Skocz do zawartości

[Ankieta] Ankieta rowerowa do pracy mgr.


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie dobór pytań skoro ankieta o optymalizacji konstrukcji i testów ram rowerowych. Nie widzę logicznego połączenia statystyki jazdy z pytaniem o uszkodzenie ramy, jedyne co może wyjść, to im więcej jeżdżone, tym bardziej prawdopodobne uszkodzenie. Brakuje jakiegoś rozwinięcia co to był za uszkodzenia (złamanie, zgięcie, korozja, zdrapany lakier), z jakiego powodu (wywrotka, kolizja z samochodem, czy po prostu puściła ze zmęczenia materiału) itd.

 

Np. zaznaczyłem że jeżdżę >2500km, trekkingiem i XC, jazdę w każdym terenie i że doszło do uszkodzenia ramy, to praktycznie nic nie wiadomo. Mogłem sponiewierać trekkinga w górach, mogłem mieć kolizję góralem na mieście. A tak naprawdę, to rower (stary trekking) miał kilkanaście lat, nie raz był sponiewierany w lesie, a rama (prawdopodobnie już zmęczona) puściła przy źle wykonanym najeździe na wysoki krawężnik (prędkość nie była duża).

 

Wyjdę na marudę ale za ankiety rowerowe w 99% biorą się ludzie nie mający pojęcia o rowerach lub statystyce i wnioskowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób określenia grup wiekowych w tej ankiecie jest wbrew metodologi, przedział 0-25 i 25-65 jest dość bez sensowny. Po pierwsze druga grupa powinna zaczynać się od 26 lat. Po drugie ten podział kompletnie nic nam nie mówi jest nierówny, w ankietach o ile dobrze pamiętam te przedziały powinny być co pięć lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...