Skocz do zawartości

26" do okazyjnych wyścigów w czasach 29" :)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przerabiałem już różne rowery i obecnie mam przełaja, który służy bardziej jako szosa i jest dla mnie kapitalnym rowerem (o wiele przyjemniejszym niż poprzednie szosy).

Znajomi kuszą mnie jednak do tego, aby w przyszłym sezonie znów wziąć udział w kilku maratonach MTB... No i nie powiem, o ile jazda taka na luzie na MTB odpowiada mi o wiele mniej niż szosowa, o tyle na maratonach jest ten dreszczyk emocji który przyciąga ;)

 

Mogę sobie pozwolić na różne rowery, ale jest też po prostu głos rozsądku. I dlatego się zastanawiam czy zimą nie polować gdzieś na używane, nieźle wybajerowane... 26". Jeździłem na takim kiedyś, jeździłem potem na 27,5" (własnie na takim brałem udział w maratonach), na 29" tylko się przysiadałem więc doświadczenia nie mam żadnego. 

 

Ogólnie chodzi o to, że wolę używkę bo to jednak taniej a chodzi o rower który byłby raczej tylko na takie okazyjne wyjazdy, poza tym raczej by się nudził. 

Wiadomo, że 29" byłby droższy. Tylko pytanie, czy serio jest potrzebny? Nie jestem zadowowcem i choć poprzednio miałem kompletnego XT'ka to wątpię, abym go wykorzystywał tak, jak co niektórzy Alivio :) Ot, ma być fun. I tutaj coś mnie kusi, aby kierować uwagę w stronę 26" - bo w niezłych cenach można dorwać coś z niezłym amortyzatorem, lekkich kołach ale i nawet karbonowej ramie. 

 

Kiedyś to one "rządziły" i się spisywały.. a ja jako amator.. pewnie na zjazdach bym różnice widział, ale czy to ma sens?

Nie zależy mi na taperowej główce, nie zależy mi na sztywnych osiach, nie zależy mi na radiatorach na hamulcach.. Wszystko to jest spoko, tylko wspomniany rozsądek mówi: po co Ci to do amatorki?

 

No i meritum - czy to ma sens?

Znaleźć wybajerowany 26", który nie będzie wymagał dodatkowego wkładu finansowego (nie licząc zwyczajnej konserwacji)?

Nogi przecież większe koło nie zastąpi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...