Skocz do zawartości

[2018] Romet


KrissDeValnor

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem coś dla was sprawdzić, wg opisu ze strony rometa 

Cytat

 Aktualnie produkty Arkus & Romet Group dostępne są w m.in. w Niemczech, Austrii, Belgii, Szwecji, Anglii oraz Hiszpanii.

A więc sprawdzam, mapa dystrybucji ->namierz moją pozycję ->Wielka Brytania (Anglia) --brak dystrybutorów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2018 o 16:26, Ziemowit napisał:
W dniu 2.06.2018 o 13:20, Romet.Wojciech napisał:

Piasty są kulkowe a'la Shimano i produkujemy je w Polsce podobnie się ma ze sterami.

 

W dniu 2.06.2018 o 13:45, SoloTM napisał:

... Romet produkuje piasty ? Wersja boost i zwykła, na kasetę i pod tarcze?

Dziekuje za odpowiedz, chociaz spodziewalem sie zupelnie innej. Widzialem nowego Boreasa 1 na jakims filmiku i mial z tylu novateca. Boreas 2, ktorego widzialem na jakiejs aukcji tez mial z tylu novateca (na zdjeciach nie bylo widac co jest z przodu). Niska jakosc nie pozwolila mi odczytac tez dokladnego modelu piasty.

Zakladam, ze suport jest od Srama, a stery to pewnie zintegrowane maszynowe. Brak informacji na ten temat bym jeszcze przelknal. Jednak przy zakupie wolalbym wiedziec na jakich piastach jest rower za 4000zl.

Pozdrawiam i licze na rozwiniecie odpowiedzi,

Pan Wojciech nie był w stanie dobrze odpowiedziec na proste pytanie. Romet nie odpisuje na moje maile. 

Dokopałem się jednak do informacji dotyczących tych piast(chyba)! Na zdjęciach  poniżej są fotki piast przod i tyl. Wedlug autora zdjec (gawelp.com), tak złożony rower (BOREAS 1) przyjechal z fabryki. Tył to Novatec D482TSBT, przód D481SBT, które mozna znalezc z takim samym oklejeniem na chińskich serwisach aukcyjnych(jedynie zaciski się różnią).
https://gubchina.en.alibaba.com/product/60718464546-212633650/Best_Quality_Novatec_D481SBT_D482TSBT_Mtb_Alloy_Bicycle_Disc_Brake_Hub_32H_Mountain_bike_Hub.html

Wysoka jakośc zdjecia pozwala odczytac GXP z suportu. Chyba nie jest źle.

Pozdrawiam!

P5148492.jpg

P5148471.jpg

P5148499.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ziemowit napisał:

rower (BOREAS 1) przyjechal z fabryki. Tył to Novatec D482TSBT, przód D481SBT,

Jeśli to są  piasty  D482TSBT, przód D481SBT to nie wygląda to źle, a nawet dobrze. ( rower 3199 )

https://issuu.com/novatecwheels/docs/catalog_2017_novatec_hubs/13

Łożyska oczywiście maszynowe. Tylko po co je nazywać romet x line ? Ja bym na miejscu Rometa dał pełną nazwę oryginału. ( o ile  TE piasty są montowane we wszystkich Boreas 1 czy Boreas 2 oczywiście, ( a nie był to jakiś demonstracyjny rower ) trzeba złapać kogoś kto kupił ostatnio Boreasa. )

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SoloTM napisał:

( o ile  TE piasty są montowane we wszystkich Boreas 1 czy Boreas 2 oczywiście, ( a nie był to jakiś demonstracyjny rower ) trzeba złapać kogoś kto kupił ostatnio Boreasa. )

To nie był model demonstracyjny. Te same piasty widziałem w boreasie 2 wystawionym na Olx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko tytułem uzupełnienia słów przedmówcy, a nuż to kogoś zainteresuje - gdyby ktoś mieszkał w okolicy lub przypadkiem przejeżdżał, to w Nowym Targu w Bikemoto są zarówno Aspre (w różnych rozmiarach), Nyk, Boreasy (zarówno 1 i 2), sporo Huraganów (w tym CRD oraz niektóre modele z zeszłego roku), jak i oczywiście wszelkiej maści Mistrale, Orkany i cała reszta.

Jeśli chodzi o MTB, to jest m.in. carbonowy Monsun (bardzo ładny - czarny), oraz kilka Key'ów i Tool'ów. 

Byłem, widziałem, macałem :)

PS Niestety nie płacą mi za reklamę <_<

EDIT: A propos burzliwej dyskusji o produkcji piast - ciekawostka: w ww. sklepie są do kupienia piasty Novateca. "Opakowanie" wygląda normalnie - piasta z logo Novateca i oznaczeniem modelu przyczepiona trytytkami do prostokątnego kartonika. Tylko, że ten kartonik jest brandowany logo Rometa, jakby to była produkacja własna. Pierwszy raz spotkałem się z takim rozwiązaniem... Może stąd to całe nieporozumienie?

Edytowane przez Siewca_Spustoszenia
Więcej wieści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Wojciech jest prawdziwym pracownikiem Rometa, a po prostu nie pochodzi z branży rowerowej i nie ma doświadczenia.. Ciężko w obecnych czasach o fachowców z doświadczeniem. Na forach motocyklowych romet sa tez inni doradcy - na forach aktywni i pisza te same teksty ze sa doradcami on line - http://www.swiatmotocykli.pl/Motocykle/56,113375,22733212,wejscie-smoka.html

mamy wolny rynek i jak widac romet po prostu oprocz dobrego towaru nie do konca sobie radzi ze sprzedaza bardziej niszowego asortymentu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 10.12.2018 o 00:04, MD11 napisał:

Wyglądają jakby wyjechały z tej samej fabryki:

He, dobre. Ciekawe który chińczyk im to produkuje, czy też Dengfuu jak Peak Accenta? Generalnie to fajnie pokazane jest porównanie tego samego roweru na różnych kołach (28" i 27,5")

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arni220 napisał:

Generalnie to fajnie pokazane jest porównanie tego samego roweru na różnych kołach (28" i 27,5")

Te ramy jednak się różnią... tylny trójkąt w Romecie kończy się poniżej linii rury podsiodłowej, a w Bombtrack te rurki ładnie się schodzą. Mocowań na widelcu Rometa też brak... na zdjęciach faktycznie wygląda to podobnie, w realu pewnie znalazło by się więcej różnic. Co do różnych kół to szkoda, że ze świeczką trzeba szukać ramy 'gravelowej' która zmieściłaby oponę 29er 2,1-2,25. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Eazy napisał:

Wiem, że da się znaleźć taki rower ale raz, że cena... dwa że ten rower to już jak ridig mtb z barankiem jest, a nie do końca o to chodzi. Jak dla mnie to taki np. Ronin na Race Kingu 2,2 byłby optymalnym kompromisem między szybkością na szutrach i betonach a komfortem i możliwościami w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Alsew napisał:

Te ramy jednak się różnią... tylny trójkąt w Romecie kończy się poniżej linii rury podsiodłowej, a w Bombtrack te rurki ładnie się schodzą

Fakt, pewnie inny rok wydania ramy, ktoś bierze starą, ktoś nową wersję. Producenta trzeba by znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 4.06.2018 o 20:40, MMMAAACCC7 napisał:

Chciałem coś dla was sprawdzić, wg opisu ze strony rometa 

A więc sprawdzam, mapa dystrybucji ->namierz moją pozycję ->Wielka Brytania (Anglia) --brak dystrybutorów :D

Przecież nie jest napisane, że rowery pod marką Romet są dostępne w tych krajach, tylko że produkty tego producenta. Przecież i Kross robi rowery pod tak egzotycznymi nazwami, że głowa mała.

Zresztą tak robi chyba każdy producent: jest marka główna, ale dla marketów fabryka też kilka tysięcy nonamów zrobi.

Któryś z czołowych polskich producentów robił jakieś Btwiny przez pewien czas, ale już nie pamiętam który

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross powiadasz? A proszę Cię bardzo: KLIK.

BTWIN od zawsze był marką tylko i wyłącznie decathlonu (no fakt, to taki sklep w Polsce), więc to też Twój ślepy strzał.

Na chwilę obecną nadal nie ma opcji zakupu sensownego rometa w UK, więc nadal szerzą brednie na stronie internetowej (to co na eBay to jest śmiechu warte a nie oferta).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MMMAAACCC7 napisał:

Kross powiadasz? A proszę Cię bardzo: KLIK.

BTWIN od zawsze był marką tylko i wyłącznie decathlonu (no fakt, to taki sklep w Polsce), więc to też Twój ślepy strzał.

Na chwilę obecną nadal nie ma opcji zakupu sensownego rometa w UK, więc nadal szerzą brednie na stronie internetowej (to co na eBay to jest śmiechu warte a nie oferta).
 

Nadal się nie rozumiemy: Decathlon nie miał swojej fabryki, tylko właśnie Kross mu produkował (część modeli).

Tak samo teraz sklepy Martes zlecają produkcję rowerów pod swoją marką producentom, którzy mają fabryki. Tak samo Media Ekspert ma rowery Best (wystarczy spojrzeć w karty gwarancyjne).

Rowery, którymi chwali się Romet są fizycznie  dostępne w UK, ale pewnie w jakiejś sieci sklepów pod jakąś lokalną marką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ty nie rozumiesz, że powodem dla którego Romet i Kross wypuszcza rowery na terenie Polski pod innymi nazwami jest to, żeby sklepy rowerowe nie piszczały, że w markecie taniej. Te rowery czesto mocno się różnią osprzętem względem podobnego modelu pod nazwą główną producenta ( czasem bardziej czasem mniej, są z nieco tańszych podzespołów zmontowane ). Możliwe, że nasi robią jakieś modele do ichniejszych marketów, ale te rowery nie mają nic lub wiele wspólnego z tymi rowerami z katalogu głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak już powyżej SoloTM napisał-chciałbym (chciałem) rower z głównego katalogu Rometu, jeden z wyższych modeli, ale z racji tego, że rower nie jest w żaden sposób osiągalny padło na markę podległą Wiggle/CRC -Vitus Bikes (ta sama polityka jak w Decathlonie). Wątpię by Romet cokolwiek brandował w UK, z racji tego, że te rowery które romet posiada w swej ofercie to nie ma szans przebicia się ceną, jakością etc.. Jedną z niewielu polskich firm, która w jakiś sposób bierze udział w rynku na Wyspach jest 7anna z częściami, no i wcześniej wymieniony kross. Możliwe że są jeszcze inne marki, natomiast nie ma żadnych realnych szans, na to by znajdował się tutaj Romet pod jakąkolwiek inną nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...