Skocz do zawartości

[2018] Romet


KrissDeValnor

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest dość prosta, przeglądając stronę możesz spokojnie wybrać interesujące ciebie modele. Rozmiarowo też mniej więcej możesz określić czy 17 czy 19 cali będzie odpowiednią ramą, natomiast jak sam wiesz, żeby dobrać odpowiedni rower trzeba na nim usiąść i w takim celu należy się wybrać do sklepu. Pamiętajmy, że w mniejszości dalej są osoby które wiedzą jak geometria ramy wpływa na komfort jazdy, albo że czasami wystarczy obrócić mostek i już jest zupełnie inaczej. Nie sądzę aby ktokolwiek wydał 2000-3000 zł na pierwszy rower nie siedząc na nim. Idąc dalej jak kupujesz pierwszy rower zazwyczaj liczysz na pomoc sprzedawcy i masz nadzieje, że jest w stanie wybrać i dobrać najlepszą opcje dla ciebie. Pamiętasz zakup swojego pierwszego bike'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Pierwszego nie. Pamiętam kupno mojego ostatniego(*) ;) Zaawansowanym rowerzystą nie jestem, ale lubię temat drążyć i przed kupnem porównać rzeczone geometrie z tym co mam aktualnie, znam z okazjonalnych przejażdżek, mam w lokalnym sklepie do obejrzenia. Z tym co lubię.

Długość mostka, szerokość kiery mogę pozmieniać, ale jak "reach" w tym samy rozmiarze podsiodłówki będzie się sporo różnił to bez wiedzy o nim wyprawa od rowerowego oddalonego o kilkadziesiąt km (nie każdy mieszka w dużym mieście) to przepalone paliwo i czas.

Pchanie toola za 9kafli z podaniem tylko śmisznego przeliczenia wzrost=>cale podsiodłówki, które ma się nijak do roweru FS z dodatkami typu regulowana sztyca to anachronizm w dzisiejszych czasach. Ciut niepoważne podejście do klienta, który od przeglądania stron rozpoczyna zakupy.

(*) romet w dodatku, sprzed 8-9 lat, kupowany przez internet, ale przynajmniej jakieś podstawowe dane o kątach i długości górrurki miałem :D

http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/1889/foto:3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Romet.Wojciech napisał:

Sprawa jest dość prosta, przeglądając stronę możesz spokojnie wybrać interesujące ciebie modele. Rozmiarowo też mniej więcej możesz określić czy 17 czy 19 cali będzie odpowiednią ramą, natomiast jak sam wiesz, żeby dobrać odpowiedni rower trzeba na nim usiąść i w takim celu należy się wybrać do sklepu. Pamiętajmy, że w mniejszości dalej są osoby które wiedzą jak geometria ramy wpływa na komfort jazdy, albo że czasami wystarczy obrócić mostek i już jest zupełnie inaczej. Nie sądzę aby ktokolwiek wydał 2000-3000 zł na pierwszy rower nie siedząc na nim. Idąc dalej jak kupujesz pierwszy rower zazwyczaj liczysz na pomoc sprzedawcy i masz nadzieje, że jest w stanie wybrać i dobrać najlepszą opcje dla ciebie. Pamiętasz zakup swojego pierwszego bike'a?

Ja już sporo rowerów pod swoim tyłkiem miałem i _wiem_ jakiej długości np. górnej rury potrzebuję. Tymczasem od was się nie można się o tej wartości dla poszczególnych rozmiarów  dowiedzieć. To jest _podstawa_.  Zaręczam ci że w zależności od producenta pasują mi albo 17 albo 19". Ten rozmiar po prostu nic nie mówi. A sprzedawcom nie ufam już od dawna, nawet nie żartuj. Gdybym spisał ich kretynizmy wynikające z nieoduczenia albo próby naciągnięcia klienta wyszłaby spora książka...

A co do przymierzanie - gdzie na Śląsku można przymierzyć się do Rometa? Poczytaj to forum to się dowiesz że wasza firma słynie z tego że rowery są w większości na papierze, a  nie w sklepach. Nie interesuje mnie rower za 2-3 tysiące tylko za 6-8 tysięcy.

Wiem, taka masz robotę (o ile to nie trolling ;),  masz się trzymać wytycznych  firmy, więc dyskusja nie ma sensu - ale proszę, przekaż gdzie trzeba że kupujący nie są głupi a internet jest bezlitosny :P

Edytowane przez gocu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Romet.Wojciech napisał:

Pamiętajmy, że w mniejszości dalej są osoby które wiedzą jak geometria ramy wpływa na komfort jazdy, albo że czasami wystarczy obrócić mostek i już jest zupełnie inaczej. Nie sądzę aby ktokolwiek wydał 2000-3000 zł na pierwszy rower nie siedząc na nim.

Oczywiście , w tanich rowerach możecie olać dane geometrii,  większość kupujących  to amatorzy, nie znający się na tym.

Ale te droższe są raczej wybierane przez w miarę świadomych rowerzystów, dla nich moglibyście się trochę postarać.

Tak, wiem  kasę trzepiecie na najtańszych modelach, dla kowalskiego i na komunię.

Ale może by tak się zbliżyć trochę do standardów, tajwańskich??

3 godziny temu, Romet.Wojciech napisał:

natomiast jak sam wiesz, żeby dobrać odpowiedni rower trzeba na nim usiąść i w takim celu należy się wybrać do sklepu.

Ps. NIe zauważyliście , iż rynek internetowej sprzedaży się rozwija?,

i będzie się rozwijał - by to zauważyć nie trzeba być geniuszem ekonomii...

Edytowane przez dovectra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz. Przecież te tabelki z geometrią macie, w katalogach są. To jest kwestia choćby zrobienia z nich ilustracji i wrzucenia jako dodatkowe "zdjęcie" do produktu.

I mam też pytanie, czemu w specyfikacjach są takie babole? Kupiłem Huragana 2. Napęd to częściowo Sora R3000. Jednak w specyfikacji tak 2017 jak i 2018 stoi jakiś nieistniejący twór pt. Sora M3500. Raz, że "M" u Shimano definiuje grupy MTB, a dwa 3500 to starsze wydanie tej grupy. Tu też odcinacie sobie potencjalnych klientów, bo kto by chciał stary osprzęt? Mi chciało się dowiedzieć co tam realnie jest, nie pasowały mi klamkomanetki na zdjęciu. Ale inny po prostu pójdzie do konkurencji. Plus dostałem z rowerem podkładki do regulacji zasięgu klamek, które tutaj są już niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ponownie wklejam katalog z podaną przy modelach geometrią ( właściwie przeklejam link kolegi nognog z tematu Romet 2017 ) : https://drive.google.com/file/d/0B4GBWcyqtE0SX3F5c1R3YXd4STQ/view  - są to co prawda podstawowe dane bez Stack i Reach, ale zawsze to lepiej niż podawanie długości samej podsiodłówki.
Podzielam zdanie kolegów, że geometria powinna być dostępna na głównej stronie, a nie ukryta przed światem...
Tak jak wyżej zostało wspomniane - w dobie powszechnej sprzedaży internetowej lepiej dla wszystkich byłoby jednak podawać jak najwięcej danych, z których może nie każdy skorzysta, ale dla wielu będą one pomocne przy zakupie.
PS
Rozwalają mnie np. treści na stronie znanej firmy na "O", gdzie piszą : "nie podajemy masy roweru, bo ..." - blablabla :teehee:

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, patrzę na te Romety z łezką w oku, tak dobrze mi się z dzieciństwa i historycznie kojarzy ta marka...  

Początkowo patrząc na projekty miałem wrażenie, że katalog jest dwa lata za rynkiem.

Chociaż, z trzeciej, obejrzawszy filmik rozumiem, że jednak Romet nie celuje w najgrubsze portfele, co też jest plusem.

Z tych droższych modeli to faktycznie Monsun i zjazdówka robią fajne wrażenie. Nyk też bardzo spoko. Ciekawe co dalej z linią enduro / all mountain, bo tu konkurencja w PL już jest mocna :) i w tym miejscu najbardziej brakuje info o geometrii wg mnie.

Trzymam jednak kciuki za tę markę mocno. To nie jest "niszowa" wyspecjalizowana marka jak NS czy Dartmoor. Jednocześnie nie jest też globalna, walczą o klienta lokalnie. A zarządzanie takim biznesem jest trudne. 

Chciałbym w przyszłości kupić z pełną radochą coś z Rometa ze świadomością że jest produkowane w Polsce w możliwie dużym procencie. 

Edytowane przez gyrill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROMET.WOJCIECH

Od roku próbuje kupic hak do ramy Romet Jig 2017 i bez powodzenia w sklepie gdzie kupilem rower mowia ze nie ma , a dzwonilem do wasz ,wysylalem zdj. Haku bo nie wiecie jaki ma byc i cisza. Zeby do nowego roweru nie mozna było kupic haka to przegięcie!. Juz nigdy nie kupie Rometa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie bardzo dużo o geometrii a raczej jej braku i faktycznie jest to dla ludzi znających temat kłopotliwe. Zapytam z jakiego powodu te dane są niepublikowane na stronie przy każdym modelu. Wasze uwagi na pewno będą bardzo pomocne w dalszym rozwoju firmy.

6 godzin temu, gocu napisał:

Ja już sporo rowerów pod swoim tyłkiem miałem i _wiem_ jakiej długości np. górnej rury potrzebuję. Tymczasem od was się nie można się o tej wartości dla poszczególnych rozmiarów  dowiedzieć. To jest _podstawa_.  Zaręczam ci że w zależności od producenta pasują mi albo 17 albo 19". Ten rozmiar po prostu nic nie mówi. A sprzedawcom nie ufam już od dawna, nawet nie żartuj. Gdybym spisał ich kretynizmy wynikające z nieoduczenia albo próby naciągnięcia klienta wyszłaby spora książka...

A co do przymierzanie - gdzie na Śląsku można przymierzyć się do Rometa? Poczytaj to forum to się dowiesz że wasza firma słynie z tego że rowery są w większości na papierze, a  nie w sklepach. Nie interesuje mnie rower za 2-3 tysiące tylko za 6-8 tysięcy.

Wiem, taka masz robotę (o ile to nie trolling ;),  masz się trzymać wytycznych  firmy, więc dyskusja nie ma sensu - ale proszę, przekaż gdzie trzeba że kupujący nie są głupi a internet jest bezlitosny :P

Z trollingiem i kryptoreklamą nie ma to nic wspólnego. Ciężko coś przemycać mając markę w awatarze i nazwie. Główną grupą odbiorców są dalej klienci o budżecie ok. 2000-3000 zł natomiast firma stara się wyjść również naprzeciwko osobom zainteresowanym zdecydowanie wyższymi modelami. Cena jest atrakcyjna natomiast brak pewnych informacji może odstraszać. Natomiast z własnej ciekawości chciałem zapytać czy kupiłbyś jakikolwiek rower z przedziału cenowego o którym piszesz mając jego wszystkie parametry i widząc go tylko na zdjęciu?

Godzinę temu, daniel33mc napisał:

ROMET.WOJCIECH

Od roku próbuje kupic hak do ramy Romet Jig 2017 i bez powodzenia w sklepie gdzie kupilem rower mowia ze nie ma , a dzwonilem do wasz ,wysylalem zdj. Haku bo nie wiecie jaki ma byc i cisza. Zeby do nowego roweru nie mozna było kupic haka to przegięcie!. Juz nigdy nie kupie Rometa !!!

Powinienem w przeciągu kilku dni uzyskać w miarę konkretną odpowiedź gdzie można taki  hak znaleźć.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Romet.Wojciech napisał:

Natomiast z własnej ciekawości chciałem zapytać czy kupiłbyś jakikolwiek rower z przedziału cenowego o którym piszesz mając jego wszystkie parametry i widząc go tylko na zdjęciu?

Sporo osób tak robi, z fascynacji daną marką/designem/recenzjami, albo chęcią przymiarki w domu. Sam kupiłem w ten sposób 2 rowery, szosę i fulla. Klientela jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, RafalxM napisał:

Moje dotyczy stalowego 29er'a   - czy są jakieś szanse że takowa konstrukcja powróci na salony

Kross się złamał i wypuścił stalówkę (nawet dwie).

29-er wyprzedził modę o parę lat, ale można by powtórzyć strzał, biorąc najnowsze trendy geo pod uwagę.

19 godzin temu, Romet.Wojciech napisał:

Natomiast z własnej ciekawości chciałem zapytać czy kupiłbyś jakikolwiek rower z przedziału cenowego o którym piszesz mając jego wszystkie parametry i widząc go tylko na zdjęciu?

są takie marki

Radon/ Canyon - które tylko wysyłają... i żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kiedyś gość ze sklepu będącego dilerem znanej i konkurencyjnej krajowej firmy na "K", stwierdził że Romet ma wszystko z katalogu...
Mnie tak naprawdę nie interesuje co gdzie robią, grunt żeby robili porządnie i żeby nie było żadnych niespodzianek.
Póki co 1:0 dla firmy na "K", a może nawet 2:0 jeżeli ten sezon będzie wyglądał jak ubiegły..., ale bądźmy optymistami :icon_wink:
Jak to mówią : pożyjemy, zobaczymy.
Na razie widać, że :
1. nie każdy ma szczęście jeżeli chodzi o kontakt i wymianę informacji
2. jest pewna grupa żywo zainteresowanych potencjalnych klientów - jedni chcą nowości gravel'owych ( nie mogą się doczekać kiedy będą dostępne ), a inni z wytęsknieniem marzą o reaktywacji stalówek
Co można zrobić :icon_question:
Zaapelować do Rometa : jeżeli szanujecie klientów i nie chcecie ich stracić, a dodatkowo pozyskać nowych, to nie spartolcie tego po raz kolejny :icon_exclaim:
Czego Wam i sobie życzę :icon_cool:

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wlosy napisał:

A ja mam pytanie na temat Boreasa 2. Kiedy planujecie go wypuścić w tym roku i czy w ogóle będą osiągalne do kupna. Od końca lutego dzwonię do was do biura i z tygodnia na tydzień zmieniacie daty wypuszczenia roweru.

Pozdrawiam

Mapa sklepów z modelem: https://www.romet.pl/Gdzie_kupic,24,14832.html?cat=735&subcat=736&code=BOREAS_2_2018_54&year=2018 polecam napisać @ do dystrybutora. Ja sprawdzając model mustang od razu uzyskałem odpowiedź że są na stanie w różnych rozmiarach.

9 godzin temu, firefoks napisał:

No to jeszcze jedno pytanie-zagadka za 100 punktów: czy jest jakaś jedna część w rowerach Romet, która została wyprodukowana w Polsce? Powietrze w kołach się nie liczy;) Za minionych czasów w kraju było produkowane wszystko: od nypli po ramy... 

Oczywiste jest, że większość części jest produkowane poza granicami. Konkurencja niczym się od nas nie różni. Najważniejsza jest jakość i dostępność, testy rometów w magazynach bikeboard i bikeworld wystawiają nam pozytywne opinie. Nie zaprzeczysz chyba, że pracują i testują te rowery ludzi podobnie jak Wy znający temat?

6 godzin temu, MMMAAACCC7 napisał:

i można też zaapelować do rometa, by modele dosiadający ichniejsze rowery do zdjęć dostawali prawidłowy rozmiar :), bo troszkę dziwnie się ogląda ich zdjęcia :)

To akurat względy marketingowe, nigdy nie uszczęśliwimy wszystkich, oko osoby znającej temat dostrzega dziwność a oko osoby nieznającej temat widzi ładny rower obok zawodnika.  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gadanie o produkowaniu w Polsce nie ma żadnego sensu, wiadomo, że nie jest to możliwe w dzisiejszych czasach, szczególnie produkując na taką skalę. Zawsze można sobie kupić rower od Antidote jeśli aż tak bardzo zależy nam na sprzęcie z Polski :P

Ja kupiłem rower od NS Bike, chciałem polskiego producenta a że Dartmoor cay czas jest niedostępny z nowego katalogu to nie było się nad czym zastanawiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...