Skocz do zawartości

[Korba+suport] Co kupić nowego?


krossb3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyszedł już czas na wymianę suportu i korby w rowerze u pierworodnego. Pacjet to kross R3. Supot ma wyczuwalne luzy a zęby na blacie sa już nieźle zmęczoe. Do tej pory jeździł na Korbie SR Suntour XCM 44/32/22T 175mm na kwadracie i suporcie SR Suntor w orginale montowane do tego roweru. Prosze o jakiś dobry zestaw (korba+suport) ktory posłuży mu dłużej niż ten podstawowy co miał do tej pory.

Z góry dzięki za wasze sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na octalink ;-) Z tym doborem to dobrze rozumiem że suport musze dobrać pod szerokośc mufy w rowerze a dodatkowo jeszcze pod dł osi aby pasowała do korby? A przy korbie jest info jaka oś dł.jest zalecana. No i czy kluczem do ściągania korb na kwadrat (bo taki mam)zdejme octalink?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiesz , dobierasz pod posiadaną mufe (68mm lub 73mm - podejrzewam , że ta pierwsza) a długość osi znajdziesz w manualu producenta korby (dla podlinkowane wcześniej M391 jest to 126mm bo w opisie jest błędnie podane 121).

Octalinka nie zdemontujesz kluczem do korby na kwadrat bo potrzebna jest dodatkowa nakładka/przejściówka ale można taką wyrzeźbić z podkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie przypomniałem że przy moim kluczu jest taka przejścióka, taki mały grzybek nakładany na końcówkę do klucza na kwadrat. Muszę ją tylko odnaleść w narzędziach bo kiedyś gdy pierwszy raz zdjemowałem swoją korbę na kwadrtad próbowlem ją zdjąć właśnie z tą końcówką i zrypałem gwint w korbie ;-)

 

Mufa jest 68 tak więc kobrba bedzie FCM 391 44/32/22 a suport Shimano ES 300 68/126.

Wiekość korby nie różni się od tej obecnie uzywanej a zmiana suportu nie będzie miała wpłwy na obsłudę nowej korby przez przednią przerzutkę  - tu chyba będzie  tylko wymagana mała jej regulacja?

 

Dziękuję Wam za pomoc!!!

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klucz do suportu  ;-)


Mam jeszcze jedno pytanie co do tej korby FCM 391 44/32/22.. Szukam jej w necie i zauważyłe że w wiekszości sklepów jest opisana że obsługuje kasety 7/8, na innym sklepie ze 7/8/9 a jeszcze gdzies indziej że Tylko 9rz. Spora rozbierznośc informacji ;-) Różnią się kwadretem/octalinkiem ale to chyba nie wyznacznik na jakiej kasecie ma jechać. O co chodzi z ta korbą? Faktycznie ma taki różny zakres pracy czy głopoty piszą info o niej i śmiało mogę kupic powiedzmy pierwszą lepsza i pojedzie na 9rz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...