Skocz do zawartości

[korba] Prośba o dobór


Bartonerox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taką korbę (octalink,chyba jakiś OEM producenta http://www.synkros.pl/product-pol-4594-Korba-SHIMANO-Deore-FC-M522-42-32-24.html bo sklepowo występuje z suportem hollowtech)

Suport mam taki BB-ES25 - BC1,37x24 - 113)

 

Czy możecie dobrać mi odpowiednią korbę na podmianę oraz suport do tego żeby się wszystko zgadzało z tym co mam do tej pory. (szerokość odległość długość itp.)

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Odpowiedziałem idealnie na twoje pytanie. Pytałeś czy możemy dobrać - tak możemy. Jak byś zapytał czy podacie mi modele odpisałbym NIE. Nie wiesz czemu ?

No cóż, odkąd PIS u władzy, zwolniono wszystkich czarnoksiężników, magów i jasnowidzów ... bo to nie katolickie.

 

Widzisz nie napisałeś praktycznie nic co by miało pomóc w doborze karby poza modelem starej. I oczywiście w naszej kwestii jest się pytać ... :yes:

 

A potrzebne by było ramy ... model, przerzutki, napęd w jakim to pracuje ... a tu co ... NIMA ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Puklus - Myślałem że opis suportu oraz stara korba załatwią sprawę. Więc tak: Przerzutka przednia: Shimano Deore FD-M590-10, tylna:Shimano CS-HG62-10, 11-36 zębów, 10 biegów. Budżet nie za drogo (ok 300 zł).

Co do ramy nie mam pojęcia. Nawet nie wiem jak do tego się zabrać (rower taki: http://www.bikekatalog.pl/2013//rowery/1656/Scott.Aspect.920/).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC-M522 jest korbą poza grupową która występuje wyłącznie na octalink (nic innego nie znajdziesz pod 10s w tym systemie) , wersja ze zintegrowaną osią to FC-M552 i taką proponowałbym kupić http://www.bajkszop.com/korby-shimano-deore-fc-m552-175-42x32x24-h-ii-bsa-p-6727.html - będzie kompatybilna z twoją ramą , resztą podzespołów i mieści się w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie korby pomyśl, czy nie kupić innego stopniowania.

 

Korba 42/32/24 nadaje się raczej do małego koła 26". Jeśli masz koła 27,5"lub 29" to sensowniej będzie poszukać korby 40/30/22, pod warunkiem, że przednia przerzutka jest kompatybilna i możesz opuścić ją o kilka milimetrów, aby dostosować do mniejszego blatu 40z.

 

Zadaj sobie pytanie jak często stosowałeś blat 42 i koronki kasety 11,13,15 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Autor ma tę korbę w rowerze na kołach 29 " ( http://www.bikekatalog.pl/2013/rowery/1656/Scott.Aspect.920/ ) i faktycznie przy 29 " to trzeba mieć albo kopyto, albo przepychać bardziej siłowo, ale skoro tylko młynek zjechany, to może warto poszukać zębatki.

W okolicach Wawy mało jest miejsc w których można korzystać z młynka, więc albo było katowanie podjazdów lub wyjazdy w góry, albo po prostu nie ma tzw. nogi, a jeśli to drugie, to lepiej by było mieć bardziej miękką korbę, czyli mniejsze blaty.

Nawiasem mówiąc mam tę 552 przy kole 27,5 " i jeżdżę głównie na dużym blacie ( nizina niestety... ), a z młynka nie korzystam ( inna rzecz, że specjalnie nie katuję podjazdów, ale na większość spokojnie wystarcza środkowy blat ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie korby pomyśl, czy nie kupić innego stopniowania.

 

Korba 42/32/24 nadaje się raczej do małego koła 26". Jeśli masz koła 27,5"lub 29" to sensowniej będzie poszukać korby 40/30/22, pod warunkiem, że przednia przerzutka jest kompatybilna i możesz opuścić ją o kilka milimetrów, aby dostosować do mniejszego blatu 40z.

 

Zadaj sobie pytanie jak często stosowałeś blat 42 i koronki kasety 11,13,15 ?

Z 42 korzystam cały czas. Głównie jazda po mieście i prędkości ponad 30 km/h. 13,15 korzystam nawet często bo mam dużo odcinków prostych gdzie można naprawdę się rozbujać

Autor ma tę korbę w rowerze na kołach 29 " ( http://www.bikekatalog.pl/2013/rowery/1656/Scott.Aspect.920/ ) i faktycznie przy 29 " to trzeba mieć albo kopyto, albo przepychać bardziej siłowo, ale skoro tylko młynek zjechany, to może warto poszukać zębatki.

W okolicach Wawy mało jest miejsc w których można korzystać z młynka, więc albo było katowanie podjazdów lub wyjazdy w góry, albo po prostu nie ma tzw. nogi, a jeśli to drugie, to lepiej by było mieć bardziej miękką korbę, czyli mniejsze blaty.

Nawiasem mówiąc mam tę 552 przy kole 27,5 " i jeżdżę głównie na dużym blacie ( nizina niestety... ), a z młynka nie korzystam ( inna rzecz, że specjalnie nie katuję podjazdów, ale na większość spokojnie wystarcza środkowy blat ).

 

Podobnie jak ty jeżdżę praktycznie tylko na 42 a ze środka korzystam przy podjazdach. Jeśli chodzi o młynek to zaszło nieporozumienie. Dla mnie młynek to od zawsze była tylko część korby bez zębatek. Ale człowiek uczy się przez całe życie, jeśli źle się wypowiedziałem to mój błąd. Nie jeżdżę siłowo a korba  ma przelatane ponad 15 tyś km więc już chyba miała prawo się wyrobić (zwichrować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Bartonerox,

 

No to masz kopyto - ja głównie jeżdżę po Kampinosie, mam małe koła 26" i naprawdę poważnie myślałem, aby założyć korbę 40/30/22, bo z przełożeń 42/13 i 42/11, korzystam bardzo sporadycznie.

 

Głównie używam 42/15 (do ok 30 km/h) i 42/17 (do około 26 km/h). Jestem chudzielec/słabeusz i nadrabiam kadencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...