Skocz do zawartości

[~ 4000zł] Hardtail - wybór jednego z 4 modeli


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Poczytałem i wytypowałem sobie kilka modeli rowerów w okolicy 4 tysięcy. Nie wiem na który się zdecydować, doradźcie proszę jak mają się w stosunku cena do jakości komponentów.

 

  • MUSTANG 29 2
  • ACCENT PEAK 29 NX
  • GRAND CANYON AL 5.0
  • MERIDA BIG.SEVEN 500

Najważniejsze to amortyzator powietrzny oraz wytrzymałość. Tylko nowe rowery mnie interesują, nie chce używek. Do tej pory jeździłem na kołach 26", ale chyba czas je zwiększyć bo producenci brną w większe modele. Trasy to lasy, czasem wypady w góry. Mało po mieście jeżdżę. Model ramy sam jakoś dobiorę gdy wytypujemy coś sensownego.

 

Waga : 90 kg

Wzrost : 170 cm

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

1. Podawaj jakieś linki, albo roczniki - domyślam się, że może chodzić o 2017 lub 2018, czy tak  :icon_question:

2. Wolisz kupić na miejscu, czy sprowadzić ( ryzykując przy tym np. kupno niewłaściwego rozmiaru ) :icon_question:

3. Z racji Twojego wzrostu i wagi sugeruję przymiarki do wybranych modeli ( pozornie małe rozmiary typu 17 " mogą okazać się za duże ) i przynajmniej przednią sztywną oś, a najlepiej obie sztywne.

4. Ze względu na to, że duże koło to zupełnie inna bajka niż małe, to możesz je porównać także ze średnim, czyli 27,5 ", które będzie nieco zwrotniejsze od 29 " i ma większą sztywność kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej czwórki wybierałbym pomiędzy Peakiem a Mustangiem (ze wskazaniem na niego z racji bardziej uniwersalnego napędu) aczkolwiek przy twoim wzroście przymiarka musowa (sam mam 170cm , noga 76/77 i Mustang 17" na średnim kole w przekroku jest na styk - przy 29 siedziałem na ramie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Podawaj jakieś linki, albo roczniki - domyślam się, że może chodzić o 2017 lub 2018, czy tak 
 

 

Mowa o 2017

 

3. Z racji Twojego wzrostu i wagi sugeruję przymiarki do wybranych modeli ( pozornie małe rozmiary typu 17 " mogą okazać się za duże ) i przynajmniej przednią sztywną oś, a najlepiej obie sztywne.

 

A odczuję dużą różnicę między nimi ?

 

Właśnie wezmę lokalnie chyba, bo ta 29" widzę że jest zdradliwa. Aktualnie mam 26" i ramę 17". Dla mnie aktualnie jest idealnie. Jednak przy większych kołach będzie już nie fajnie.A jako że lokalnie to teraz CANYON odpada. Gdybałem też nad BIG.NINE 600, ale jak Meridę oboje kasujecie to nie biorę jej pod uwagę.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziales gdzies tego Mustanga do kupienia? Bo chyba sie nie da. A szukalem dosc intensywnie.

Ja do Twoich propozycji dolozylbym kross level b8. Jezeli dwa blaty z przodu to 2016. Ale wtedy ramy byly wieksze niz w tym roku wiec porownaj geometrie do czegos co znasz.

 

Wysłane z mojego LG-K100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu będę jeździł po sklepach i chcę mieć pogląd na czym oko zawiesić. Na Krosa nie patrzyłem bo dobiły go pękające ramy, o czym jest pełno wątków na forum. Do niechlubnego grona zaliczam też Unibike. Ten ostatni badziew mam aktualnie, i nigdy nie kupię ich roweru. Wymieniłem w nim niemal wszystko przez 2 lata (expert 26"), a dużo nie jeżdżę. 2 czy 3 rzeczy reklamowałem to stwierdzili "uszkodzenie mechaniczne". Później już reklamacje odpuszczałem. Nawet twarzy nie zachowali by wymienić łańcuch który pękł po 100 km ! Nigdy więcej tej tandety. Bym powiedział że to pech jak by walnęła jedna rzecz, ale 3/4 części ? No bez żartów. Dlatego proszę o nie proponowanie mi rowerów wcześniej wymienionych firm. Nawet gdyby części były z kosmosu, nie chcę ich i już. Z góry dziękuję za uszanowanie mojego zdania.

 

Tak, patrzyłem za mustangiem w sieci, i też go nie widziałem. Ale jak było wspominane

 

sam mam 170cm , noga 76/77 i Mustang 17" na średnim kole w przekroku jest na styk - przy 29 siedziałem na ramie).

to muszę i tak go "przymierzyć". W tygodniu będę w mieście jeździł po sklepach i chcę mieć jakieś rozeznanie za czym się rozglądać. Sprzedawcy wiadomo że będą opychać to z czego chcą zejść, a ja chcę w jakiś sposób być świadomy zakupu, a nie na zasadzie "bo Pan polecał...".

 

Patrzyłem też za RR z Decathlonu, ale mam mieszane uczucia. Nikt pod ramą się nie podpisuje, pytanie jak z wytrzymałością. Wieczyste gwarancje to wiadomo że po części ściema marketingu.

 

 

 

Ja do Twoich propozycji dolozylbym kross level b8.

A co powiesz o 2017 ? Na video unitedcyclist wychwala pod niebiosa 

i jedzie mi to żenującą kryptoreklamą. Koła sztywne, bla bla bla... Z kolei dobrerowery.pl mówi że koła są średnie 

 

I komu wierzyć ?

 

Inna sprawa, ten kross b8 2017 to faktycznie ma dobre części ? Bo boli trochę brak blokady na kierownicy, która po dłuższym zastanowieniu  jest nawet przydatną rzeczą... Ponad to narzeka na to że amorek jest najniższej jakości "Reba", faktycznie tak źle jest ? Na chwilę obecną mam sprężynowy to znaczy że nie ma między nimi żadnej bardziej odczuwalnej różnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Za dużo się chyba naczytałeś i naoglądałeś, bo już trochę Ci się miesza od tego wszystkiego...

Po pierwsze : Kross miał w przeszłości wpadki z pękającymi ramami, ale co było , a nie jest ...

Po drugie : za te pieniądze, czyli < 4 k za model 2017 w tej chwili, to jest to całkiem sensowny rower.

Po trzecie : Reba jest dobrym i stosunkowo lekkim amortyzatorem powietrznym, w przeciwieństwie do większości kiepskich i ciężkich sprężynówek, w których z racji niewłaściwego dopasowania twardości sprężyny nie może być mowy o porównywalnym do Reby działaniu, gdzie dopompowując lub upuszczając ciśnienie dopasowujemy w łatwy i szybki sposób twardość pod daną masę użytkownika.

Mówiąc o prostej wersji Solo Air dziennikarz miał na myśli porównanie do starszej i wyżej cenionej wersji Dual Air.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co powiesz o 2017 ?

Powiem, że jeżeli pasuje Ci jeden blat z przodu to fajna propozycja. Ma lepszy amor niż 2016 (bo ma Rebe zamiast Recona).  Różnica jest jakieś pół kilograma. A jak miałeś sprężynowy amor to poczujesz różnicę. Ja zdecydowałem się na 2016 ze względu na napęd 2x bo jestem za słaby na 1x.

 

 

Na Krosa nie patrzyłem bo dobiły go pękające ramy, o czym jest pełno wątków na forum.

Popatrz tylko z kiedy są te wątki. Wpadka była, ale już poprawili i tylko fama została. Jeżeli masz możliwość przymierzyć się do Krossa to zrób to. To nic nie kosztuje a rower naprawdę ma fajną geometrię (ja szukałem i mierzyłem różne i ta mi się spodobała). 

 

 

Tak, patrzyłem za mustangiem w sieci, i też go nie widziałem.

Mustang jest nie do kupienia. Przynajmniej w normalnym obrocie (choć używek też jakoś nie widać). Mam zaprzyjaźniony serwis który jest dystrybutorem Rometa i nawet oni stwierdzili, że to "rower widmo". Dostali dwa na cały rok. A rowerek fajny (przynajmniej na papierze). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mustanga 2 29 to potwierdzam zdanie kolegów, sam mocno byłem zainteresowany tym rowerem, ale dystrybutor powiedział, że rower do kupienia był praktycznie niedostępny było tylko kila sztuk; podobna chińczyki mieli potężną obsuwę w produkcji ramy...

 

co do tematu sam poszukuje takiego sprzęta tzn. MTB do około 4k. I na razie u mnie prowadzi Merida Bignine 500 2018,

http://www.rowerymerida.pl/produkt1432/bignine-500-rower-merida.html

moim "ograniczeniem" jest to, że raczej chcę napęd 2x, a większość już ma 1x. Może zdecydowałbym się na 1x jakbym miął rower do protestowania powiedzmy na miesiąc, a tak trochę się boje kupić 1x :D

 

a tak przy okazji; chcąc przejść z osi QR na 15 (kupując rower bez sztywnej osi) wiadomo nowy amor, ale co z kołem? można wymienić całe koło, a czy można zapleść obręcz tylko na nową piastę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobierzesz piaste o identycznych parametrach to mozna przeplatac kolo. Tylko po co kombinowac jak mozna od razu kupic rower z sztywna osia? Wyjdzie taniej.

 

zgadza się, ale tak jak wspomniałem większość rowerów ma już napęd 1x i ciężko znaleźć 2x np. fajna jest Merida bignine 600 2018 amor golenie 32 i sztywna oś, rama ta sama co w 500, no ale napęd 1x hehe :D Traktuje napęd 2x jako bardziej uniwersalny dla amatora, początkującego zawodnika chyba że się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co do tematu sam poszukuje takiego sprzęta tzn. MTB do około 4k. I na razie u mnie prowadzi Merida Bignine 500 2018, BIG.NINE 500 | Rower górski | Hardtail | MERIDA moim "ograniczeniem" jest to, że raczej chcę napęd 2x, a większość już ma 1x. Może zdecydowałbym się na 1x jakbym miął rower do protestowania powiedzmy na miesiąc, a tak trochę się boje kupić 1x

 

A oglądałeś Kross Level B8 z 2016 (jeszcze do znalezienia w sieci). Ja niedawno zakończyłem poszukiwania właśnie na nim i jestem zadowolony (choć rower ma dopiero tydzień). Ma dwa blaty z przodu i cały napęd sram gx (a uważam dokładnie jak Ty, że napęd 2x jest dużo lepszy dla amatora). Mnie przypasował rowerek dlatego polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "zwykły" Kross ma tak podane 

 

 

 

PIASTA PRZÓD Shimano Deore HB-M618 15x100mm PIASTA TYŁ Shimano Deore FH-M618 12x142mm

 

Czyli sztywna oś. To będę się za nim rozglądać. Na chwilę obecną dziękuję wszystkim za pomoc. Jak będę miał pytania, a na bank będą, to wrócę do wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno miałem podobne dylematy. Ostatecznie po wielu przymiarkach padło na Haibike Freed na kole 27.5.  Mam podobne wymiary i rama 40 najbardziej mi odpowiada. Zrobiłem nim ok 500km i jestem zadowolony z wyboru(przesiadłem się z nastoletniego gianta 26). https://rower.com.pl/haibike-freed-7-40-521692

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na chwilę obecną pozostanę przy B8, chłopaki wcześniej zachwalali, więc pewnie warto. W domu pomierzę sobie długość nogi i wykalkuluje się czy będzie ok. 

 

Pamiętaj, że w 2016 była inna rozmiarówka niż w 2017. Ja kupując rocznik 2016 przymierzałem 2017 i porównywałem geometrię według tabelek (S z 2016 był prawie taki sam jak M z 2017). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sugerujesz że rozmiarówka podana na Dobór ramy | KROSS jest błędna ?

 

Ta rozmiarówka jest jakaś dziwna. Mierzyłem się do roweru Kross Level B8 2017 o rozmiarze 19cali (M) i nie był jakoś znacząco za duży. A według tej tabeli to chyba nie powinienem na niego wogóle wsiąść. Mam 174cm i 76cm przekroku. Poza tym tak jak napisałem rozmiary ram z 2016 roku to zupełnie coś innego niż z 2017. Dlatego akurat w przypadku Kross'a sugerowałbym jednak przymiarkę (nawet do czegoś o podobnej geometrii jeśli nie da się do B8 (bo tym zdaje się jesteś zainteresowany) i porównanie tabel geometrii (ja tak zrobiłem i dobrze dobrałem rozmiar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...