Skocz do zawartości

[PZKOL] Trupy w szafie


Rekomendowane odpowiedzi

Hm, światek kolarski trzęsie się w posadach od dobrego czasu, myślałem że znajdę tu jakieś ciekawe linki albo komentarze - a tu cisza.

 

No to ją przerywam.

 

Dla niezorientowanych - znana postać polskiego kolarstwa, kojarzona z MTB, poczuła się swego czasu na tyle pewnie, że wykorzystywała seksualnie i finansowo zawodniczki. Istnieje podejrzenie, że część była nieletnia.

 

Zarzuty są na tyle mocne, że minister sportu wezwał zarząd PZKOL do dymisji, a z finansowania związku wycofała się część sponsorów z CCC na czele.

 

http://www.przegladsportowy.pl/kolarstwo,skandal-w-pzkol-szokujaca-historia-w-polskim-kolarstwie,artykul,831604,1,288.html

 

http://www.sport.pl/kolarstwo/7,64993,22716868,afera-w-pzkol-prezes-banaszek-na-nagraniu-z-wrzesnia-gwalcil.html

 

Nazwisko podejrzanego nadal jest tajemnicą, aczkolwiek mam swój typ.  Ciekawe czy się potwierdzi. 

 

A jeżeli się potwierdzi, a podejrzenie przerodzi się w oskarżenie, a następnie wyrok - życzę mu długotrwałego pobytu w zakładzie penitencjarnym, ze wszystkim atrakcjami jakie czekają w nim na gwałcicieli/pedofilów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku całkiem sporo, bo w tamtym temacie też było mało o sporcie, a dużo o maskach które noszą niektórzy, upadkach z wysokiego konia i o tym, że kolarstwo to piękna sprawa - które ludzie potrafią zmienić w coś obrzydliwego.

 

Czyli z grubsza podobne tło, co nikomu nie przeszkodziło wyrażać opinii, często bardzo obszernych.  Oczywiście przyjmuję też twoją opinię, że w tej sprawie nie ma o czym mówić, aczkolwiek się z nią nie zgadzam.

 

Obszar do dyskusji jest spory - poczynając od komentarza dot. reakcji zarządu PZKOL a kończąc na praktycznych poradach dla rodziców, którzy chcieliby żeby potomek trenował i mogą mieć po takiej akcji poważne przemyślenia nad sensem takiej decyzji.

 

BTW, nie nazwałbym tego forum sportowym, a na pewno nie nazwałbym sportowym tematu Rowerowe forum na max, w którym został założony ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwisko podejrzanego nadal jest tajemnicą, aczkolwiek mam swój typ. Ciekawe czy się potwierdzi.

 

A jeżeli się potwierdzi, a podejrzenie przerodzi się w oskarżenie, a następnie wyrok - życzę mu długotrwałego pobytu w zakładzie penitencjarnym, ze wszystkim atrakcjami jakie czekają w nim na gwałcicieli/pedofilów.

A jeśli Twój typ się nie potwierdzi to i wyrok zapadnie na innej osobie to już nie będziesz jej tego wszystkiego życzył?

 

W ogóle ostro Cię ponosi. Piszesz o pedofilii, a w tekście nie ma nic o tym, że te nastolatki miały mniej niż 16 lat.

 

Żeby było jasne, to nikogo nie bronię ale zastanawia mnie dlaczego do tej pory nie słychać o sprawie zgłoszonej do prokuratora? Zarzut gwałtu juz jest poważnym zarzutem.

Dlaczego dziewczyny zdecydowały się mówić dopiero teraz i to przed dziennikarzami, a nie przed prokuratorem?

Ja rozumiem wstyd, strach, itd. Ale że nie znalazła się ani jedna dziewczyna, ktora zglosilaby to na policję?

Żyjemy w dobie miniaturyzacji. Mini kamerka czy mikrofon jest tańszy niż opona do roweru. Czy dziewczyny idąc na rozmowę nie mogły sie zaopatrzeć w takie urządzenie?

 

Za dużo tu niedopowiedzeń i niejasności dlatego uważam, że to temat bardziej polityczny niż sportowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak przy czym? Piszesz o wykorzystywaniu seksualnym i finansowym, więc pytam, czy przy tym byłeś?

 

Piszę też o trupach, szafie, wezwaniu do dymisji, wycofaniu sponsora oraz podejrzeniach.  Nie, przy wykorzystywaniu seksualnym i finansowym nie byłem - podobnie jak dziennikarze opisujący sprawę, prokuratorzy prowadzący postępowanie, Dariusz Miłek który zlecił audyt, audytorzy PwC którzy go sporządzili, prawnicy którzy zebrali zeznania poszkodowanych, ich terapeuci oraz sędziowie którzy będą rozpoznawać sprawę. Usatysfakcjonowany?

 

@montell - sprawa nie jest dzisiejsza tylko dotyczy wydarzeń sprzed lat.  Dotyczy grupy dziewcząt w młodym lub bardzo młodym wieku, które związały swoją przyszłość zawodową z tym człowiekiem i były od niego pod różnymi względami uzależnione.  Również czasowo, bo chyba wiesz ile zawodowy sportowiec spędza czasu poza domem i pod opieką trenera.  Nie oczekiwałbym od młodych lub bardzo młodych dziewczyn reakcji na poziomie dorosłego, a zwłaszcza nie oczekiwałbym takiej reakcji w powyższym układzie, zwłaszcza jeżeli trener ma osobowość dominującą lub umie manipulować.  Nie wiem też jak ustawić dyktafon albo kamerkę, gdy się ma coś dosypane do drinka, jeżeli takie gadżety były w ogóle dostępne w tamtym czasie.

 

W każdym razie już z tego co wycieka wyłania się obraz wstrząsający, a przecież znamy tylko skrawki.  Stąd moja ocena tego człowieka - także w przypadku, gdyby okazało się że to nie jest mój typ.

 

P.S. prokuratura już działa, ale zawiadomiło ją ministerstwo sportu.  To że nie działała wcześniej jest zasługą PZKOL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jedna z zawodniczek opowiada o tym, jak była świadkiem sytuacji, w której trener miał uprawiać seks z jej nieletnią koleżanką. Mówi o szoku, z którego nawet po latach trudno jej się otrząsnąć. Ona sama też później trafiła do łóżka. Sposobem zawsze miał być alkohol i władza."

 

Dziewczynę zszokował seks trenera z koleżanką, a potem sama trafiła do łóżka. Przyczyną oczywiście alkohol i pewnie siłą wlewany do gardła.

 

Wygląda to jak obecne Hollywood, gdzie po latach nagle komuś sie przypomni czyjś " dziwny" uśmiech w windzie albo czyjasz ręka na kolanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwisko podejrzanego nadal jest tajemnicą, aczkolwiek mam swój typ.  Ciekawe czy się potwierdzi. 

Nie jest tajemnicą, w wywiadach piszą, że to jest osoba, która została zwolniona dyscyplinarnie, a później miała zostać ponownie przyjęta - była tylko jedna taka osoba. Zresztą ludzie jeżdżący na zgrupowania i wypowiadający się na innych forach też nie mają wątpliwości, bo była to tajemnica poliszynela. Po treści innych komenatrzy i wypowiadzi na forach, wniosek jest taki, że na 99,9% chodzi o Piątka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ją przerywam.

  

 

I słusznie. Nie rozumiem wzburzenia niektórych osób, że ktoś chcę rozmawiać na gorący temat dotyczący kolarstwa. Na razie niewiele wiadomo, ale pogadać przecież można. Od tego jest forum.

 

 

Nazwisko podejrzanego nadal jest tajemnicą, aczkolwiek mam swój typ.  Ciekawe czy się potwierdzi. 

 

W komentarzach pod artykułami przewija się nazwisko wieloletniego trenera kadry MTB. Czy słusznie? Czas pokaże. Może to "naturalny" kandydat na podejrzanego z racji wielu lat działania.

 

Mnie bardziej od personaliów ciekawi ile czasu ten trup w szafie przeleżał. Dlaczego tak długo i jak sobie PZKOL finansowo poradzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że sprawę wyciągnieli, żeby załawić obecny zarząd PZKol, który jest jednym z najlepszych od lat. Banaszek rozwalił stare układy, kasę zaczął wydawać na imprezy sportowe (PŚ w Pruszkowie), a nie na "popijawy", znalazł nowych sponsorów to "leśnym dziadkom" i Miłkowi się nie spodobało, że tracą władzą i chcą się go pozbyć.

Bo jakim cudem obecny prezes ma odpowiadać, za aferę sprzed lat, mało tego on prawdopodobnie winnego tej afery zwolnił dyscyplinarnie i poinformował o tym MSiT.


 

 

@montell - sprawa nie jest dzisiejsza tylko dotyczy wydarzeń sprzed lat.  Dotyczy grupy dziewcząt w młodym lub bardzo młodym wieku, które związały swoją przyszłość zawodową z tym człowiekiem i były od niego pod różnymi względami uzależnione.  Również czasowo, bo chyba wiesz ile zawodowy sportowiec spędza czasu poza domem i pod opieką trenera.  Nie oczekiwałbym od młodych lub bardzo młodych dziewczyn reakcji na poziomie dorosłego, a zwłaszcza nie oczekiwałbym takiej reakcji w powyższym układzie, zwłaszcza jeżeli trener ma osobowość dominującą lub umie manipulować.  Nie wiem też jak ustawić dyktafon albo kamerkę, gdy się ma coś dosypane do drinka, jeżeli takie gadżety były w ogóle dostępne w tamtym czasie.

Dokładnie, w 100% się zgadzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@montell - sprawa nie jest dzisiejsza tylko dotyczy wydarzeń sprzed lat. Dotyczy grupy dziewcząt w młodym lub bardzo młodym wieku, które związały swoją przyszłość zawodową z tym człowiekiem i były od niego pod różnymi względami uzależnione. Również czasowo, bo chyba wiesz ile zawodowy sportowiec spędza czasu poza domem i pod opieką trenera. Nie oczekiwałbym od młodych lub bardzo młodych dziewczyn reakcji na poziomie dorosłego, a zwłaszcza nie oczekiwałbym takiej reakcji w powyższym układzie, zwłaszcza jeżeli trener ma osobowość dominującą lub umie manipulować. Nie wiem też jak ustawić dyktafon albo kamerkę, gdy się ma coś dosypane do drinka, jeżeli takie gadżety były w ogóle dostępne w tamtym czasie.

Ok. Przyznaję, że możesz mieć dużo racji. Jednak trudno mi pojąć, że nie znalazł się nikt, kto spróbowałby to przerwać. Jakby nie patrzeć na polski wymiar sprawiedliwości, to jednak sprawy obyczajowe są dość dokładnie badane i ich rozwiązanie można ogłosić w mediach jako ogromny sukces.

 

Z dotychczasowych tekstów wynika, że wszyscy wiedzieli.

Nie znalazła się nawet jedna, rozgarnieta dziewczyna, która chciałaby to naglosnic. Z jakichkolwiek pobudek czy to zawiść czy chęć zemsty.

 

A może sprawa jest poważniejsza i przypominą tą z Poznania ze znanym dyrygentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamfan - nie wiem powiem szczerze.  Być może był taki motyw, ale z drugiej strony gdybym był czołowym sponsorem i dowiedział się, że związek kisi takiego trupa od lat i nie zrobił z nim nic, zażądałbym natychmiastowego wyjaśnienia i oczyszczenia sytuacji. 

 

Dlatego że to jest po prostu właściwe.

 

P.S. cytat z dedykacją dla chudeusza i sugestią żeby czytać WSZYSTKO.  I nie, nie jestem politykiem ... za to mam córkę.

 

Nazwisko podejrzanego nadal jest tajemnicą, aczkolwiek mam swój typ.  Ciekawe czy się potwierdzi. 

 

A jeżeli się potwierdzi, a podejrzenie przerodzi się w oskarżenie, a następnie wyrok - życzę mu długotrwałego pobytu w zakładzie penitencjarnym, ze wszystkim atrakcjami jakie czekają w nim na gwałcicieli/pedofilów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko jest pytanie czemu Miłek zrobił audyt, ale jego wyników w ogóle nie pokazał Banaszkowi tylko poszedł od razu do Bańki z żądaniem dymisji całego zarządu? Z CCC sprawy podobno zaczęły się komplikować jak tylko pokazało się 4F. Tak jak mówię ta afera nie jest aferą tego zarządu tylko poprzednich... Tak jakbyś chciał dymisji PiS za Amber Gold :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę Banaszek znał ustalenia i projekt audytu - i chciał przerwania prac, bo "sprawa jest historyczna".

 

Ponieważ sprawa wypłynęła teraz, nie ma kto inny się nią zająć jak obecny zarząd.  A ten jak się zajął każdy widzi, poza czwórką która ustąpiła i nagłośniła sprawę, zwłaszcza Kosmalą.

 

Przy takim podejściu zarządu też bym się zastanawiał czy jest sens współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wywiadu Banaszka wynika, że nie znał. W ogóle mu raportu z tego audytu nie pokazali. Jak go znajdę to wrzucę tutaj link.


Teraz znalazlem cos takiego - http://www.sport.pl/kolarstwo/7,64993,22716868,afera-w-pzkol-prezes-banaszek-na-nagraniu-z-wrzesnia-gwalcil.html

 

A gdzies wczesniej byl wywiad, ze mowil ze w ogole nie mial dostepu do audytu i nic nie wiedzial. IMO bez sensu, ze sprawa wyciekla do mediow, ja juz przestaje spekulowac, bo pojawiaja sie calkiem sprzeczne informacje, wiec ciezko cokolwiek logicznego na ich podstawie ustalić. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...