Skocz do zawartości

[Allegro] Darmowa dostawa do paczkomatów


chudzinki

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, tak dobrze szło, że aż zdechło.

Pytanie do tych co odmawiali przekierowania, czy zdarzyło Wam się żę paczka "Przekazana do doręczenia" - Wracała do oddziału ?  U mnie juz 3 a moze 4 dzień jak paczka ma status przekazana do umieszczenia w paczkomacie, niemniej jednak, kończy się to tak iż wraca do oddziału ... DZwonilem juz 3x na infolinie, czwartek, piątek i dzis, Za każdym razem to samo, "Los przesyłki jest weryfikowany", nawet pierwsa interwencja nie została zamknieta. CO drugi konsultant obiecuje ze ktos do mnie zadzwoni, co miejsca nie ma.  Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć czy Paczka jest w ich posiadaniu, oraz jak dlugo beda weryfikować jeszcze los paczki. Ostatni termin jaki mi obiecali to dziś do 15 będą dzwonić... i nic.

 

Poprosiłem nadawce o reklamacje, bo nie wiedzę osobiście sensu dalszego rozmawiania z konsultantami którzy nic nie sa w stanie powiedzieć.... poza tym że mam cierpliwie czekać ... Nawet nie sa w stanie pwoidziec po jakim czasie uznają paczki za zagubione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak dobrze szło, że aż zdechło.

Pytanie do tych co odmawiali przekierowania, czy zdarzyło Wam się żę paczka "Przekazana do doręczenia" - Wracała do oddziału ?  U mnie juz 3 a moze 4 dzień jak paczka ma status przekazana do umieszczenia w paczkomacie, niemniej jednak, kończy się to tak iż wraca do oddziału ... DZwonilem juz 3x na infolinie, czwartek, piątek i dzis, Za każdym razem to samo, "Los przesyłki jest weryfikowany", nawet pierwsa interwencja nie została zamknieta. CO drugi konsultant obiecuje ze ktos do mnie zadzwoni, co miejsca nie ma.  Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć czy Paczka jest w ich posiadaniu, oraz jak dlugo beda weryfikować jeszcze los paczki. Ostatni termin jaki mi obiecali to dziś do 15 będą dzwonić... i nic.

 

Poprosiłem nadawce o reklamacje, bo nie wiedzę osobiście sensu dalszego rozmawiania z konsultantami którzy nic nie sa w stanie powiedzieć.... poza tym że mam cierpliwie czekać ... Nawet nie sa w stanie pwoidziec po jakim czasie uznają paczki za zagubione...

 

Moja paczka kiedyś tam zaginęła i po 2 tyg się nagle znalazła i ją otrzymałem.

 

Karton itp, wszystko było porządku, a InPost twierdził że w ogóle nie została nadana, pomimo statusu że kurier ją odebrał. :D

Przy uszkodzeniu opakowania, czy etykiety no dobra zdarza się, ale jak była etykieta cała to jak mogli ją szukać 2 tyg? I to była duża paczka, a nie mała koperta, która gdzieś tam może wpaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moja paczka kiedyś tam zaginęła i po 2 tyg się nagle znalazła i ją otrzymałem.

Ja miałem kiedyś przypadek, że paczkę nadano do mnie w jakimś Punkcie/sklepie inpost. Paczka miała status odebrana ...ale nie szła dalej, Na infolinii przez parę dni nic nie wypracowali, w końcu człowiek który nadawał paczkę poszedł do punktu i ... zauważył, ze leży gdzie na oczach ta paczka.  Wyszło że kurier odebrał ale nie zabrał, prowadzący pkt nie wnikał, bo to niby nie było już u niego i tak se to tam leżało... :P

 

Wiem jedno, inpost jest fajny jak wszystko idzie planowo, ajk cos sie zgubi to ... o losie.

Ale na plus  jest teraz po zmianie własciciela,  że  nie wisi sie po godzinie zanim ktos odbierze telefon na infolinii, ostatnio w piątek bylem 104 w kolejce i po 10minutahc czekania juz mnie "odebrali".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pizdną gdzieś i leży, leży sobie, ale jak kurier odebrał, to dziwne że ona już w InPost leżała lub u niego w aucie...

Widzisz coś co nie powinno leżeć to sprawdzasz, a nie leży to 2 tyg...  :icon_cool:

 

Przy cenie 8,60, też w sumie nie można oczekiwać jakiegoś mega standardu obsługi, ceny zostały zbite i to dość mocno na naszą korzyść, za to spadła jakość obsługi itp, kiedyś kurier kosztował 30-40zł bez umowy, a teraz? InPost Allegro za 12,60zł, DPD przez sendit i inne portale za jakieś 15zł, ale o DPD to mi się nawet nie chce tutaj żalić co i jak... szkoda klawiatury.

 

No i mamy darmowy zwrot przy allegro InPost.(przy źle dobranym rozmiarze itp, jesteśmy z 10zł do przodu)

 

Ale lepsza rzecz, kupiłem coś tam, jak była promocja paczkomat za darmo, sprzedawca tego nie miał i oddał mi 19,60zł(11zł + 8,60zł), a zapłaciłem 11zł, te 8,60 jest allegro w plecy czy co? :D

Bo fakt faktem, 8,60zł było jako rabat od allegro i sprzedający otrzymywał pełną kwotę za towar + przesyłkę, a sam opłacał paczkomat na stronie InPost.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka w doręczeniu potem wraca na magazyn i znowu w dostawie ... 

 

Zobrazuje to tak, znajomy wozi paczki dla InPostu ...

W szczycie darmowej dostawy na allegro miał na samochodzie 700 paczek do umieszczenia w 2 standardowych paczkomatach. :)

 

W zeszłym roku w okolicy "świątecznego szału zakupowego" miałem jedna paczkę na gabaryt C ... 3 razy miała zmieniany status z "w dostawie" na "w magazynie".

Tak że paczka prawdopodobnie nie zaginęła ... tylko nie potrafi naleźć swojego miejsca w paczkomacie, bo jest notorycznie przepełniony. 

 

Pozdrawiam    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie z tym inpostem. U mnie inpost minipaczka albo kurier to zawsze doręczenie na następny dzień. Do paczkomatów idzie maksymalnie d+2. Za to pocztexy i inne wynalazki to dla mnie żenada. DPD, UPS, Fedex, DHL dostarczają tak samo jak Inpost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na Inposta z akcji urodzinowej już drugi tydzień... Od 24.11 pisze, że paczka w drodze do paczkomatu, na pytania co dzieje się z paczką nie odpowiadają... Dobrze, że to jest paczka potrzebna na marzec, więc przynajmniej bez stresu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak że paczka prawdopodobnie nie zaginęła ... tylko nie potrafi naleźć swojego miejsca w paczkomacie, bo jest notorycznie przepełniony.

 

Mam pewne zastrzeżenia, pierwszego dnia gdy była niby w dostawie po raz pierwszy, miałem tez inna paczkę do obioru, z Inpostu, ten sam paczkomat, była to jakas mała ksiazka. Ostatecznie ksiązka wylądowała na samochodzie, i z niego odbierałem pod tym paczkomatem,  samochód Inpost był praktycznie pusty, jakieś drobne paczki, w malej ilości w środku. Zapytałem Dostawce nawet czy nie ma mojej drugiej paczki, gość odpowiedzial ze jesli nie dostalem SMSa to nie ma.  Żeby nie było że ta zaginiona paczka byla jakas wielka, nie była, w srodklu byla przednia przerzutka cx70 :P wiec ani to nie bylo duze ani ciezkie.

 

Finalnie dzis po 1 w nocy, paczka trafila do paczkomatu, nawet juz mam ja w rekach :P

 

Jesli nie sa w stanie wsadzic do paczkomatu badz zabrac na samochód, to niech aktualizauja statusy odpowiednio. bo na moje oko brakuje na stronie statusu:

- PAczka wrócila do Odziału z powodu przepełnienia.

O appce na telefon juz nie wspominam, bo tam jak sie pojawi "w doręczeniu" to ten status sie juz nie zmini do momentu odbioru z samochodu lub umieszczenia w paczkomacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Finalnie dzis po 1 w nocy, paczka trafila do paczkomatu, nawet juz mam ja w rekach

 

Czyli jednak nie zaginęła :)

 

Tak czy siak decydując się w grudniu na paczkomat niezależnie od tego czy allegro robi promocję na dostawę czy nie należy się liczyć z tym że mogą być problemy.

InPost walczy ceną a nie jakością usług ... niestety.  

Nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko. 

 

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłoby aby sensownie informowali o statusie przesyłki i ja bym sie nie czepiał, a tak to oni sami nie wiedza na Infolinii co sie z paczka dzieje.... sami sobie zgotowali ten problem wprowadzając przekierowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie o jaki regulamin i jaki paragraf Ci chodzi? Z tego co wiem to sprzedawca na allegro odpowiada za wysyłkę ale ma 30 dni na jej dostarczenie (zgodnie z kodeksem cywilnym).

 

Wydaje mi się, że Inpost, tak jak inni kurierzy, posiadają regulamin, w którym jest zaznaczony czas dostarczenia paczki. U mnie paczka już w Paczkomacie, nadana wczoraj około 14:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak nie dojdzie na czas to możesz złożyć reklamację, ale to tak naprawdę sprzedawca powinien a nie ty... i dostanie np jakieś śmieszne 2zł

 

Kiedyś dawno temu w DPD lub DHL reklamowałem że przesyłka z dodatkowa opcja dostawa do 12:00(czy tam 10:00 - nie ma znaczenia) nie doszła na czas, to dostałem zwrot tej kwoty która dopłaciłem do gwarantowanego czasu. :D I to na zwrot czekałem 2 czy 3 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...