Skocz do zawartości

[trenażer] I znów problemy...


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest już kwestia opony, a samego trenażera. Jak pisałem - nie ma możliwości przesunięcia mechanizmu oporowego już bardziej w prawo. To znaczy jest - odciąć element od ramy i przyspawać kilka centymetrów dalej... ;) Niby na upartego można by tak kręcić, ale skoro wyraźnie zaznaczają w instrukcji, że opona ma być na środku rolki, to muszą mieć ku temu jakieś podstawy. Nie chce mi się z tym już kombinować i wymyślać... Jak się sprzeda, to dobrze, jak nie - trudno, raz na jakiś czas potrenuję na nim tak, jak jest.

 

 

 

Witam

 

Jestem "zielony" w temacie trenażerów a właśnie się do takowego przymierzałem.

 

Czy mam rozumieć że mając rower MTB z oponami 26 cali (rozmiar opony to 53-559 26x1,95) będę mieć te same problemy?

Bo nie mam zamiaru niczego "dorabiać", "sztukować" czy spawać :) 

Czy to oznacza, że trenażery to tylko dla rowerów szosowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To nie jest już kwestia opony, a samego trenażera

ewentualnie jak sugerowalem wczesniej, trenazer na widelki, tylko jak juz napisales to jest powazniejszy koszt, okolo 1500-2000 minimum

kiedys tez widzialem oferty wypozyczenia trenazeru cos jak to http://wypozyczalniarowerow.waw.pl/trenazery-elite ale chyba wolalbym juz kupic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja tak chyba zrobię. Kupię coś za 500-700 zł jak sprzedam trenażer i nie będę się martwił o sprzęt.

Swoją drogą, te tanie rowery są właściwie pancerne. Można nimi jeździć w każdych warunkach, a one nic...może trochę podrdzewieją. Oczywiście jeśli wszędzie napcha się towotu, jak to się robi z takimi rowerami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pomimo dorobienia adaptera do osi 12mm (bardzo fajnie i precyzyjnie to wyszło ) trenażer i tak jest bezużyteczny z powodu zbyt małego zakresu regulacji mechanizmu oporowego w bok. Przy maksymalnym wysunięciu opona (sprawdzałem na zwykłej) i tak toczy się po prawej krawędzi rolki.

No co ty gadasz, powaga? Daj fotkę.

 

JA mam tak, że szpilkę w piastę muszę wkładać zamykaczem z prawej strony. Gdy dam z lewej, to tez koło nie ustawia się centrycznie na wałku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No co ty gadasz, powaga? Daj fotkę. JA mam tak, że szpilkę w piastę muszę wkładać zamykaczem z prawej strony. Gdy dam z lewej, to tez koło nie ustawia się centrycznie na wałku.

Jak dotrę do domu i nie zapomnę, to zrobię.:)

 

Jest w sumie jeszcze opcja, żeby spróbować dorobić krótsze końcówki ośki, ale ile na tym zyskam? 1 cm?

W sumie odechciało mi się już tego trenażera na dobre... Gdybym miał kartę Multisport, nawet bym sobie tym głowy nie zawracał, ale moja firma wszystko musi utrudniać i nikt nie chce się tym zająć. :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolega sprawdzał na zwykłej oponie, a nie na dedykowanej do trenażera. Podejrzewam, że jej rozmiar to co najmniej 2.1 więc nic dziwnego, że się nie mieści. Myślę, że z opona 32c (a tym bardziej 28c) noe powinno być problemów.

Nie chodzi o to, że się nie mieści, tylko o to, że toczy się po krawędzi rolki.

Znalazłby się pewnie jakiś inny patent, ale odechciało mi się już kombinacji. Wyzdrowiałem -  koniec z siedzeniem w chałupie na d**** i myśleniem o pierdołach.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Więc napisz wyraźnie, że nie masz ochoty na trenażer zamiast wprowadzać w błąd potencjalnych użytkowników, którzy mogą tu wejść, przeczytać i niepotrzebnie zrezygnować z zakupu.

Hm...może komuś jednak się ta wiedza przyda. Może akurat ktoś posiadający ten sam model roweru będzie chciał zakupić trenażer? Kto wie...

A trenażera odechciało mi się dopiero po tych wszystkich perypetiach. Gdyby nie to, ten temat by się pewnie nie pojawił, a ja bym zadowolony kręcił w mieszkaniu i wkurzał sąsiadów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...może komuś jednak się ta wiedza przyda. Może akurat ktoś posiadający ten sam model roweru będzie chciał zakupić trenażer? Kto wie... A trenażera odechciało mi się dopiero po tych wszystkich perypetiach. Gdyby nie to, ten temat by się pewnie nie pojawił, a ja bym zadowolony kręcił w mieszkaniu i wkurzał sąsiadów.

 

Właśnie dlatego, że czytają to nie wprowadzaj ich w błąd. To, że Tobie się nie chce spróbować, nie oznacza, że się nie da.

Mam Elite Rampa czyli system oporowy zamontowany jest identycznie w takim samym "stelażu" i nie mam najmniejszych problemów z użytkowaniem na kole 29" ze sztywną osią i oponą 700x35c. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie dlatego, że czytają to nie wprowadzaj ich w błąd. To, że Tobie się nie chce spróbować, nie oznacza, że się nie da. Mam Elite Rampa czyli system oporowy zamontowany jest identycznie w takim samym "stelażu" i nie mam najmniejszych problemów z użytkowaniem na kole 29" ze sztywną osią i oponą 700x35c. 

 

No tak ale koło 29" to już raczej nie MTB?

A mi chodzi o to  jak się ma użytkowanie trenażera Elite, Tacx  do obręczy 26" i  szerszej "górskiej" opony.

Może któryś z kolegów użytkuje bezproblemowo taki rower (MTB 26cali) na trenażerze, a jak tak to na jakim i z jakim rozmiarem opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koło 29", a w domyśle rower 29er. Oczywiście z oponą 700x35c to koło 29" nie ma.

Rower szosowy ma koła 28", 29er - 29", ale średnica obręczy jest taka sama. To opona robi tutaj różnicę, terenowe mają po prostu wyższy profil.

 

@@MMK, jak szeroką masz obręcz? Na koła 26" są opony do trenażera 1,65 i 1,75, więc wydaje mi się, że spokojnie nawet z tymi szerszymi obręczami powinny dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał by mieć sporo +30mm, by nie móc wsadzić opony 37mm. W czasach świetności 26" nie brylowały takie obręcze, więc pewnie ma coś w rodzaju dzisiejszej szosy 17/19mm lub starego DH 21/25mm :D Nie ma się co spodziewać cudów, na każdy z tych rozmiarów wejdzie nawet 28mm opona, a o szerszych nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy kolega @@montell81 próbuje trollować, wydaje mu się, że jest wszechwiedzący, czy to po prostu ma taki charakter, ale ten styl wypowiedzi zaczyna być irytujący... :teehee:

To może rozwieje trochę wątpliwości. Stosowałam w praktyce oponę 23c z kołem MTB, obręcz 22 wew. 8bar w to dmuchalem i działało, do czasu a aż nie kupiłem drugiego koła do tranazera

Nie wiem co tam autor ma, ale do np. Novo Force dodają specjalne podkładki pod ramę do koła 29 bo inaczej nie wejdzie. Oczywiście z oponą dedykowaną już takiego problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie odechciało mi się już tego trenażera na dobre... Gdybym miał kartę Multisport, nawet bym sobie tym głowy nie zawracał, ale moja firma wszystko musi utrudniać i nikt nie chce się tym zająć.

 

No to słabiutko cię widzę na dłuższa metę. 

Coś ci podpowiem, wiesz co to rolki? To taki trenażer, ale bez możliwości wpięcia roweru na stałe. Kręcisz na tym jak podczas normalnej jazdy na wprost. Opór dobierasz normalnie biegami, a koła zawsze ustawią ci się na środku rolek. Pomyśl o tym. Niektórzy śmigają nawet na gładszych oponach MTB, ale wiadomo, im gładsze tym przyjemniej.

https://www.triathlonista.com/pl/p/Rolki-TACX-Antares/958

http://allegro.pl/trenazer-rolkowy-elite-arion-skladany-rolka-i7018694902.html

http://allegro.pl/rolki-kolarskie-trenazer-i7010094943.html

 

A jak się boisz wywrotki, to możesz sie przymocować:

http://allegro.pl/tacx-uchwyt-do-rolek-mocowany-do-przedniego-widelc-i6969618068.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...