Skocz do zawartości

[osłona przerzutki] lekka


wymiennik

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję osłonki tylnej przerzutki. Np. coś takiego:

https://rower.com.pl/oslona-przerzutki-tylnej-czarna-dluga-404178

tylko nie metalowa a plastikowa.

Metalowe są ciężkie a potrzebuję coś lekkiego.

Wiem, że metalowe teoretycznie bardziej spełni swoją rolę, ale są też pożądne plastiki. Ma mi to zabezpieczyć przerzutkę jak kładę rower na ziemi na płasko lub gdzieś opieram i nie chciałbym żeby opierało się właśnie na przerzutce tylko na takim właśnie pałąku/osłonie.

Czyli podsumowując lekkie i wytrzymałe. Mało odkrywcze. Właściwie jak wszystko czego ludzie tu poszukują do rowerów :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta osłona, właśnie coś takiego chodziło mi po głowie po którymś z kolei skrzywieniu haka. Co do plastikowej wersji to obawiam się, że mogłaby nie mieć wystarczającej sztywności.

 

Ktoś używał tej stalowej wersji? Nie ma problemu z zamontowaniem tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wszystkim którym podoba się ta osłona polecam sobie wyobrazić co się stanie jak zaczepicie tym czymś dajmy na to o konar. Jak jeździcie spokojnie to nie ma problemu, ale przy mocniejszej jeździe obawiałbym się o taką sytuację.

Zastanawiam się czy patent w stylu zamocowania tego używając plastikowej śruby by dał radę. Przy dużej sile by po prostu złamało plastik bez szkody dla ramy, gwintu ani użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego super roweru.

Schodzę zazwyczaj na lewą stronę i opieram rower np o drzewo prawą stroną - przyzwyczajenie. Oczywiście to nie jest żaden problem oprzeć drugą stroną. Ale już raz oparłem rower drugą stroną o drzewo, nie zauważyłem czegoś i wygiąłem lekko tarczę hamulcową - może kwestia kiepskiej tarczy.

Zastanawiam się właśnie nad osłonką plastikową, co by wytrzymała oparcie roweru a w przypadku zahaczenia o patyk poddała się i połamała. Zakładam, że jak patyk wkręci się w osłonkę, to też w tej samej sytuacji, wkręciłby się w przerzutkę, gdyby nie było osłonki.

Wielki konar jak wpadnie w tylną częśc napędu, z osłonką czy bez, to i tak zrobi tam sajgon, ale mały patyk jak zahaczy w taką osłonkę to chyba raczej się połamie. A bez osłonki to patyk wpadnie w przerzutkę i może być różnie. NIe wiem tak mi się wydaje, ale mogę być w błędzie.

Do tej pory używałem takiej osłonki metalowej i sądząc po jej wyglądzie trochę spełnia swoją rolę bo jest pobijana.

Osłonka metalowa waży 100 g. Plastikowa mogłaby ważyć 10-15 g? Oszczędność na masie minimalna, ale od czegoś trzeba zacząć odchudzanie :laugh: :laugh: :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No właśnie. Spisują się takie osłony na przerzutce? Daje to coś? Bo słyszałem, że przy mocniejszym wypadku może dojść do jeszcze większych uszkodzeń, że się rama może uszkodzić, tu gdzie jest mocowana śruba osi.

Mam taki kawałek czarnego twardego plastiku, po starej obudowie od TV. Nawet jest ukształtowany w łuk i wzmocniony. Trochę zabawy na ciepło i może by zrobił taką osłonę? 

Co myślicie o osłonach na przerzutkę ? - odświeżam temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...