Skocz do zawartości

[okulary] Oakley Jawbraker Polarized / Jawbraker Prizm


tomi85

Rekomendowane odpowiedzi

wcześniej miałem okulary uvexa fotochromatyczne za około 400zł ale niestety już zbytnio nie nadają się na jazdę...

 

Co do okularów polaryzacyjnych to nie wiem czy to dobry pomysł czy też zły...

 

Zastanawiam się nad :https://www.bikesalon.pl/okulary-oakley-jawbrakeer-prizm-bialywielokolorowy

Nawet cena wydaje się być spoko. Czy takie okulary mają również technologie antyparowania szkieł ? Poprzednie uvexa miały taką technologię i musze przyznać ze naprawdę to działało.

 

Zastanawiam się dlaczego :https://www.bikesalon.pl/okulary-oakley-jawbrakeer-polarized-czarny

są droższe...skoro jak sam mówisz to takie okulary zbytnio na rower się nie nadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś wpomnieć jaki to był model bo okulary Uvexa są raczej trwałe ?

wcześniej miałem okulary uvexa fotochromatyczne za około 400zł ale niestety już zbytnio nie nadają się na jazdę...

 

 

wcześniej miałem okulary uvexa fotochromatyczne za około 400zł ale niestety już zbytnio nie nadają się na jazdę...

 

wcześniej miałem okulary uvexa fotochromatyczne za około 400zł ale niestety już zbytnio nie nadają się na jazdę...
 

Co do okularów polaryzacyjnych to nie wiem czy to dobry pomysł czy też zły...

 

Zastanawiam się nad :https://www.bikesalon.pl/okulary-oakley-jawbrakeer-prizm-bialywielokolorowy

Nawet cena wydaje się być spoko. Czy takie okulary mają również technologie antyparowania szkieł ? Poprzednie uvexa miały taką technologię i musze przyznać ze naprawdę to działało.

 

Zastanawiam się dlaczego :https://www.bikesalon.pl/okulary-oakley-jawbrakeer-polarized-czarny

są droższe...skoro jak sam mówisz to takie okulary zbytnio na rower się nie nadają...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard w tanszych okularach? Podobnie jak fotochromy w tanszych okularach....

Zaluz sobie Prizmy, to bedziesz wiedzial o czym pisze. Polaryzacja jest dobra dla tych, ktorzy sa wrazliwi na swiatlo. W wiekszosci przypadkow wiecej korzyci odniesiesz z kontrastu dobrych szkiel niz z polaryzacji.

Mam dobre polaryzowane szkla Maui Jim, fotochromy Rudego i Prizmy Oakleya. Te ostatnie, w sloneczne i pochmurne na jasno dni sa po prostu super. A jezdze na szosie.

W mtb polaryzacja ma kolejny minus, przyciemnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W absolutnym skrócie,mniej męczą się oczy.

A tak więcej,lepsze kontrasty,brak odbić,odblasków,odcina promieniowanie uv.

Wszystkie okulary,rowerowe,do auta,i trekingu zamieniłem na polary.

Promieniowanie UV to raczej nie jest związane z polaryzacją, tylko właśnie z filtrem UV.

 

Ja przez okulary polaryzacyjne musiałem zmienić telefon, bo nie widziałem co mi nawigacja pokazuje.

 

Do auta takie okulary mają sens - widać twarz kierowców przez szybę. Ale w innych przypadkach nie jestem pewien. Nie zauważyłem efektów o których piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Promieniowanie UV to raczej nie jest związane z polaryzacją, tylko właśnie z filtrem UV.

 

Z tego co wiem,polary całkowicie redukują uva i uvb.

 

 

Nie zauważyłem efektów o których piszesz.

Wcześniej często łapałem zapalenie spojówek,po zmianie problemy się skończyły.

 

 

Polaryzacja jest dobra dla tych, ktorzy sa wrazliwi na swiatlo.

Też,ale nie tylko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uvex też ma już nowe modele np: Variotronic s

 

Dokładnie tak ale design o wiele bardziej podoba mi się w Oakley.  ( wiadomo, że to kwestia gustu )

 

Tak czy inaczej zostaną chyba oakley prizmy skoro zbieraja same super opinie.. a znalazłem optyka w warszawie gdzie chodzą po niecałe 700zł także to chyba dość dobra cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nad prizm'em bym się grubo zastanowił, sam miałem ochotę kupić bo były w fajnej promocji na evanscycle, ale poszukałem testów i o ile w warunkach do jakich zostały stworzone nadają się świetnie tak do warunków zmiennych już nie bardzo, tzn prizm mtb są wg osób testujących świetne na ścieżkach, w lasach etc, ale np. na szosie czy pełnym słońcu już jest gorzej, stworzone zostały do konkretnej dyscypliny
zawsze możesz kupić dodatkowe szkła tylko co chwile przekładać? :/

http://www.bikeradar.com/mtb/gear/category/accessories/eyewear/sunglasses/product/review-oakley-radar-ev-path-prizm-sunglasses-49561/   - akapit "PRIZM" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hmm nad prizm'em bym się grubo zastanowił, sam miałem ochotę kupić bo były w fajnej promocji na evanscycle, ale poszukałem testów i o ile w warunkach do jakich zostały stworzone nadają się świetnie tak do warunków zmiennych już nie bardzo, tzn prizm mtb są wg osób testujących świetne na ścieżkach, w lasach etc, ale np. na szosie czy pełnym słońcu już jest gorzej, stworzone zostały do konkretnej dyscypliny zawsze możesz kupić dodatkowe szkła tylko co chwile przekładać? :/ Oakley Radar EV Path Prizm sunglasses review - BikeRadar - akapit "PRIZM" :)

 

Tak się składa, że ja tylko jeźdzę MTB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten test bikeradara ma już 2 lata

oakley technologię prizm ładuje teraz do wszystkich szkieł, nie tylko road i trail 

jak masz gdzie przymierzyć, to na pewno znajdziesz coś dla siebie

 

p.s. polaryzacja jest dobra dla wędkarzy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ale design o wiele bardziej podoba mi się w Oakley. ( wiadomo, że to kwestia gustu )

 

Tak czy inaczej zostaną chyba oakley prizmy skoro zbieraja same super opinie.. a znalazłem optyka w warszawie gdzie chodzą po niecałe 700zł także to chyba dość dobra cena...

700zl to sredni interes. W CRC Cavendishe wychodza ok 450zl. Inne kolory chodza w UK w okolicach 500zl.

 

Pamietaj, ze sa dwie wersje Prizm: Trial i Road. Trial jest jasniejszym szklem. Jak jest za jasny mozna wziasc Road.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z widzeniem ekranu telefonu komórkowego. Może też innych ekranów (licznik itp) chociaż tutaj nie wiem.

 

Niektóre widać ok, a inne nie.

 

Jak dla mnie podstawowa wada polaryzacji, to zaburzenie widzenia przestrzennego. Nie zawsze i nie wszędzie ale zdarzają się ekstremalne sytuacje, kiedy kształt drogi wydaje się inny niż jest, np. po deszczu zamiast pochyłej kostki między ddr a chodnikiem widziałem ją jako wypukłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...