Skocz do zawartości

[Zlot FR] X jubileuszowy zlot


Zymelka

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że tematy zlotowe startują coraz wcześniej.

Od razu kilka spostrzeżeń między innymi odnośnie terminu. Termin 22-24 czerwiec nie powinien być wcale brany pod uwagę, jest to akurat zakończenie roku szkolnego. Sprawia to duże problemy dla osób które mają dzieci. Dodatkowo ciężko jest w tym terminie o urlop również z powodu zakończenia roku szkolnego.

Lipiec też będzie kiepskim terminem ze względu na to, że jest to okres kiedy planuje się urlopy "rodzinne". Dodatkowo w górach na szlakach pieszych jest większy ruch, co może powodować utrudnienia.

Jeżeli chodzi o miejsce to ostatnio Bielsko-Biała mocno rozbudowała trasy dla rowerzystów, obecnie jest budowana kolejna ścieżka.

Warto pomyśleć o Rychlebskich ścieżkach, zlot był dość blisko bo w Głuchołazach, ale od tego czasu sporo się tam zmieniło.

Można też pomyśleć o singlach na Podhalu http://www.rowerowepodhale.eu/index.php/sciezki-enduro/single-srp miejsce wygląda na ciekawe.

Do tej pory nie było też chyba nic w Gorcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przedmówca - 1 połowa czerwca wypada najkorzystniej 

Weekeend lipcowy już odpada dla mnie, zaczyna się w Czechach trylogia, gdzie planuję uczestniczyć.

 

Co do miejsca to B-B faktycznie rjest bardzo fajne.

Oprócz ścieżek tych przygotowanych (Enduro Trails) jest mnóstwo innych fajnych szlaków po których miałem okazję odrobinę pojeździć przy okazji EMTB Enduro Trophy, np niezapomniane agrafki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie może być pierwsza połowa czerwca (teraz czekamy na oburzenie studentów...). Oby tylko nie przypadła na ten czas pora deszczowa. 29.06-1.07 dla mnie też dobry.

 

 

Bielsko-Biała mocno rozbudowała trasy

 

Rychlebskich ścieżkach

singlach na Podhalu

 

Jako zwolennik śmigania naturalnymi szlakami zrobiłem tak:  :( Ale z trojga złego Podhale brzmi najlepiej, bo tam nie kręciłem na MTB. Ostatnio też dobrze bawiłem się na singlach pod Smrekiem, więc nie będę darł szat, jak pójdzie w kierunku miejscówki ścieżkowej. 

 

Gorce. Gorce bywają wściekle błotniste. Gorce mają wiele ograniczeń dla kolarzy (park narodowy). Gorce mają bajecznie piękne zakątki. Jestem za i przeciw ;)

 

Z miejsc, których nie było, są jeszcze Bieszczady, zachodnia część Żywieckiego (oferująca solidne hopki do pełnotłustego MTB: Racza - Rycerzowa - Rysianka), Wyspowy i dzicz totalna - Beskid Niski. Jest w czym wybierać.

 

 

np niezapomniane agrafki 

 

Które mało kto zjedzie... Ale fakt, że jest gdzie w okolicy pojeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z miejsc, których nie było, są jeszcze Bieszczady,
 

Byłbym za, nie byłem nigdy w życiu nawet na piesze wędrówki.

Mam nawet znajomka z Cisnej, który mógłby podpowiedzieć gdzie warto jeździć i może jakiś nocleg poleci.

 

 

 

Które mało kto zjedzie...

To inna sprawa, mi też się nie udało bez gleby ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

My z Olgą również piszemy się na zlot bez zająknięcia.
U mnie problem może być tego rodzaju, że mogę być na poligonie od połowy maja do końca czerwca, a że w Wojsku nic nie jest pewne to terminy mogą się zmienić i póki co pewnie sam św. Antonii nie jest w stanie tego przewidzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wprawdzie mój udział w aktywnej jeździe znacząco się zmniejszył, mimo to ktoś ludzi musi denerwować i :bomb_ie:  ,  tym rokiem było wybuchowo, teraz też coś wymyślę...

 

Moim zdaniem Podhale lub Bieszczady i termin = końcowi roku szkolnego jest super, jak było w tym roku, w górach ludzi wtedy mało i spokój na szlakach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o organizatora, to chyba będzie trzeba pójść drogą wyboru osobo-lokalizacji. Póki co padły propozycje:

1. Bielsko

2. Rychleby

3. Podhale

4. Bieszczady

Coś jeszcze marudziłem o Zachodnim Beskidzie Żywieckim lub Gorcach, jako lokacjach nie używanych zlotowo, ale jak dłużej o tym myślę, to sam najchętniej pojechałbym na Podhale. A w drugiej kolejności Bieszczady - może odczaruję to miejsce. 

A jak myślę jeszcze dłużej, to Bieszczady. Co rok pada ta propozycja i umiera pośród bardziej popularnych. To może już najwyższy czas tam pojechać? A Podhale za rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niech ktoś..." no...

Jest ogarnięte. Wystarczy spojrzeć na mapę z zaznaczonymi granicami BPN i wszystko wiadomo. W praktyce miejscówka typu Ustrzyki nie ma sensu na zlot (chyba że zrobimy na szosówkach) a Cisna i dalej na zachód - jak najbardziej się nadają, co pisałem już wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@detonator bo tak jest, w pobliżu Połonin tylko asfalty sa dostępne. Dlatego pisałem, że Ustrzyki są dobre na zlot szosowy.

@Janisław fajne położenie - krakowskim targiem między Cisną a Komańczą :) Cena jednak powyżej zlotowego standardu. Chyba że byliby w stanie odpuścić obiadokolacje (tego nigdy nie praktykowaliśmy) i wtedy cena mogłaby zbliżyć się do standardów zlotowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ceny do przejścia. Co do obiadokolacji mija się z celem.

Pozwoliłem sobie wyjść przed szereg i zadzwonić do Kija Chaty. Nie ma problemu żeby zrezygnować z obiadokolacji, szeryf prosił o maila i wyceni temat.

Zapytałem również o zamknięte pomieszczenie na rowery i to również zostanie nam udostępnione.

 

Także termin i można robić wstępną rezerwację.

Ja bym osobiście widział 9-10 lub 16-17 czerwiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...