Skocz do zawartości

[Rower] Proszę o pomoc w wyborze roweru


PanKazio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !
Mam następującą prośbę otóż chciałbym wraz z przyszłym rokiem rozpocząć swoją przygodę z kolarstwem szosowym, ale przed tym wszystkim chciałbym się jakoś zahartować, przygotować zrobić jakiś fundament pod przyszły sezon, i tu moja prośba. Chciałbym kupić jakiś rowerek MTB hardtail 'a, bądź crossowy, I jak Panowie byście coś takiego widzieli ? Mój wiek 23 lata 175 wzrostu, waga 65kg. Finanse 2/3 koła w razie czego + kilka stówek mogę dorzucić. Czy ramy ww. grup rowerów mają swoje odzwierciedlenie w rowerach szosowych bo w takim przypadku rama 54 byłaby mi przypisana czyli M. Koleina sprawa kupno przez internet, czy może lepiej sklep stacjonarny, chciałbym dowiedzieć się na co zwracać uwagę przy kupnie roweru, czy podzespoły mają taką samą wartość co w rowerach szosowych, czy zbytnio nie zawracać sobie tym głowy, czy marki rowerów są tu także wyznacznikiem jakości wytrzymałości roweru ? Chciałbym zrobić co nieco tych kilometrów przez zimę jeżdżąc zarówno po drogach, ścieżkach i co nie co po gorszym terenie ale to delikatnie tam gdzie będę musiał ot tak napiszę jadąc dalej wcześniej ustaloną trasą, i ruszyć z kopyta na początku przyszłego roku, mając już jakieś podłoże bo kolarstwo to piękna sprawa :) I tu takie rowerki dla przykładu które wpadły mi w oko :) No i oczywista sprawa kółka o rozmiarze 29er :D

 

http://sklep.rowery.com.pl/rowery-mtb-29/697-rower-scott-aspect-940-2017-zielony.html

 

https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-4-0.html

 

http://marinbike.pl/bobcat-trail-5-29-2018-p87.html?c=67

 

Jak wasze spostrzeżenia na te rowery ? Macie może coś także ciekawego do zaproponowania ?

Pozdrawiam serdecznie Kazio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkot jest najtańszy i w zasadzie odpuścił bym go na początku, archaiczny napęd i niedziałający widelec. Marin prezentuje się świetnie, płaski kąt główki, prosty napęd 1x10 z kasetą 11-42 i widelec według opisu z (na zdjęciu jest inny, inna jest też przerzutka)ze sztywną osią 110 mm. Jest naprawdę nieźle. Nawet sprężynę stalową można uznać za zaletę. Ja bym brał.

 

Canyon wypada najlepiej osprzętowo, ma powietrzny widelec i mniej agresywną geometrię. 

 

Jeśli chcesz iść w kierunku bardziej agresywnej jazdy to naprawdę warto przemyśleć Marina choć rura podsiodłowa o średnicy 27,2 skutecznie ograniczy nam wybór regulowanych sztyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam szosy do treningów dla MTB. W twoim przypadku będzie to odwrotnie. Najważniejszym celem jaki musisz się kierować to odwzorowanie pozycji szosy na MTB. Oba rowery powinny być bardzo blisko tych samych wymiarów. Niestety nie jest to możliwe teoretycznie, ale praktycznie osiagalne. MTB powinien być wersji sportowej zatem Aspect jako rower rekreacyjny odpada, a ty powinieneś kupić dłuższy Scale. Dodanie rogów zbliży pozycję na rowerze do prawie szosowej.   

 

Co do samych trenigów to uważam że raczej chyba tego nie przemyślałeś dobrze. Bo MTB to kadencja i mniejsza moc a Szosa to moc. Jazda w zimę na MTB nie ćwiczy niczego a wręcz przeszkadza w przygotowaniu do sezonu. Lepiej abyś kupił trenażer i ćwiczył na szosie w domu w okresach zimy i deszczu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...