Skocz do zawartości

[Cube Reaction GTC Pro 29] czy ktoś jeździ na tej ramie ?


wkg

Rekomendowane odpowiedzi

Stery przelozylem z ramy Merida Big nine team issue. Może stery polecane przez cuba maja nizsze gorne lozysko. Wtedy zakladajac czesc dociskową z pokrywką nie ma miedzy pokrywka a ramą szpary? W drugiej ramie cube acces mam wlozone stery z krossa rio i tam musialem zamiast oryginalnej gory zalozyc czesc zesterow ritchey wcs. Zakladajac oryginalna czesc z fsa mialem tez szpare miedzy rama a pokrywka. Pokrywką nazywam cześć znajdujaca sie nad pierscieniem dociskowym lozyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak nawiasem - rozumiem, że to cos to już typowe i mogę przełożyć ze swojego? FSA Compressor Pro 1 1/8" | Spacer & Star nuts Shop

To już element standardowy (prawie , bo niektóre ekspandery nie najlepiej trzymają) ale z ramą nie ma on nic wspólnego tylko z rurą sterową .

 

 

 

Stery przelozylem z ramy Merida Big nine team issue.

Może miałeś tyle szczęścia co wygrana w totka , że  w tej Meridzie jakimś cudem była ta sama nie standardowa średnica łożyska (co może być prawdopodobne skoro też siedziały tam FSA). Być może obie ramy wyszły od tego samego chińczyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dziwna sprawa z tymi sterami jest. Bo standardem są łożyska 41 oraz 41,8mm i sensu tworzenia udziwnień tego typu (równo 40mm) nie potrafię znaleźć żadnego. Bo to nawet marketingowo się tego sprzedać nie da.

Żeby ciekawiej było to wg cube headset guide całkiem pokaźna grupa modeli w danym roczniku korzysta z tych sterów. Trzeba by dopaść delikwenta z którymś takim z suwmiarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak rama doszła ? Pytałeś wcześniej czy ktoś posiada taka ramę, ze sterami nie pomogę bo mam oryginalne ale katuje Cube Reaction Gtc Pro od lutego, tylko w terenie i jestem mega zadowolony, myśle ze ta rama to dobry wybór, przynajmniej dobry okazał się dla mnie, jak masz jakieś pytania, pisz śmiało, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam suwmiarki ale może to będzie pomocne :

Ja mam w swoim zamontowane coś takiego ( oryginalne ponieważ roweru nie składałem tylko kupiłem gotowy na tej ramie )

Headset: FSA orbit I-t-r, Integrated, Top 1 1/8, bottom 1 1/8 ( to z opisu ze strony Cube eu )

Podrążylem dalej i znalazłem numer katalogowy sterów :

 

https://www.cube.eu/en/equipment/spare-parts/headsets/product/cube-headset-orbit-i-t-1-18-crown-race-obenvoll-integriert-1-18/

 

Tutaj kolejny link z wymiarami i cena :

 

https://www.bike-discount.de/en/buy/fsa-orbit-i-t-cube-edition-459319

 

Mam nadzieje ze coś to pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłali ramę. Nie mam suwmiarki. Metrówka położona na główce ramy pokazuje 40-41mm odległości między wewnętrznymi ściankami. Trudno dokładnie ocenić ze względu na ciemną barwę.

 

Zastanawiam się czy iść do mechanika z lokalnego sklepu czy od razu zamawiać stery Cuba.

 

Jakby kogoś interesowało: waga ramy w rozmiarze 21 z hakiem przerzutki i przelotkami do pancerzy to 1236g. Oś Syntace na imbus + 41g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj sąsiadów , znajomych może ktoś ma suwmiarkę ewentualnie odwiedź okoliczny zakład ślusarski/samochodowy i zmierz (choć rozsądnym posunięciem byłby zakup - przydaje się i to bardzo często).

No i widać że byłeś grzeczny bo ten "brodaty w czerwonym kubraczku" obsłużył cie poza kolejnością :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało. Zamawiałem i płaciłem 24.11 (piątek).

 

Suwmiarka dobra rzecz, ale naczytałem się na tym forum wiele wypowiedzi osoby, która suwmiarkę zdecydowanie przedawkowała i dla własnego bezpieczeństwa postanowiłem kontynuować swoją przygodę z kolarstwem bez suwmiarki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakby kogoś interesowało: waga ramy w rozmiarze 21 z hakiem przerzutki i przelotkami do pancerzy to 1236g. Oś Syntace na imbus + 41g.

 

jakoś ciężko, ostatnio kolega z forum ważył karbonowego focusa i było poniżej 900 gram z tego co pamiętam.

 

wrzuć Marcin proszę jakieś zdjęcia ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem normalna waga. Są karbony ważące nawet 1450, więc to taka waga średnia. Na stronie podają 1230g dla rozmiaru 21". Gdybym wyrzucił prowadnice do linek to miało by szansę zgodzić się co do grama. Dla mnie w sam raz. Czytałem w necie o pękniętych Cubach i będę zaklinał rzeczywistość, że to były te bardziej wylajtowane ;)

 

Zdjęcia. Lepszych niż w tej aukcji nie zrobię: http://allegro.pl/cube-reaction-gtc-29-karbon-29-er-21-cali-i6978302638.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w bike-discount. Przecież chwil kilka temu pisałem Ci ile czasu szła od nich przesyłka. Aukcję na allegro polecam tylko w celu obejrzenia zdjęć. Ewentualnie popatrzenia jak się pieniądz robi na nieświadomych klientach. Teraz czeka mnie zakup jakiegoś dobrego amora i mam wrażenie, że to trudniej zrobić bez nadmiernego wypychania komuś kiesy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cube ma jeszcze lzejsze ramy o bardziej sportowej geo ale takie wydmuszki mnie nie interesują ... 

Z ciekawości, które ramy Cube są o sportowej geo? Taką o niesportowej już mam i chętnie bym ją na coś zamienił ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przecież chwil kilka temu pisałem
 

 

Pisałeś ile szła ale nie pisałeś skąd : )

Na wszelki wypadek wolałem napisać skoro wrzuciłeś link do 60% droższej.

 

 

 

Z ciekawości, które ramy Cube są o sportowej geo?

Ta z tematu nie jest już emerycka.

 

https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-elite-c-68-race-29-side-swing-frame-teamline-629172

Ta już całkiem wyciągnięta imho. Generalnie C:38, popatrz na stronie bike discount, tyle, że te właśnie już zostały tylko w niektórych rozmiarach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś ile szła ale nie pisałeś skąd : )

Z kontekstu wynikało. Pisałeś, że od nich Ci długo idzie a ja napisałem ile mi od nich szła. Choć w internetach lepiej dopytywać, bo łatwo kontekst zgubić.

 

C:68 na szybki rzut oka wagowo i geometrycznie różni się raczej kosmetycznie. Jest jeszcze aluminiowy Reaction jako rama do ścigania, ale tu dla odmiany trochę mniej kosmetyczne zmiany i to w kierunku rekreacyjnym. https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-reaction-hpa-pro-29-frame-black-n-grey-n-flashred-580907

Edytowane przez marcinusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...