Skocz do zawartości

[Allegro] Darmowa dostawa do paczkomatów


chudzinki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma nic za darmo, koszt wysyłki jest pokrywany z prowizji Allegro 10% (!!!) jaką kupujący płaci kupując produkt od sprzedawcy :) Ale fajnie, że Allegro miało gest i pokrywa koszty wysyłek z swojego zarobku. Szkoda tylko, że kilka tygodni temu podnieśli prowizje z 3% i 5% (dla kilku rożnych kategorii) na 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś kupisz u kogoś na allegro sprawdź po ile ten ktoś oferuje to na swojej witrynie ;).

Szwagier handluje w internecie , ma swój sklep i siłą rzeczy sprzedaje tez na allegro.

Ceny na allegro ma średnio pomnożone przez 1,1 aby pokryć ich haracz. :)

Ale allegro ma tak mocną markę ze mimo wszystko robi tam blisko 50% swojego obrotu.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież macie przesyłkę za darmo, do tego co było już wcześnie wystawione, tutaj nie ma żadnego wała, a za przesyłkę płaci allegro(pewnie się z inpost dogadali i im w ramach reklamy sporo taniej pościli, a potem cześć kasy z tych 8,60 oddadzą), jako rabat wskakuje, tylko trzeba kupić coś co jest jako paczkomaty allegro za 8,60zł i od kwoty do zapłaty odlicza 8,60zł.

 

Przez tą promocje paczkomaty są cały czas zawalone. :D

 

... a to że allegro jest drogie, to inna rzecz, ale mamy wolny rynek i nikt im tego nie zabroni...

... ale jest za to w cenie POK, który jednak nas chroni przed nieuczciwymi sprzedawcami, może i odzyskanie kasy trwa do pół roku, ale odzyskać się zawsze odzyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś kupisz u kogoś na allegro sprawdź po ile ten ktoś oferuje to na swojej witrynie .

Rzadko tam coś zamawiam, ale jak dotąd nie zauważyłem tego zjawiska. Często jest wręcz odwrotnie, np. łańcuch KMC X9.73 w Centrum Rowerowym kosztuje 44.90 zł, a na allegro wystawili go za 42.90 zł. Kiedyś odzież z Nowatexu również zamówiłem przez allegro, bo było taniej. Tak jak pisał @lewocz wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Potwierdzam to co napisał @ rzezniol - czasami można kupić taniej bezpośrednio w sklepie, który na aledrogo ma ten sam przedmiot w wyższej cenie, a w ogóle to warto wcześniej wyguglować interesującą nas rzecz, bo czasem można kupić dużo taniej niż na aukcji, więc chyba stąd się wzięła ta przeinaczona nazwa portalu...

Przykład : wpadły mi w oko buty trekkingowe, które na aukcji kosztują w tej chwili 429 zł ( miesiąc temu było 469 zł ), a na stronie sklepu który je wystawia 399 zł.

Po wyguglowaniu okazuje się, że mogę je mieć już za 359,99 zł, czyli zostaje prawie 7 dych w kieszeni.

Co do popularnych sklepów z akcesoriami i odzieżą rowerową, to także zdarza się, że na aukcji oferują tę samą rzecz, ale w wyższej cenie, a nawet jak czasem jest to różnica raptem kilku, czy kilkunastu złotych, to chyba lepiej kupić parę browarów i opić zakup :icon_cool: , zamiast dopłacać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest żadna reguła.

 

Taki jeden przykład, jak bardzo nieprzewidywalne mogą być ceny w internecie. Szukałem butów na zimę. Konkretny model, konkretny kolor, rozmiar i szukam. Na Allegro są oficjalne sklepy marek. Tutaj katalogowe 529zł. Sprawdziłem ile te same buty kosztują bezpośrednio w sklepie, który widniał w opisie tej oferty. Na stronie oraz w galerii handlowej - 469zł. Ale... Okazało się, że sklep ma też konto na Allegro niepowiązane bezpośrednio z marką. I tutaj 429zł. A mowa o jednej i tej samej firmie. Na Allegro najniższe ceny sięgały 399zł, a poza można je było dorwać najtaniej za około 359zł. I mowa o sklepach z błogosławieństwem producenta.

 

Z drugiej strony potrzebowałem kabelka do słuchawek. Nie dość, że i stacjonarnie, i w znanych mi sklepach internetowych był tylko na zamówienie, to jeszcze ceny wyższe niż na Allegro, gdzie dostałem go od ręki. Ale kolejna śmieszna sprawa. Kilka kont, kilka ofert, różne ceny. A sklep ten sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi prowizjami to też nie jest tak jak wygląda. Owszem allegro łupie duże prowizje ale.... wliczona w to jest prowizja PayU. To ok. 2,5 -3 % ceny transakcji. Do tego dochodzi kampania reklamowa jaką sklepy internetowe muszą prowadzić co by wogóle ktoś je znalazł w gąszczu sieciowego świata. A to już mogą naprawdę duże pieniądze bo na reklamę można wywalić prawie każdą kasę i co gorsze bez gwarancji zwrotu :)

 

Oczywiście są różne sytuacje, dużo towarów. Z mojego doświadczenia ( sprzedawca i kupujący) wynika, że jeśli ktoś faktycznie liczy każdą złotówkę to najlepiej skontaktować sie ze sprzedawcą i indywidualnie negocjować cenę. 

 

Co do obecnej darmowej wysyłki to trzeba przyznać, że sprzedaż mocno "wystrzeliła" Sporo ludzi kupuje pierdoły, ale fajniejsze zamówienia też się trafiają i generalnie przynosi to fajne efekty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do CR itp, to jak na allegro mają taniej, to kupujesz przesz stacjonarny i pytasz ile zejdą z ceny.

 

Ale na allegro jest jeszcze inny myk, jak ktoś nie ma umowy z inpost, a sprzedaje przez allegro, to ma paczkmat za 8,60 niezależnie od wielkości, a normalnie jest drożej. ;) Tak samo kurier inpost za chyba 12,18zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przez tą promocje paczkomaty są cały czas zawalone. :D

 

A mi sie wydaje ze to przez zblizajacego mikołaja/śwęta. ;-)

 

Na allegro jest teraz jeszcze jeden myk z monetami i kuponami, kupujac coś warto sprawdzic, czy inny sprzedawca nie sprzedaje w tej samej cenie danego przedmiotu, i czy ine oferuje monet. Monety mozna pozniej wymienic na kupony 10 lub 20pln i zaplacic nimi czesciowo za przedmiot przy zakupie powyzej 50pln.

 

Jest tylko mały zong, nie mozna np na raz wykorzystac kuponu i wykorzystac kuponu na darmowy paczkomat. Albo albo, jeden kupon do wyboru :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic za darmo, koszt wysyłki jest pokrywany z prowizji Allegro 10% (!!!) jaką kupujący płaci kupując produkt od sprzedawcy :) Ale fajnie, że Allegro miało gest i pokrywa koszty wysyłek z swojego zarobku. Szkoda tylko, że kilka tygodni temu podnieśli prowizje z 3% i 5% (dla kilku rożnych kategorii) na 10%.

 

Ale za to nie płaci się bodajże za wystawienie :P

 

Zanim coś kupisz u kogoś na allegro sprawdź po ile ten ktoś oferuje to na swojej witrynie ;).

Szwagier handluje w internecie , ma swój sklep i siłą rzeczy sprzedaje tez na allegro.

Ceny na allegro ma średnio pomnożone przez 1,1 aby pokryć ich haracz. :)

Ale allegro ma tak mocną markę ze mimo wszystko robi tam blisko 50% swojego obrotu.

 

 

Pozdrawiam

 

Patrzyłem, przeglądałem i na allegro jest często taniej niż na tego typu sklepach, bo niektórzy zapominają o aktualizacji cen, kiedy w sklepach jest to zautomatyzowane przez programy typu integrator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą allegro jest tez payu. Nie każdy sklep internetowy ją ma. A jak potrzebuję, żeby mi coś wysłali za 5 minut, to dzwonię to sklepu czy mają, kupuję przez allegro, płacę przez payu i za 2 minuty mają potwierdzenie płatności. Pakują towar i na drugi dzień już na mnie czeka. Za wszystko się płaci, pytanie tylko, czy każdy chce za to zapłacić. Choć co do darmowej wysyłki to nie zgadzam się, że jest ona wliczona w cenę czy prowizję. Od miesiąca obserwowałem w jednym sklepie narzędzia. Teraz się okazało, że cena się nie zmieniła, ale doszła darmowa wysyłka, więc kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę ze to jakaś tam regułą i wszyscy tak mają.

To wszystko zależy od słupków, które analizuje sam sprzedawca. I to on ostatecznie decyduje o swojej polityce cenowej.

Kupuje różne rzeczy internetowo ... 

Zawsze przed kliknięciem "kup teraz" sprawdzam po ile dany przedmiot jest na WWW i jak kreują się koszty transportu u danego sprzedawcy.

Finalnie z mojego doświadczenia to wychodzi tak około 50/50 kupuje na allegro / witryna sklepu, którego ofertę znalazłem na allegro.

 

Pozdrawiam  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie, przecież nikt nikogo nie zmusza do kupowania  :P. Ja na przykład miałem na liście zakupów kilka pierdołek do kupienia, ale z niczym nie mogłem tego połączyć, a szkoda było mi kupować coś za 12 zł i płacić za przesyłkę - teraz wszystko kupuję. Prezenty już też, bo po co czekać na sam koniec i się denerwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh...

 

AKTUALNY STATUS

24.11.2017, 19:07

PRZEKAZANA DO UMIESZCZENIA W PACZKOMACIE

Prawdopodobnie już dziś paczka trafi do Paczkomatu! Doręczyciel InPost rozwozi przesyłki nawet do późnych godzin wieczornych, dlatego warto nie wyłączać telefonu.

48.png
POPRZEDNIE STATUSY DATA SZCZEGÓŁY

Przekazana do umieszczenia w Paczkomacie

24.11.2017, 09:03  

Przekazana do umieszczenia w Paczkomacie

23.11.2017, 17:22  

Przekazana do umieszczenia w Paczkomacie

23.11.2017, 07:24  

Przyjęta w oddziale InPost - LEGNICA

23.11.2017, 07:23  

W trasie

22.11.2017, 23:41  

Przyjęta w oddziale InPost - SKIERNIEWICE

22.11.2017, 18:03  

Przygotowana do nadania

22.11.2017, 00:28

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wedlug mnie dziala to jak zawsze. W tym tyg zamowilem 6 paczek. I wlasnie ostatnia czeka pod paczkomatem i pewnie za chwile w nim sie znajdzie.... jedyna roznica z ostatnich dni, to że dostaje za kazdym razem sms i mail, (w sms nie ma numeru paczki) w ktorym pisza, ze przekieruja mi paczke w inne miejsce bo moj paczkomat obciązony..Chyba że klikne w link i zablokuje relokacje:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jest taka możliwość zablokowania :icon_question:

Rzadko cokolwiek zamawiam, ale na początku roku wysłali mi komunikat, że paczka jest do odebrania w oddziale na drugim końcu miasta ( mimo braku jakiejkolwiek wcześniejszej informacji ) i dopiero po interwencji telefonicznej paczka trafiła tam gdzie powinna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest możliwość zablokowania przekierowania. I bardzo dobrze, bo po ostatnia paczkę musiałem dmuchać 4 km, taki punkt sobie wymyślili. Powinni zrobić to inaczej: dać wybór alternatywnych paczkomatów jakie ja chcę.Tak się składa, w promieniu 0,5 km mam 4 paczkomaty i tam nie byłoby problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...