Skocz do zawartości

[Rozmiar] Jaki rozmiar Kross Vento 4.0 na 188 cm, 89 cm noga


greg76

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić swoją pierwszą szosę. Wybór padł na Kross Vento 4.0 2017. Dobra cena, dobrze ubrana. Oczywiście wyprzedaż w necie. I tu powstaje problem rozmiaru. Mam 188 cm wzrost, noga 89 cm.

Prośba przede wszystkim do użytkowników szos marki Kross o informacje, jakie rozmiary ram wybrali do jakiego wzrostu?

Różne kalkulatory różnie podają. Wg strony Krossa rowery city/trekking/szosa:

187 cm  86 cm                    21”  (53 cm) – pasuje wg wzrostu

192 cm  89 cm                    22”  (56 cm) – pasuje wg nogi

Nie mam niestety w najbliższej okolicy gdzie się przymierzyć do takiego roweru.

Który rozmiar będzie właściwszy?

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie ten 21", szosa to nie MTB. Na 95% 22" czyli L. Być może w 23"(XL) byś się dopasował, ale L powinien być odpowiedniejszy z mostkiem 12/13cm (zależy też od geo kierownicy, twoich rąk, preferencji itd). Generalnie rama lekko slopingowa, bo przy TT 577 podsiodłówka powinna wyjść ok. 580, a mamy tylko 560 co wymusi wysunięciem większym sztycy. Do twojej nogi właśnie 580 byłoby idealnie, ale tu mamy od razu 590 i dość kobylaście długie TT 595. Tak jak napisałem na początku, bierz 22" (L).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krosa vento 3,0 wzrost 175 przekrok 80 cm rama L mostek 110 mm i jestem trochę za bardzo wyciągnięty.Muszę go skrócić gdzieś do 80 mm i powinno być ok. I tak górna rura w L to 55 cm (od środka do środka) a podsiodłowa od końca do środka suportu 54 cm. Jeździł na niej mój kolega który ma wzrost coś jak twój i doskonale mu leżała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbyś się przymierzałem ramę 54 i była za mała- kolega ma lapierra rozmiar 54 i wyglądałem na nim jakbym zabrał rower mniejszemu bratu i tak też się czułem. Nie mogłem go do siebie dopasować- podnosząc siodło nie mogłem już podnieść kierownicy bo rura sterowa była za krótka także siedziałem zgarbiony zbytnio i cały ciężar spoczywał na dłoniach przez co po paru chwilach drętwiały.Rower nówka sztuka nic nie docinane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mostek musisz zastosować krótszy niż 110mm, to nie ma innej opcji jak za duża rama. Przy dobrze dobranej ramie szosowej mostek wychodzi ok. 110/120mm. Ty z takim czujesz się wyciągnięty, więc ramę masz za długą. 

 

Jeszcze raz, rama Vento 4.0 jest ramą z delikatnym slopingiem. Prawidłowo ich 54 powinno nazywać się 56, a 56 to 58, więc nie porównuj tego do klasycznej ramy szosowej 54, bo wyjdzie ona zawsze mniejsza (krótsza i niższa) niż Vento. 

Ty kupiłeś krosowe 56 co w praktyce powinno nazywać się 58, a 58 jest ramą dobrą dla 180/190cm. Dla ciebie jeśli nie realne 54 to maks 56cm, ale realne a nie w slopingu jak oni to śmiesznie podają. Niestety jesteś ofiarą złego doboru ramy, bo zamiast spojrzeć na jej długość w horyzoncie, to patrzysz na długość podsiodłówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że "trochę" wyciągnięty a to jest różnica- rama jest ok. Tym bardziej że rurka podsiodłowa jest z ujemnym offsetem co dodatkowo powoduje że muszę dalej sięgnąć do łap.Mój kolega zbliżonego wzrostu pojeździł trochę i jemu ustawienia pasowały może mam po prostu za krótkie ręce  :002: ,a może słabo rozciągnięty jestem ,mogę sobie gdybać; ale przy zmianie gratów postaram się lepiej dopasować do mojego krosa. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt tu nie pisze o wartościach 10 czy 15cm, a właśnie o troche czyli o 3cm, a wynika to z chęci skrócenia mostka do 80mm.

I niestety taka jest prawda, dobrałeś ramę pod rurę podsiodłową, a ta jest w slopingu i błędnie Kross podaje jej rozmiar jako 56 zamiast 58 i dla tego masz teraz o 3cm za długą ramę.

 

Ale powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...