Skocz do zawartości

[trenażer] Plan treningowy - strefy tętna


kregiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W przyszłym tygodniu zacznę swoją przygodę z trenażerem Elite Novo Force. Domyślam się że jazda w domu jest dosyć nudna, a nie jest to interaktywny sprzęt by automatycznie zmieniać obciążenie. Myślę by do zegarka TomTom Multisport dokupić czujnik tętna i starać się planować treningi w odpowiednich strefach tętna. Mam doświadczenie w bieganiu na bieżni tak 60-90min zimą. Wiem że urozmaicanie w postaci zmian prędkości bardzo zwiększa komfort biegania w miejscu. Z treningiem na rowerze pewnie będzie podobnie. Powiedzcie czy macie może jakieś swoje plany treningowe na strefy tętna?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem więc nie podpowiem, ale jest coś co Ci może pomóc...
Autor Joe Friel i jego książki:

- "Trening z pulsometrem"

- "Biblia treningu kolarza górskiego" - tytułem się nie sugeruj.... w tej książce dobrze opisuje trening na pulsie

- "Kolarstwo zaawansowane"

 

Nie są to drogie pozycje, raczej dostępne...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich sezonach jeździłem głównie rekreacyjnie po terenie zróżnicowanym tak Ok 3.5k km w roku. Ostatnio jeździłem nieco mniej i przybrałem na masie. Chciałbym zgubić z paręnaście kg oraz przygotować jakaś minimalna kondycję do maratonów MTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek w strefie 1, albo 2. Z każdym tygodniem możesz skracać czas odpoczynku i wydłużać czas w strefie wysiłku, np. żeby sumowały się do 10 min. Po miesiącu zmiana na intensywniejszy wysiłek - 6 min (strefa 4), 4 min (strefa 1-2). To taki podstawowy trening z książki Friela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...