Skocz do zawartości
wkg

[Cube Reaction GTC Pro 29] czy ktoś jeździ na tej ramie ?

Rekomendowane odpowiedzi

firefoks

Głos rozsądku :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marcinusz
11 godzin temu, Dokumosa napisał:

Ja uważam, że nie po to kupuje się węgielną ramę, żeby ją obwiesić ciężkim amorem i kołami.

Ja uważam, że odchudzanie roweru przy wadze własnej 110kg nie ma sensu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maciek190

No właśnie, nie chcę maksymalnie wychudzonych komponentów, a karbon chcę dlatego w sumie, że jest komfortowy i sztywny, nie mówiąc już o cenie tego konkretnego egzemplarza.  Jeśli chodzi o wagę to waha się między 105-112 kg. Co myślicie o kupowaniu np amortyzatorów z aliexpress? Manitou Marvel Comp jest za 240$, a z tego co czytałem jest to przyjemny amor. I Co z tymi kołami? Brać coś lepszego jak wspomniał kolega wyżej czy skupić się na tym, żeby były 32/36 h i maksymalnie sztywne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
siejak1
13 godzin temu, Dokumosa napisał:

Ja uważam, że nie po to kupuje się węgielną ramę, żeby ją obwiesić ciężkim amorem i kołami.

Weź pod uwagę ,że może chce kupić ramę za dobrą cenę puki jest promocja. A sama rama jest dobrą bazą do dalszej rozbudowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Uważam, że bardziej jeździ się na kołach i amorze niż ramie. A jak ktoś się uparł na węgiel i ma górny limit wydatków to lepiej kosztem napędu doinwestować w to co rzeczywiście stanowi odczuwalną wartość dodaną.

Poza tym odnośnie komfortu przy gumach 2,2" i szerszych prędzej połamiesz carbonową wydmuszkę swoją masą niż poczujesz różnicę względem alu.

Edytowane przez Dokumosa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta