Skocz do zawartości

[Koła] Rodi DH


matiq16

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Witam, chciałbym poznać opinie odnośnie tych kół ?
to tanie koła i tyle. Kosztują tyle co porządna piasta tył. Czego od nich oczekujesz???? Najtańsze komponenty;-(( czy warto- jak masz jako takie pojęcie o serwisowaniu można kupić. Jeśli liczysz na trwałość, jakość i bezobsługowe działanie- NIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ogranicza mnie trochę budżet a potrzebuje nowych kół. Czy w przyszłości zabieg wymiany piast na novatec i szprych to dobry pomysł ? Jeśli chodzi o serwis piast i centrowanie to poradzę sobie jednak bardziej chodzi mi o wytrzymałość. Nie będą przyjmować jakiś dropów czy coś jednak chciałbym zmniejszyć ciśnienie do jazdy co przy wysokim stożku skutkuje snakem ale czy tu nie będzie skutkować uwaleniem obręczy. Moja waga to 85kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na joytechach są za 257zł

Na novatecach są za 456zł 

 

Różnica 199zł wiec za tyle kupie komplet nowych novatecow tylko czy piasty Joytech D142DSE i Joytech D041DSE są rozmiarowo takie same jak Novatec D142SBT i Novatec D041SB, że podmiana tylko piasty wchodzi w grę. Gdzie mogę to sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Komplet to jednak ze 250zł + przeplot dwóch kół + nyple + szprychy. Lepiej wydać raz niż robić sobie 2x robotę. BTW: bliżej 400 kupisz na piastach force.

 

Bardziej mi chodzi o to że na razie kasy nie mam a chce mieć koła i czy kupując na tych Joytech, przejeździć np jeden sezon i potem wymienić ale same piasty ? Koła bym dawał tylko do centrowania bo przepleść mogę sam ale szukałem i nie mogę się doszukać rozmiarów piasty joytech czy szprychy będą mieć taką samą długość co novatec. Nie mówie że obręcze rodi dh muszą być. Może są jakieś inne które maja szerokość wewnętrzna > 24mm

 

Jak też z jakością tych właśnie obręczy ? Aktualnie mam poczciwe obręcze z firmy Kands jednak przyjęły już kilka krawężników i pełno dobić w terenie a jednak krzywe nie są ale minusem, że większość dobić to snake. Czy te obręcze będą bardziej wytrzymałe ? Tamte maja 18mm wewnętrznej szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Co do wymiarów (nie tylko średnica rozmieszenia otworów ale i usytuowanie kołnierzy względem środka piasty) znajdziesz na str producentów. Swoją drogą znam ludzi, którzy na joytechach jeżdżą po kilka sezonów i nic złego się z nimi nie dzieje (co prawda piasty ze 2x w roku czyszczone i smarowane).

Co do jakości obręczy rodi to są to takie przeciętniaki - trwałe za to ciężkie. W tych pieniądzach nic sensowniejszego o tej szerokości raczej nie znajdziesz. W zastosowaniach typu XC/AM ta obręcz będzie praktycznie nieśmiertelna. Bardzo ważna rzecz to właściwy naciąg i jego okresowa kontrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...