Skocz do zawartości

[Cube Reaction GTC Pro 29] czy ktoś jeździ na tej ramie ?


wkg

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2017 o 21:13, Dokumosa napisał:

Tak czy owak pamiętam, że posługiwać suwmiarką uczyłem się w podstawówce na zajęciach z techniki.

Dokładnie, ja też,

 

W dniu 11.12.2017 o 09:42, marcinusz napisał:

Gdyby Cube w rozmiarze 21" cali miał główkę ramy 11cm jak Peak w największym rozmiarze, to TTh byłoby większe o ok. 5mm, czyli 633mm zamiast 628mm. W drugą Stronę: Gdyby największy Peak miał 12,5cm głowkę zamiast 11cm, to TTh zmniejszyłoby się z 641mm do 636mm.

czyli wystarczy pograć sobie podkładkami pod mostek i geo się zmienia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@firefox: odnośnie neco pisałem na samym początku wątku, później jednak zgłębiłem nieco temat i się okazało, że już jakiś czas nie produkują 41 a jedynie 41,8. Może ci na ali mają jakąś inną dystrybucję ;). W każdym razie neco robi b. przyzwoite łożyska nawet nie patrząc na atrakcyjną cenę.

Tego zestawu risk to ja bym się bał ;) Pewnie zardzewieje już w drodze z chin a kulki z gumy do żucia będą.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, firefoks napisał:

Gdyby na dół weszło łożysko 52 mm to byłby to najtańszy znaleziony zestaw sterów do Reactiona:

Wygląda na to, że jednak nie wejdzie. Ale możesz zaryzykować kupno "zestawu słuchawkowego 44mm" ;) 

1 godzinę temu, woojj napisał:

śledzę wasz wątek i ciekawy jestem jak wyjdą gotowe bryki ....Ciekawe kto pierwszy wyskoczy w galerii.

Ja raczej nieprędko. Jeśli zdecyduję się najpierw postawić rower na sztywnym widelcu i odłożyć zakup amora na wiosnę, to rower powstanie około Nowego Roku. Jeśli będę brał od razu amor, to może się znacznie przedłużyć.

1 godzinę temu, dovectra napisał:

czyli wystarczy pograć sobie podkładkami pod mostek i geo się zmienia...

Geo jako taka się nie zmienia, bo rurki zostają w tym samym miejscu i pomiary rurek dają te same wyniki. Natomiast jeśli zastąpisz podkładki dłuższą rurą sterową, to inaczej rozmieszczone będą rurki i na papierze dostaniesz inną geometrię (mniejszy reach i TTh) a w praktyce będziesz jeździł tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcinusz napisał:

Wygląda na to, że jednak nie wejdzie. Ale możesz zaryzykować kupno "zestawu słuchawkowego 44mm" ;) 

Jak przyjdzie rama to sprawdzę - tak się składa,że w innym rowerze mam właśnie łożysko Neco 52 mm. Co do składania, to ja dopiero na wiosnę: nie mam jeszcze korby SLX i przedniej przerzutki DM. W drodze suport, zacisk tylnej osi i sztyca.

Edytowane przez firefoks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Chrzest bojowy w postaci chlapania błotem już był :) Chrztu polegającego na nadawaniu imienia nie planowałem.

Przerzutka nie jest od podobania się, tylko od poszerzania zakresu przełożeń bez kompromisów. Direct Mount + Side Swing to fajny wynalazek. Przerzutka jest zgrabniejsza od klasycznych. Łapie mniej błota, bo brak obejmy i prowadzenia linki przy oponie. Do tego linka prowadzona jest krótką drogą i bez wygibasów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam ....jedyna zaleta która jest czasem wadą to stała równoległa pozycja względem blatu. Wygląda ohydnie, ale działa dobrze  i o to chodzi. Ja się z nowym kołem przez tydzień docierałem....a oblałem po każdym wypadzie. Do tej pory to robię coby wszystko działało długo, pewnie i bezawaryjnie- no i się sprawdza. 

Całość wygląda dobrze. Ciekawe jak Ci z wielką kiszką będzie. Poczekamy, doczekamy się recenzji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, woojj napisał:

Jakieś oficjalne ważenie się odbyło??? 

Umknęło mi to pytanie. Wyszło mi 11,5 kg. Celowałem w wynik <12kg. Wszystko ważyłem dlatego, że składałem od podstaw i bez pośpiechu, korzystając z wolnego między świętami a nowym rokiem, nie dlatego żeby był jakimś maniakiem lekkości. Może się wydawać dużo, ale trzeba mieć na uwadze, że celem był dobrze jeżdżący i bezproblemowy rower a nie dobry wynik na wadze. Stąd np. koła z taśmami mają 1960g - robione były z uwzględnieniem mojej typowej wagi (85-90kg) i niechęci do aluminiowych bębenków w piastach (kwestia wygody serwisowania).

Mam też kilka ciężkich klamotów typu rurki czy kaseta HG-50 10 sp. (z pamięci: 450-460g), 180g dętki czy stare siodełko (9 letnie silverado, które nie trzyma już kształtu :)). Kokpit dopasuję jakiś bardziej gustowny i lżejszy, gdy już odnajdę swoją pozycję na nowym rowerze.  Problem ciężkiej kasety rozwiąże się sam z biegiem kilometrów.

Są też  rzeczy, które powinny być cięższe. Tarcza z przodu docelowo będzie 180mm, więc na pewno więcej niż obecne 98g. Tylko jedna z opon to wersja EXO TR, a druga to zwykła zwijka Ikon 2.2 (lżejsza, bo bez wzmocnień i uczciwszej porcji gumy). Akurat nie było dwóch w wersji EXO TR (nie wykluczam bęzdętek w przyszłości). Jakiś koszyk lub koszyki na bidon też planuję - na razie nie ma nawet śrubek :)

Lekka osoba  składająca sprzęt startowy bez problemu osiągnie wynik 10.X kg. Mój egzemplarz w całym okresie żywota będzie miał 11-11.5kg. Chyba że zrezygnuję z możliwości ścigania się na tym rowerze i w konsekwencji z amortyzatora, to wtedy pewnie -1kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na marginesie, to HG 50 powinna ważyć ok. 400 g - tu co prawda model 2014 : http://rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul&kat=28&mar=14&art=5388 - czyli albo pamięć kiepska, albo waga, bo nie sądzę, żeby nagle kaseta tak przytyła ;)
A ile waży amorek, bo widzę, że Comp waży 1,8 - 1,9 kg, a Pro :icon_question:
EDIT
Widzę, że ok.1,8 kg


 

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, 

Również planuję zakup ww. ramy i mam kilka pytań odnośnie budowania roweru.

Chciałbym się zmieścić w około 5tys zl. Czy dobór RS Recona TK Gold będzie dobrym wyborem?  W sieci ten amor kosztuje około 750-850 zł. Jakie koła polecacie na około 110 kg? składać czy kupować cały nowy set? Chciałbym złożyć coś na tej ramie, Reconie i napędzie SLX/XT. Na koła przeznaczyłbym około 800zł. Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że nie po to kupuje się węgielną ramę, żeby ją obwiesić ciężkim amorem i kołami. Osobiście próbował bym na koła przeznaczyć min. 1,2k (za te pieniądze pomyśleć np. o DT XM421 względnie XM401 na DT370) i rozejrzeć się za przecenioną rebą a w zamian iść bardziej w SLX suplementując częściowo nowym deore (jeśli napęd 2xXX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...