Skocz do zawartości

[folia ochronna] jaka polecacie?


SZ_ONY_ONE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie. Z uwagi na dużą rozbieżność cenowa folii ochronnych na ramę (przezroczyste/lakier błyszczący) w sklepach, oraz różnych właściwości jakie podają producenci.

Moglibyście polecić coś sprawdzonego? Najlepiej link do sklepu wrzućcie z opisem czy spełnia swoje zadanie.

 

Mnie się rozchodzi o to aby chroniła ramę przez kamykami spod kół czy zadrapaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę folię i uważam ją za najlepszą osłonę jaką kiedykolwiek miałem.Ta którą mam ma grubość około 1,5 mm.Może deczko mniej.Nie odpada,nie odkleja się.Żadne warunki atmosferyczne nie robią na niej wrażenia.   http://www.effettomariposa.eu/en/category-products/protections/shelter-family/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję tą - na kilku już rowerach:

 

https://www.sbike.pl/akcesoria-rowerowe-oslony-rowerowe-ochronne-naklejki-zefal-skin-armor-l-przezroczyste-na-rame-o_l_309_3803.html

 

Jest OK, ale porównanie mam tylko do zwykłej folii samoprzylepnej - najprostszej stosowanej przez firmy reklamowe itp.

 

Jak wygląda usuwanie owej folii? Potrzebna opalarka czy bez niej można odkleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wybór wiązał się po części z zakupem przy okazji innych zakupów w tamtym sklepie. Na pewno była lepsza od "zwykłych" folii, choć i tamte nieźle spełniały rolę dawniej (bo musiały, ale siermiężne były). Czy warta - warta sporo  :icon_wink: Nie najtańsza, ale kładzie się dobrze na nierównych powierzchniach ram, na pewno jest trwała i nie żółknie. Teraz, znowu przy okazji innych zakupów kupiłem inną:

EFFETTO MARIPOSA SHELTER ROLL NAKLEJKA ZABEZPIECZAJĄCA RAMĘ 1 METR

Naklejka zabezpieczająca ramę Effetto Mariposa Shelter Roll

Jeszcze nie kleiłem, to nie wiem jaka jest w praktyce - na pewno tańsza i nie cięta - można dopasować, ale i trzeba dopasować. Nie ma gotowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...