Skocz do zawartości

[Cube Reaction GTC Pro 29] czy ktoś jeździ na tej ramie ?


wkg

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz podlinkować, które konkretnie stery neco masz na myśli? Nie mogę znaleźć nic odpowiedniego.

 

Z tego co zdążyłem wyczytać, to łożysko ma rzeczywiście leżeć na tym zwężeniu, ale też być wpasowane w ramę bocznymi ściankami. Podają wymiary z dokładnością do dziesiątych, a nawet setnych milimetra. Oczywiście nie zmierzę analogową suwmiarką czy mam 41 czy 41,1mm. A jeśli chodzi o setne milimetra to nie ufałbym nawet cyfrowej suwmiarce ze względu na błąd pomiarowy.

 

Na moje oko powinny wejść wszystkie łożyska o średnicy zewnętrznej 41mm (z dowolnych sterów). Te które mają pod odpowiednim kątem ściętą bieżnię od strony ramy, powinny prawidłowo się oprzeć i pozostaje pytanie czy łożysko konkretnych sterów nie będzie zbyt wysokie, aby nie wystawało ponad główkę. Niestety trudno o komplet informacji, który pozwoliłby wszystko zweryfikować.

 

Póki co napisałem do BC. Może coś wyjaśnią.

 

BTW, wychodzi na to, że do ramy pod stery zintegrowane można kupić stery półzintegrowane, wyrzucić miski i jeśli tylko rozmiar łożysk się zgadza, to powinno działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to ten "nowy" Peak? To? Toż tam jest 71 stopni HT... jak na dzisiejsze standardy to nadal bardzo radykalna wartość.

miałem na myśli poprawioną wersję peaka czyli http://accent-bikes.com/aktualnosci/pokazujemy-nowa-rame-peak-29

cena wersji karbonowej dosyć znacznie odbiega od prezentowanej ceny ramy kjuba więc szkoda nawet o niej wspominać  :whistling:

 

Na LTD ludzie się ścigają i żyją. Ale też po to ma się ustalone preferencje, aby przy okazji zakupu je uwzględnić i zrobić sobie dobrze.

Maluchem też można z całą rodziną jechać na wczasy do Bułgarii tylko po co skoro jest wybór w większych autach  :sweat:  Dokładnie tak jak napisałeś kupujemy to co nam pasuje

dobra koniec OT z mojej strony  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie napisałeś w końcu na czym ta geometryczna wyższość Peaka 2018 ma polegać... Mniejsza o to.

 

BC odpisał, że ichniejsze łożyska pasują i że nie ma dwóch rozmiarów główek karbonowych Cube. Czyli wynikałoby, że ichniejsze IS 40 ma 41mm. Nie chce mi się drążyć tematu wysokości łożyska, bo i tak pewnie do zaoszczędzenia jest maks 70 zł. Więc chyba czas zamawiać FSA. Chyba że kolega Dokumosa zlinkuje mi stery zintegrowane Neco za 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie napisałeś w końcu na czym ta geometryczna wyższość Peaka 2018 ma polegać... Mniejsza o to.

 

 

Jest bardziej wyciągniety (pozioma rura) i niższy - tak główka jak i BB Drop. Za to dłuższy tylny trójkąt. Co kto lubi.

https://www.1enduro.pl/wybrac-rozmiar-ramy/

Tu jest fajna tabelka w sekcji "Zaufaj cyferkom" ... fajna, bo się z nia zgadzam ; D

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że długości TTh nie można ufać, bo wpływ na ostateczny pomiar ma kąt podsiodłówki czy wysokość główki ramy.

 

Jeśli kąt podsiodłówki jest 71 w jednej ramie i 74 w drugiej. To ta druga będzie miała krótszą TTh, mimo takiego samego parametru reach. Na to nakłada się długość sterówki, bo decyduje o wysokości na której mierzy się TTh oraz reach.

 

To ma swoje konsekwencje. Na moim przykładzie: nie mogę mieć zbyt wysoko kierownicy a jestem wysoki, więc zawsze mam podkładki pod mostkiem. Każda podkładka przybliża do mnie kierownicę - horyzontalnie i wertykalnie. Zatem: jeśli główka ramy jest dłuższa, to włożę mniej podkładek i mniej "skrócę" pomiar z tabeli.

 

Od razu dodam, że reach też jest podatny na ten błąd. To nawet bardziej oczywiste. Jeśli reach danej ramy to np. 450mm, to jest to wartość adekwatna dla mostka leżącego na główce ramy. Jeśli główka ramy jest długa, to teoretycznie położę mostek na główce ramy. Jeśli jest krótka, to dołoże podkładki i przybliżę miejsce do którego przypinam mostek. 450mm zostanie w tabeli, ale w praktyce będę miał horyzontalnie bliżej od mostka do suportu.

 

Peak ma krótszą rurę sterową, więc musiałbym to skompensować dodatkowymi podkładkami pod mostkiem. W tabelce Peak może być dłuższy, w praktyce jest to mylące. W dodatku straciłbym na estetyce - rower zawsze wygląda lepiej z mniejszą ilością podkładek niż z większą.

 

Zaznaczam, że te przemyślenia mogą nie mieć większego znaczenia dla osób średniego wzrostu, ale dla mnie mają. Zwłaszcza jak patrzę na ramy, w której długość sterówki nie rośnie lub rośnie minimalnie wraz z rozmiarem.

 

Niski suport jest fajny dopóki nie chcesz jechać pod górę po większych dziurach... To jest zawsze jakiś kompromis między sprzecznymi cechami roweru.

 

EDIT: 

co do tabelki Wooyka, myślę że z grubsza jest ok dla AM/Enduro, ale tutaj mowa o XC HT. Mam 190cm. Mój Trance XL z 2014 r. ma reach 456mm i TTh 645. Niektórzy chcieli mnie sadzać na Lce. Uważam że dobrze wybrałem XL, bo to dłuższy i wyższy rower. Mam w nim 75mm mostek. Według tabeli kupiłbym HC HT z 2cm dłuższych parametrem Reach. I co? 50mm mostek do XC? Nie przy moim wzroście, nie w rowerze XC. To byłaby pomyłka.

Edytowane przez marcinusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kąt podsiodłówki jest 71 w jednej ramie i 74 w drugiej. To ta druga będzie miała krótszą TTh, mimo takiego samego parametru reach.

 

 

Gwoli ścisłości: kąt podsiodłowy Peak 74, Cube 73 więc - jak pisałem - jestes jeszcze bardziej bardziej wyciągnięty w Peaku.  Dlaczego ? Bo juz nie musisz siodełka przesuwać do przodu by uzyskac tą samą pozycję względem suportu.

 

Ani Reach ani TTh nie ma nic wspólnego z kątem podsiodłowym.  To zupełnie inne parametry. I niezależne od siebie.

 

 

 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Peak ma wygiętą do tyłu rurę podsiodłową, więc realnie im wyżej siodło, tym mniejszy kąt i nie wiadomo jak STA zmierzyli. Wiadomo natomiast, że TTh musieli mierzyć wyżej.

 

Reach nie ma nic wspólnego z podsiodłówką - to prawda. TTh ma - w końcu odległość rury sterowej od podsiodłowej mierzona na wysokości nazwijmy to górnego łożyska sterów. Czyli na wysokości na której na ogól ani nie masz kierownicy ani nie siedzisz. Warto o tym pamiętać.

 

Peaka i Reaction nie można porównać 1:1, bo dla mnie Reaction jest pół rozmiaru mniejszy (podsiodłówka 51,5cm vs 53cm). Nowy Peak będzie chyba około 1cm dłuższy (efekt zmiany HTA). Co przy 1cm dłuższym tyle powoduje, że przód jest pi*oko tak samo długi. (a w starym peaku - jest krótszy)

 

Zauważ jedną rzecz. Jeśli weźmiesz typowego fulla o progresywnej geometrii. Dajmy na to 74STA i 66HTA, to zauważ co się dzieje z tabelkowymi danymi o geometrii w miarę jak będziesz przedłużał rurę podsiodłową i sterową:

- na jakiejś absurdalnej wysokości mógłbyś je zespawać, bo by się spotkały, (TTh = 0mm, reach to właściwie byłby ujemny ;))

- ten sam rower o 3 cm wyższej rurze sterowej będzie miał krótszy reach i krótszą TTh - niezależnie od tego będziesz starał się zająć podobną pozycję względem suportu i kół, osiągniesz to innym mostkiem, ale jeśli się to uda, rower ostatecznie będzie jeździł tak samo, tylko inaczej będzie wyglądał. No i oczywiście będzie miał mniej sportowe parametry w tabelce z geometrią. Wniosek: nie ma co fetyszyzować tych tabelek i trzeba na nie z szerszej perspektywy patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumosa nie podlinkuje Neco 41 bo robią obecnie wyłącznie 41,8. Chyba będziesz zmuszony brać te fsa i mieć spokój a przy okazji zmierzysz górę.

 

Odnośnie TTh to wysunięcie sztycy nie ma na to wpływu -to odcinek leżący na prostej poziomej do podłoża od środka górnej części główki ramy do środka sztycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Peak ma wygiętą do tyłu rurę podsiodłową, więc realnie im wyżej siodło, tym mniejszy kąt i nie wiadomo jak STA zmierzyli. Wiadomo natomiast, że TTh musieli mierzyć wyżej.

Kat tak jak i TTh - do przecięcia urealnionej podsiodłowej do linii poziomej wyprowadzonej z góry główki : ) 

Scott też ma wygietą i wiele innych ... prawie każdy 29-er

https://www.scott.pl/produkt/438/2510/Rower-Scale-945/

 

Peaka i Reaction nie można porównać 1:1, bo dla mnie Reaction jest pół rozmiaru mniejszy (podsiodłówka 51,5cm vs 53cm).

Podsiodłówka to taki relikt egzystujący siłą rozpędu. Nie mam pojęcia co on oznacza ... w zalezności od wysokości komina i kształtu poziomej rury przekrok może być przecież zupełnie inny ; )

Np Trek rower o podsiodłówce 17 cali oznacza jako 18,5 - ot, zwyczajowa miara dla jakiejś tam porównywalności. Lepiej pisać S, M, L ...

Dlatego trzeba patrzec by przekrok się zgadzał, sztyca wystarczyła i się chowała na właściwą głębokość a reszta to juz długość, katy i główka.

 

Co do porównywalności - znowu zamąciłeś. Facet ma dwa rowery do wyboru - patrzy na zbliżone ramy (a nie takie same rury podsiodłowe bo ich sens jest niewielki a zresztą się takich nie znajdzie) i je porównuje.

 

Jeśli weźmiesz typowego fulla o progresywnej geometrii. Dajmy na to 74STA i 66HTA,

 

Ale nie mówimy tu o fullach.

 

- na jakiejś absurdalnej wysokości mógłbyś je zespawać, bo by się spotkały, (TTh = 0mm, reach to właściwie byłby ujemny )

 

No tak, a kilka metrów nad ziemią by sie odwróciły - można tak sobie dywagować : P

Ale doczytaj o Stack-u - rozjaśni Ci się.

 

Wniosek: nie ma co fetyszyzować tych tabelek i trzeba na nie z szerszej perspektywy patrzeć.

Po prostu trzeba je rozumieć - ale mam nadzieję, ze rozjasniłem. 

 

Na tym kończę wątek Peaka i główek pospawanych z podsiodłówką bo ani ja ani nikt z pytających chyba nie myśli o tej ramie : D

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie TTh to wysunięcie sztycy nie ma na to wpływu -to odcinek leżący na prostej poziomej do podłoża od środka górnej części główki ramy do środka sztycy.

 

Oczywiście, że nie ma. Nigdzie też nie pisałem, że ma.

 

wkg, fajnie się z Tobą klika, ale muszę się tu i tam nie zgodzić.

 

Podsiodłówka to taki relikt egzystujący siłą rozpędu. Nie mam pojęcia co on oznacza ... w zalezności od wysokości komina i kształtu poziomej rury przekrok może być przecież zupełnie inny ; )

Można traktować jako relikt. Oznacza on z grubsza rozmiar - to oczywistość. W ramach do XC górna rura na ogół jest prosta, więc ten rozmiar wyznacza też przekrok w rowerach XC (razem z długością rury sterowej, bo im dłuższa rura sterowa, tym wyżej 'zaczepiona' jest górna rura z przodu). 

Jestem wysoki, więc dla mnie wchodzi w grę jeszcze estetyka, bo HT na małych kołach w rozmiarach 55 i 60 wyglądały zawsze na pokraczne trzepaki a 50 wyglądało znacznie lepiej niż 53. Przy dużych kołach jest lepiej, ale wciąż wolę mieć właściwe dla mnie 50-51 cm niż zbędne 53cm, bo rower po prostu lepiej wygląda a przy okazji lepiej wypada w kategorii przekrok.

Rozmiarówki producentów są na ogół albo 17-19-21" albo 16-18-20". Rowery z pierwszej grupy gorzej pasują mi rozmiarem. Patrz Peak czy Canyon. Ich duże rozmiary mają fajną długość, ale kosztem za długiej (dla mnie) podsiodłówki. Czyli co z tego, że są długie, jeśli są ogólnie troszkę za duże.

Co ciekawe rzeczony Cube ma wypisane na ramie 21" mimo podsiodłówki 51,5cm. Przypomnę, że 20"=50,8cm. Czasami na Tajwanie cal ma 2,50mm, tak miał mój XTC, którego 20" przekładało się na równe 50,0cm.

 

Reasumując = podsiodłówka nie wpływa na właściwości jezdne. Ale wpływa na wygląd roweru, przekrok. Wraz z posiodłówką rośnie też na ogół długość rury sterowej. Można być więc być nowoczesnym i wyśmiewać się że to przestarzałe, ale dla mnie wciąż ważna informacja. 

 

Ale nie mówimy tu o fullach.

Usiłowałem wyjaśnić dlaczego TTh jest parametrem, który może być mylący. Na fullu progresywnym najłatwiej to sobie zobrazować. Wystarczy trochę myślenia abstrakcyjnego. Do Peak vs Reaction też się to odnosi. Bo w Peaku z racji krótszej główki ramy (przynajmniej w moich, dużych rozmiarach) pomiar odbywa się niżej niż w Reaction. A to już opisałem, dlaczego im wyżej się mierzy, tym krótszy wychodzi reach i TTh. Wolę mieć wyższą sterówkę niż dwie dodatkowe podkładki pod mostkiem.

 

No tak, a kilka metrów nad ziemią by sie odwróciły - można tak sobie dywagować : P Ale doczytaj o Stack-u - rozjaśni Ci się.  Po prostu trzeba je rozumieć - ale mam nadzieję, ze rozjasniłem.  

 

J.w. - to co pisałem to nie dywagacje, tylko próba zobrazowania problemu z pomiarem TTh, na który wpływa nie tylko kąt podsiodłowy, ale też długość sterówki, od której zależy wysokość pomiaru. Reach uniezależnia pomiar od kąta podsiodłówki, ale wciąż pozostaje kwestia wysokości pomiaru.

Znów obrazowo - jeśli potrzebuję 20cm rury sterowej w amorze 29" 100mm, aby mieć właściwą dla siebie pozycję, to nieważne czy będę miał rurę sterową 9cm czy 15cm (znów tłumaczę na ekstremach, w oderwaniu od konkretnych ram), bo i tak zawieszę mostek na szczycie 20cm rury sterowej. Natomiast w tabelce pierwsza rama będzie mega sportowa i nowoczesna, z długim TTh i reach. Według tabelki geo drugiej ramy wszyscy zakrzykną, że to sprzęt dla emeryta z Niemiec. Na obu zajmę taką samą pozycję i będą jeździć tak samo.

Odnosząc powyższe do Reaction vs Peak. Gdyby obniżyć wysokość pomiaru w Reaction do takiej jak w Peak, mogłoby się okazać, że różnica długości (TTh i/lub reach) jest pomijalna.

 

Stack - nic nie trzeba mi rozjaśniać. Parametr jest mi niepotrzebny. Nie spotkałem jeszcze ramy, w której nie mógłbym odpowiednio nisko ustawić kierownicy. Zawsze mam kilka podkładek i kierownicę riser, bo mój poziom sprawności nie pozwala mi jeździć w bardzo sportowej pozycji. Dla rasowego ściganta o dużej gibkości, który lubi baaardzo nisko kokpit krótsza główka Peaka może być ważną przewagą nad Reaction. Nie dla mnie.

 

Uwierz mi, to co pisał Wooyek jest dla mnie od dawna znane. Chciałem się podzielić bardziej szczegółowymi spostrzeżeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w bike-discount. Przecież chwil kilka temu pisałem Ci ile czasu szła od nich przesyłka. Aukcję na allegro polecam tylko w celu obejrzenia zdjęć. Ewentualnie popatrzenia jak się pieniądz robi na nieświadomych klientach. Teraz czeka mnie zakup jakiegoś dobrego amora i mam wrażenie, że to trudniej zrobić bez nadmiernego wypychania komuś kiesy :/

Dobrze widzę,że koszt wysyłki do PL to 32,90 Euro? Ja zacząłem trochę od d..py strony bo najpierw kupiłem Rebę a teraz szukam ramy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzisz, tyle płaciłem.

 

Ja zacząłem od dobrej strony, ale mam inny problem. Nie mam Reby :D Jeśli to nie problem, to napisz mi gdzie i za ile wyrwałeś (może być PW). Zastanawiam się, jakiego rzędu kwota jest dobrą ceną za Rebę. Inaczej mówiąc - czy te Reby, które widziałem są w normalnych cenach od 1700zł w górę czy nie umiem wyszukać tanich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja zacząłem trochę od d..py strony bo najpierw kupiłem Rebę

 

Strona nie taka głupia bo amor i tak musisz mieć. Chyba, że kupujesz cały rower - wyjdzie taniej.. Ale mając tylko Rebę (nie wiem jak u Ciebie z resztą osprzętu), nie mając kół itd szukałbym już ramy na booscie. Za jakis czas jeżeli Ci rama peknie albo będziesz ją chciał wymienić z innych względów ciężko będzie znaleźć cos fajnego na 142/12. Juz jest cięzko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że boost powoli zaczyna sobie coraz śmielej poczynać nawet w rowerach pozycjonowanych do xc a w AM czy trailu to już praktycznie standard. Ale to amor też boost trzeba brać bo głównie o szerokości gumy na przodzie chodzi.

Swoją drogą dlatego ramy non boost zdarzają się w wydawać by się mogło okazyjnych cenach. A jeszcze śmkeszniejzze bywają ceny komponentów pod 27,5" (np. dzisiaj widziałem fabryczne  koła (p+t) na dt 240 + xm481 + dt competition w cenie nieco niższej niż komplet samych piast). Innymi słowy boosta w zbliżonej cenie nie poskładasz.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebę kupiłem na ebajcu za 1300 zł. Ale z perspektywy czasu żałuję,że nie kupiłem kompletnego roweru. W Black Friday był ten sprzęt za 1100 Euro: https://www.fahrrad-xxl.de/bergamont-revox-ltd-carbon-x0024445

XT-eki, Reba, dobra waga tylko ten kolor taki niewyjściowy. Bardziej podoba mi się ten: https://www.fahrrad-xxl.de/nakita-team-c-race-big-x0037168 ale tu korba na 3 blaty i waga nie podana ale na pewno wyższa niż Bergamont.

Rower ma być na maratony na przyszły sezon, bo w tym jeździłem na sztywnym widelcu i nie polecam. Ostatecznie mogę zastosować specjalne stery i wsadzić Rebę do ramy alu, którą mam teraz ale będzie sporo ciężej a karbonowa rama Cube trochę zbiłaby wagę. Czaję się na nią już ze 2 miesiące licząc,że jeszcze cena spadnie ;)

Edytowane przez firefoks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest geometria progresywna : )

Ale serio - to jeden rozmiar w tę czy wewte chyba nie robi takiej różnicy, byle to siodło bylo kilkanascie cm nad podsiodłówką i przekrok odpowiadał.

Ja tak sobie właśnie wybrałem rame M 483mm dla wysokosci 176 i przekroku 82-83cm i mi sztyca wystaje 20cm więc chyba mozna ; )

 

Btw ... wklejam tu, bo w sumie wątek zahacza o bike-discount:

Unfortunately, we are not able to provide item no. 20050740 XT Disc Brake BR-M785-B 1700mm rear anymore. In individual cases, it may happen that you are able to place an order for an item that is not actually in stock, but labeled online as “in stock”.
This may have several reasons, amongst others, transmitting the new stock data between the data base and the onlineshop takes a little.
Would you like to exchange the missing item for an alternate product or should we cancel the missing item for a refund?
We kindly ask for your understanding and apologize for any inconvenience this may cause you.
Best regards

Krew mnie zalała !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja tak sobie właśnie wybrałem rame M 483mm dla wysokosci 176 i przekroku 82-83cm
Ja przy identycznych wymiarach mam 17,5 cala i jest idealnie przy kole 27,5. A że jazda głównie w terenie to na większą nie ma opcji... Przy 29 rama 19 cali to jaki kosmos przy takim wzroście, no chyba że ktoś planuje 'królować' na szuterkach i betonach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebę kupiłem na ebajcu za 1300 zł. Ale z perspektywy czasu żałuję,że nie kupiłem kompletnego roweru. W Black Friday był ten sprzęt za 1100 Euro: https://www.fahrrad-xxl.de/bergamont-revox-ltd-carbon-x0024445

XT-eki, Reba, dobra waga tylko ten kolor taki niewyjściowy. Bardziej podoba mi się ten: https://www.fahrrad-xxl.de/nakita-team-c-race-big-x0037168 ale tu korba na 3 blaty i waga nie podana ale na pewno wyższa niż Bergamont.

Rower ma być na maratony na przyszły sezon, bo w tym jeździłem na sztywnym widelcu i nie polecam. Ostatecznie mogę zastosować specjalne stery i wsadzić Rebę do ramy alu, którą mam teraz ale będzie sporo ciężej a karbonowa rama Cube trochę zbiłaby wagę. Czaję się na nią już ze 2 miesiące licząc,że jeszcze cena spadnie  ;)

 

Też rozważałem zakup całego roweru, ale nie chciałem kompromisów typu 3x10, z pupy koła, zestaw rurek do niczego itd. Więc składam. Z ramą czekałem tylko do Black Firday, ale na ramy akurat nie dali większego rabatu. Tylko na drobne dodatki złapałem 10%. 

 

Jakby Ci ta Reba ciążyła, to może się dogadamy...

 

Moja rama ostatecznie trafiła do lokalnego sklepu. Jutro zobaczą czy mają odpowiednie stery.

 

 

 

I dlaczego ja sie na tym rowerze świetnie czuję w lesie ?

 

Bo w lesie jest fajnie. Ja się zawsze fajnie czuję w lesie. Z rowerem lub bez ;)

 

 

Edytowane przez marcinusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w lesie jest fajnie. Ja się zawsze fajnie czuję w lesie. Z rowerem lub bez

 

Taaa .. Ale z ta geo to przedziwne.

Wg Treka np. mój rozmiar pasuje idealnie, no ... może mógłby byc nieco większy. Dla wzrostu 170-178 Górna rura 620 i ludzie mówią, że im pasuje idealnie. Mi też ; )

Na krótszym czuje się zgięty w pałak a powyżej 100km plecy mi pękały.

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-xc/superfly/superfly-6/p/2058600-2017/?colorCode=green

Z drugiej strony 

 

 

Przy 29 rama 19 cali to jaki kosmos przy takim wzroście, no chyba że ktoś planuje 'królować' na szuterkach i betonach.

 

 

Ktoś tu nie wie co dobre bo nie próbował - pewnie Trek : ) Z pewnością nie wiedza, że bułkowozy robią : )

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ktoś tu nie wie co dobre bo nie próbował
Przez 10 lat jeździłem rowerem 26 er z ramą Mongoose 20,5 cala więc dobrze wiem gdzie za duża rama dobrze się spisuje. I chociaż rama na długość mi pasowała i z przekrokiem nie było problemu to jednak w terenie to nie było 'to'. Na szutrach i betonach za to super, więc teraz też mam 26er z 'za dużą' ramą Garego Fishera do takich zastosowań :w00t:

 

Treka np. mój rozmiar pasuje idealnie, no ... może mógłby byc nieco większy. Dla wzrostu 170-178 Górna rura 620 i ludzie mówią, że im pasuje idealnie. Mi też ; )
Pytanie tylko ile te pomiary Treka mają wspólnego z rzeczywistością...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...