Skocz do zawartości

[przesadzone ceny] aukcje


Borsuczy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie wiatrówkę kupić o taką: https://www.pyramydair.com/s/m/Swiss_Arms_SA_1911_TRS_CO2_BB_Pistol_Brown_Grips/4391 Cena w przeliczeniu na polskie to chyba z jakieś 450 zł
Znalazłem ją na Allegro: http://allegro.pl/pistolet-colt-1911-tactical-swiss-arms-metal-i6743108644.html
Za 1000zł. I to jeszcze nie wiadomo do końca co to jest. Są zdjęcia dwóch różnych wiatrówek- z szyną montażową i bez. Straszna frustracja mnie złapała i musiałem się z kimś tym podzielić. Jak ktoś się na czymś nie zna, to nie powinien na tym próbować zarabiać. A jak już, to niech się najpierw douczy...
W sumie można by tu wrzucać takie "oferty" nie dotyczące rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele jest takich januszowych aukcji :P Chciałem sobie kupić zębatkę do 1x , patrze na ali - jakieś 30 zł po przeliczeniu z wysyłką gratis. U nas na alle masz aukcje tych samych zębatek za jakieś 70-80 zł z adnotacją na dole , że na wysyłkę czeka się do 60 dni. Jednym słowem sprowadzają Ci ją na zamówienie za podwójną opłatą. 

 

Tak samo można spotkać rowery z marketu za dwukrotność wartości sklepowej na alle czy olx :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie wiatrówkę kupić o taką:

 

 

Pozwolisz że spytam ? po co Ci to ! dla lansu.

Chcesz kupić wiatrówkę poczytaj to :

 

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=94&t=106503

 

A jak chcesz mieć wiatrówkę i radość z trafiania to kup sobie o takie HW-40

wbc6tt.jpg

 

A jak chcesz trafiać i to celnie z pistoletów to kup.

Z wiatrówek jakieś FWB.

A z palnej na początek "Margolina" o takim zestawem ktoś kto trenuje potrafi wygrać nie jedne zawody (wiem coś o tym) :)

2vl8wwl.jpg

 

No i na koniec by nie było że nie wiem o czym pisze o takich zabawek - wiatrówek u mnie dostatek o tak ze 2 dwa wiadra albo 2 dwa takie stoliki.

zx2p0z.jpg

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie mocno działają takie marketingowe opisy. Wiatrówka świetnie leży w dłoni, replika wojskowej broni itp... Każdy kto pół godziny przeznaczy na czytanie o broni i wiatrówkach zauważy że to bujda jakaś. Jakby człowiek który tak opisuje wiatrowkę wystawił rower, to opisałby go pewnie tak: "SUPER ROWER sprowadzony z Ameryki (USA), sprzęt profesjonalistów i astronautów"

 

Jka, ja wiem co to jest. To ma być zabawka. Od dziecka fascynuje mnie broń, a tego typu w pełni wymiarowa, bardzo realistyczna wiatrówka na co2 to coś, co zawsze chciałem mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że wolałbym tą kasę ...... (mniejsza z tym nie moja) 

A zamiast tego skoro Cię to rajcuje kup sobie to:

I ja jakiś czas napiszesz mi podziękowanie.

Bo skoro ma być realizm to ta pierwsza.

 

20awgsh.jpg

 

A wracając do spraw bardziej przyziemnych to popatrzcie jakie ceny wołają za np te dzwonki, 

inzxaw.jpg

 

Na dodatek pisząc bezczelnie że to oryginały.

Nie wspomnę o cenach jakie są za podstawowe wersje latarek Convoy.

 

jka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF? Fora Wam się pomyliły?

Wątek o cenach w nierowerowym dziale wg mnie jest ok. Będzie to też miało jakąś tam rolę edukacyjną dla niewtajemniczonych ludzi, nie kupią bubla. Więc jeśli moderacja nie uzna wątka za niepotrzebny i go nie wywali- wklejajcie tu linki takich przesadzonych ofert. Można też dla porównania dodać normalną ofertę z dobrą ceną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syzyfowa praca. Na takie aukcje jest tylko jeden sposób - rozsądek i zimna krew kupujących. 

Jeśli tego zabraknie to możemy sobie tu wklejać miliony takich linków i nic to nie da.

 

Handel od zawsze polegał na tanim kupowaniu i drogim sprzedawaniu. Zakładając, że ta broń z allegro jest w pełni oryginalna, a nie jakąś podróbką to nie widzę nic zdrożnego  w tym, że jest wystawiona za taką cenę. Jeśli ktoś ją kupił lub kupi to widocznie miał ku temu powody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uczciwości to się nie zgadzam z Tobą. No bo gdzie kończy się granica uczciwej ceny?  Czy 600 zł było by odpowiednią kwotą za ten sprzęt? Wybacz ale o cenie musi decydować rynek bo teorie Marksa i Engelsa się nie sprawdziły. Możesz oczywiście prowadzić akcję edukacyjną ale uważam, że nie masz prawa nazywać tego oszustwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@ LukaszNN

Gratuluję celnego oka - widzę, że ustrzeliłeś nawet rower na strzelnicy :icon_cool:

A może by tak Brudny Harry : http://allegro.pl/wiatrowka-rewolwer-dan-wesson-8-cali-4-5mm-bb-i6767797697.html lub http://allegro.pl/wiatrowka-rewolwer-smith-wesson-686-6-komple-i7008392191.html ( pewnie Dan jest podróbką Smith'a, który z kolei jest niemiecką repliką, ale fajny ma patent z tymi łuskami ) :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na pewno to jest cena zaporowa. Może na tyle ten człowiek wycenił sobie trud sprowadzenia tej wiatrówki z zagramanicy.

 

Dalej nie rozumiesz sensu takiej ceny,jest zaporowa,żeby nikt nie kupił,koniec kropka.

A jak będzie zawracał głowę jakiś uparty naiwniak,to albo odpisze że już przedmioty wysprzedane,albo zorganizuje taką sztukę i ma 2-3x przebicie.

Taka praktyka jest od lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można rozejrzeć się za czymś z arsenału przeznaczonego do ASG. Producenci starają się w miarę dokładnie odwzorować oryginał. Zasilane też są nieco tańszym green gazem. Sam posiadam co prawda nie pistolet, ale karabinek szturmowy SCAR (kiedyś P90, G36E). Ceny zwłaszcza wersji gazowych potrafią niemiło zaskoczyć, ale radocha ze strzelania z "kopem", jest nieporównywalnie większa od strzelania ze zwykłego elektryka.

 

pierwszy nabytek G36E

342401571db5aea3med.jpg

po modyfikacjach

dbe8a2148a295908med.jpg

po zbyciu G36E pojawił się P90 (zwany kosiarką ;) )

14aadf9a79f5fc42med.jpg

Potem była przerwa, aż kupiłem pierwszego gaziaka :)

53bc5b2e50e37644med.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeznaczyłem naprawdę dużo czasu na czytanie i szukanie informacji o broni, replikach i innych zabawkach, chcę takie kopyto, znam jego wady i zalety i w 100% mi to pasuje. Nie ma sensu już w to się wgłębiać, bo wtedy zaczyna się dyskusja o gustach, co jest głupotą. Są rzeczy niepodważalne, takie jak dane techniczne i inne informacje. Takich informacji na próżno szukać w polskich internetach. Tutaj dowiesz się o jakimś pistolecie coś w stylu: "świetna replika, piękna i bardzo celna, wojskowa ale super bezpieczna (trening samoobrona)" i inne tego typu bzdury... Ale zagramaniczni ludzie coś mówią. Jest na yt kanał Replica Airguns, tam człowiek naprawdę dużo mówi o replikach... 

 

A wracając do tematu- po co wystawia coś żeby nikt tego nie kupił? Chodzi o jakąś umowę z Allegro, że ciągle coś musi mieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiele jest takich januszowych aukcji Chciałem sobie kupić zębatkę do 1x , patrze na ali - jakieś 30 zł po przeliczeniu z wysyłką gratis. U nas na alle masz aukcje tych samych zębatek za jakieś 70-80 zł z adnotacją na dole , że na wysyłkę czeka się do 60 dni.
 

Wyśmiałem to kiedyś publicznie w internecie to napisali mi że tak działa handel :D A tak się składa że trochę w nim pracowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żałosne jest sprzedawanie tych wspomnianych zębatek za stówkę, nawet jeśli ktoś ma to fizycznie i wysyła z Polski. Nie wiem co warte są narrow wide Motsuv bo dopiero zacząłem ją zajeżdżać ale kurde, za niewiele ponad stówkę można mieć już dobrego NW polskiej produkcji. A takie aukcje to cwaniactwo, i żerowania na niewiedzy potencjalnych kupujących którzy zechcą zaoszczędzić kilkanaście złotych na zębatce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak samo w niektórych klubach podobno, kupujesz otwartą paczkę fajek i płacisz ze 20 zł bo wliczona jest usługa otwarcia paczki XDD

To jest akurat typowe :P Znaczy może nie sprzedaż otwartych paczek papierosów , co znacznie wyższe ceny za ten sam towar w różnych klubach i barach w porównaniu do cen sklepowych.

 

W robocie mamy bar , tyle że zwykła zapiekanka kosztuje tam 6 zł. Gdyby to jeszcze było coś specjalnego to ok , ale dostajesz zwykłą zapiekankę z biedronki za 80 gr.

 

Na czymś w sumie muszą zarabiać te bary , rozumiem , ale to już trochę przesada , bo w sumie za samo podgrzanie liczą sobie 5 zł :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...