Skocz do zawartości

[Rower] Proszę o pomoc w wyborze roweru


PanKazio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !
Mam następującą prośbę otóż chciałbym wraz z przyszłym rokiem rozpocząć swoją przygodę z kolarstwem szosowym, ale przed tym wszystkim chciałbym się jakoś zahartować, przygotować zrobić jakiś fundament pod przyszły sezon, i tu moja prośba. Chciałbym kupić jakiś rowerek MTB(góral) bądź crossowy, I jak Panowie byście coś takiego widzieli ? Mój wiek 23 lata 175 wzrostu, waga 65kg. Finanse 2/3 koła. Czy ramy ww. grup rowerów mają swoje odzwierciedlenie w rowerach szosowych bo w takim przypadku rama 54 byłaby mi przypisana. Koleina sprawa kupno przez internet, czy może lepiej sklep stacjonarny, chciałbym dowiedzieć się na co zwracać uwagę przy kupnie roweru, czy podzespoły mają taką samą wartość co w rowerach szosowych, czy zbytnio nie zawracać sobie tym głowy, czy marki rowerów są tu także wyznacznikiem jakości wytrzymałości roweru ? Chciałbym zrobić co nieco tych kilometrów przez zimę jeżdżąc zarówno po drogach, ścieżkach i co nie co po gorszym terenie ale to delikatnie tam gdzie będę musiał ot tak napiszę jadąc dalej wcześniej ustaloną trasą, i ruszyć z kopyta na początku przyszłego roku, mając już jakieś podłoże bo kolarstwo to piękna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zamierzasz przygotować się do przyszłego sezonu, jeżdżąc jesień-zima-przedwiośnie, to sugeruję nie inwestować za bardzo w ten rower, bo błoto, śnieg i sól sypana na drogi i tak go poważnie zmasakruje. Zwłaszcza napęd dostanie w kość, ale i obręcze mogą ucierpieć od soli. Przy twoim wzroście powinieneś też rozważyć rower na kołach 29".

Zapewne niedługo koledzy z forum podrzucą ciekawe oferty, ale ja podpowiadam żebyś się najpierw pomierzył, żeby zawężyć szukanie roweru do odpowiedniego rozmiaru i geometrii ramy. Tutaj masz dobry kalkulator:

https://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp

Najlepiej jest się pomierzyć z pomocą drugiej osoby, 2-3 razy i uśrednić wyniki. Oczywiście w MTB łatwiej niż w szosówce korygować pozycję przy niezbyt dobrze dobranym rozmiarze ramy, ale po co stwarzać sobie problem na początku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...