Skocz do zawartości

[Cube Reaction GTC Pro 29] czy ktoś jeździ na tej ramie ?


wkg

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, nie chcę maksymalnie wychudzonych komponentów, a karbon chcę dlatego w sumie, że jest komfortowy i sztywny, nie mówiąc już o cenie tego konkretnego egzemplarza.  Jeśli chodzi o wagę to waha się między 105-112 kg. Co myślicie o kupowaniu np amortyzatorów z aliexpress? Manitou Marvel Comp jest za 240$, a z tego co czytałem jest to przyjemny amor. I Co z tymi kołami? Brać coś lepszego jak wspomniał kolega wyżej czy skupić się na tym, żeby były 32/36 h i maksymalnie sztywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że bardziej jeździ się na kołach i amorze niż ramie. A jak ktoś się uparł na węgiel i ma górny limit wydatków to lepiej kosztem napędu doinwestować w to co rzeczywiście stanowi odczuwalną wartość dodaną.

Poza tym odnośnie komfortu przy gumach 2,2" i szerszych prędzej połamiesz carbonową wydmuszkę swoją masą niż poczujesz różnicę względem alu.

 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.01.2018 o 15:45, siejak1 napisał:

Panowie jakieś łożyska sterów sprawdzone do tej ramy poza fsa za 260zł ?

Ja zastosowałem NECO H151S. Koszt niecałe 70 zł ale przesyłka z Tajwanu. Tylko górny stożek trzeba dobrać jakiś wklęsły bo łożysko jest równo z główką ramy i po dodaniu pierścienia rozprężnego będzie odstawać. http://www.ebay.pl/itm/NECO-1-1-8-to-1-5-Tapered-Fork-44mm-Headtube-Bike-Headset-ZS44-28-6-EC44-39-8-/171548470151

Powinno jeszcze pasować (wg opisu) CLOUD PERFORM F7 http://allegro.pl/cloud-perform-f7-44-44-rura-tapered-137g-enduro-i6956662364.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też powinny pasować. Generalnie nie jest trudno o zamienniki. Niepotrzebne straszenie ;) Ja wziąłem te Neco, bo mam też inną ramę o prostej rurze sterowej a dzięki temu można tam wsadzić widelec tapered, gdyby kiedyś zaszła taka potrzeba.

Edytowane przez firefoks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam idzie składanie? Mój po miesiącu zobaczył w końcu światło dzienne i trochę lekkiego terenu. Podoba mi się ile trzymania w zakrętach dają duże koła z obręczami 22,5mm w porównaniu z małymi na 18mm. Rewelacja :)

 

 

 

 

2018-02-03 15.08.47.jpg

2018-02-03 15.35.56.jpg

Edit:

Sorry za jakość zdjęć. Są z telefonu, a po wrzuceniu na forum jakość jeszcze się pogarsza :/

Edytowane przez marcinusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firefoks, tak wyszło akurat do zdjęcia.

wojj, ciśnienie jest już oczywiście znacznie obniżone. Na hopki, choćby jurajskie wybiorę się tym rowerem pewnie dopiero za kilka kolejnych tygodni. Wtedy będę mógł też powiedzieć coś więcej o amorku. Na razie nie zwraca na siebie mojej uwagi. Zdaje się dobrze robić robotę. Podoba mi się cicha praca tłumika. W porównaniu z Auronem, którego mam w fullu, Maniek jest cichuteńki.

Ogólnie sprzęt cieszy. Kokpit mam trochę dziwny, bo przy 3cm podkładek mostek dałem na minus (90mm, 8 stopni) a do tego jest kierownica typu riser o szerokości 69cm. Zawsze miałem mostki na plus i risery. Tutaj chyba zostawię podkładki i mostek na minus i tylko dam szersze, płaskie wiosło.

maciek190, ja od pewnego czasu pół żartem-pół serio twierdzę, że XC HT to najwyższa forma rozwoju graveli ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

maciek190
Wiesz, na Kabackim świat się nie kończy :no:
Sporo zależy od Twoich oczekiwań, stylu jazdy i umiejętności, bo jeśli np. nie masz tych ostatnich, to obstawiam, że np. łatwiej Ci będzie przeskoczyć powalone drzewo na MTB ( nawet niekoniecznie wypasionym ) niż na gravelu z barankiem, ale oczywiście mogę się mylić ( zaraz naskoczą na mnie wyskillowani gravelowcy, którzy objeżdżają 99% MTB ;) ).
Jeżeli masz zamiar jeździć głównie po szerokich drogach leśnych ze sporą prędkością, to może faktycznie gravel byłby dla Ciebie lepszy.
Jeśli jednak lubisz te mniej uczęszczane ścieżki, czy single, to jednak MTB może być lepszą propozycją - przynajmniej Cię tak nie wytelepie na korzeniach jak na sztywnym gravelu, a i szerokość gum też ma znaczenie.
Poza tym częściowo można by uzależnić wybór od rodzaju przeważającego "terenu" po którym będziesz się poruszał - jeżeli przewagą będą asfalty i DDRy, to może faktycznie gravel ( szkoda opon MTB :icon_wink: ), ale jeśli będziesz się poruszał głównie po lesie i nie tylko po tych leśnych "rowerostradach", to wtedy MTB.
Tak to widzę swoim zezem rozbieżnym :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lesie kabackim powalone drzewa na ścieżkach (i to takich dzikich a nie szlakach pieszo-rowerowych) można policzyć na palcach jednej ręki (drwala po wypadku z piłą łańcuchową). Jest trochę wystających korzeni na południowych mało uczęszczanych i wąskich ścieżkach. 99% lasu to utwardzona szosa. Żadnych przewyższeń. Od północy na skraju trochę piachu (ale to już poza lasem). To teren dla niedzielnych rowerzystów z małymi dziećmi. Wszystko idzie obskoczyć na ostrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Już Cię widzę na tym ostrym na skarpie i Kazurce..., no będzie trochę pchania pod górę ;)
Ostre to już raczej dla masochistów, ale co kto lubi...
Chyba całego lasu nie zwiedziłeś, może następnym razem wpadnij na ostrym i się przekonaj, czy wszędzie dasz radę.
Przełaj tak, ale nie ostre - chyba że z jakimś mikro blatem i dobrą nogą, ale nawet wtedy nie wszędzie podjedziesz...

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ostrym nie wszędzie tam wjadę. Na kazurkę nawet bym się nie wybierał. Mieszkam w sudetach więc dla mnie nazywanie całego lasu "terenem" ze względu na hałdę ziemii pod czy też skarpy, której wysokość wynosi 10-15m to lekka przesada. Musiałbym na głowę upaść, żeby budować MTB w dodatku na carbonie do jazdy po lesie kabackim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dlatego było zaznaczone, że na Kabackim świat się nie kończy.

Nikt nie porównuje tego terenu z górami, ale jest to nadal teren, a że przez małe to już inna para kaloszy - jest jaki jest i góry niestety ( albo stety ) nagle nie wyrosną...

Mimo, że to dla Ciebie śmieszna namiastka prawdziwego i jedynie słusznego terenu jakim są góry, to wielu osobom musi wystarczyć na codzień i jakoś ostrego w lesie nie widuję - może zostawmy to ostre na miasto, a te MTB z DDR przenieśmy do lasu, co Ty na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.02.2018 o 10:51, Simple napisał:

Ta sama sytuacja w moim canyonie. Gotowe stery dostanę od trzech firm, każde 200zł+.

Myślę, że słabo szukasz. Za moje stery do Cube płaciłem 70 zł i do Canyona też by się znalazły :)

Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem idąc w napęd 2x10. Może lepsze byłoby jednak 1x12 na GX Eagle? Przy korbie 34 miałbym praktycznie to samo co przy 24/38 i kasecie 11-36 a odpadła by niedoskonała przednia przerzutka i na wadze byłaby szansa na 9 z przodu (bez gejów). Chyba na jesieni zapoluję na orła ;)

Edytowane przez firefoks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa Kąt i wysokość łożyska. Problem w tym, że 6,5mm robi tylko kilka firm, które się mocno cenią. Przy zastosowaniu łożyska 8mm, robi się szpara pomiędzy główką ramy a bieżnią. Za 20 parę złotych zamówiłem łożyska z ali, wydają się być ok, jeszcze nie montowałem.

Jakość dolnego łożyska od cane creek jest raczej niska, skoro wytrzymało od nowości niecałe 4msc. Okolice główki ramy regularnie czyszczone, luzy jak się pojawiały kasowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w canyonie np. fabrycznie dolna bieżnia byla bez uszczelnienia i faktycznie dolne łożysio do śmieci po sezonie. Teraz mam bieżnię z tą niebieskiską uszxzelka i jak na razie po drugin sezonie czysto. Ale faktem jest, że lożysko neco warte mniej niź czapka śliwek wytrzymalo u mnie w podobnych warunkach znacznie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...