę za ponad 2k zł a przy takim budżecie na samą ramę powinno się mieć elementarna wiedzę na temat roweru jaki można na niej poskładać ...
Finalnie ty znasz swoje wymiary i ty masz możliwości powozić się na innych rowerach o znanej geometrii aby poczuć czego chcesz więcej a czego mniej ...

Jak ty nie wiesz ... to my tym bardziej.

Pozdrawiam 

To wiem co i jak. Długość rury pionowej poziomej kąt nachylenia. Może w 100% nie uda się dopasować. to lepiej jest jak rama jest ciut większa czy mniejsza, gdzie ma mniej minusów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej trafić z rozmiarem w punkt... :)
To czy lepsza jest ciut za duża czy ciut za mała też zależy od twoich preferencji.
Za duża może uwierać w krocze ... na za małej skompensowanej dłuższym mostkiem możne się kiepsko zjeżdżać :) lub możesz nie dostać odpowiednio długiej sztycy. 
Jak lubisz być wyciągniętym nad rama za mała możne być za krotka ... jak wolisz bardziej "turystyczną" pozycje za duża może być za długa.
Można by tak wymieniać w nieskończoność ... 

Przymierz się do czegoś o znanej geometrii ... zacznij porównywać tabelki.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...