Skocz do zawartości

[klocki] Nierówne zużycie klocków


greg76

Rekomendowane odpowiedzi

Kellys Gate 90, tylne klocki zużywają się nierówno, pozostaje u góry na klocku rant poza tarczą. Tak ok 3-4 mm, opuszczenie zacisku pomogłoby ale to tylko ewentualnie wyciągnięcie podkładki czyli ok 2 mm. Zacisk Shimano M447 i teoretycznie klocek B01S. Mocowanie obniżające klocek o 3-4 mm załatwi problem. Jakieś pomysły? Czy to normalne?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia o jakie podkładki chodzi. Przecież jeżeli rama ma mocowanie PM to zacisk jest dokręcany bezpośrednio do mocowania. No chyba że rama jest pod tarczę 140mm.

 

Tak czy inaczej fotki wrzuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-195699-0-79697400-1508783962_thumb.jpg
post-195699-0-55888800-1508783956_thumb.jpg
 

Prawdopodobnie już wiem skąd problem, sprzedawca w sklepie sprzedawał mi B01S, a powiny być M05, bo takie były fabrycznie. Dopero teraz zauważyłem. M05 powodują, że okładzina klocka obniża się o ok 2 mm w stosunku do rantu tarczy.


Takie wnioski mam przynajmniej po przyłożeniu jednego do drugiego ;-)


Prawdopodobnie już wiem skąd problem, sprzedawca w sklepie sprzedawał mi B01S, a powiny być M05, bo takie były fabrycznie. Dopero teraz zauważyłem. M05 powodują, że okładzina klocka obniża się o ok 2 mm w stosunku do rantu tarczy.

Takie wnioski mam przynajmniej po przyłożeniu jednego do drugiego ;-)

Tylko, że M05 nie są do m447.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

post-195699-0-55888800-1508783956_thumb.jpg

post-195699-0-79697400-1508783962_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Klocki dobrane pod zacisk, obniżyć bez ingerencji w ramę się nie da, ergo: kropka :)

W B01S sama część cierna jest "wyższa" niż w innych klockach Sh. Szerokość tarczy złapie cały klocek?

 

Avid ma tarcze 165mm na 6 śrub, ale czy to ci załatwi sprawę to trudno powiedzieć.

Może się znów okazać, że dół klocka będzie zbierał na "promieniach" idących do środka tarczy.

 

Sam mam dwie tarcze avid 185mm: clean sweep i roundagon, i ten sam klocek w tym samym zacisku inaczej je bierze: clean sweep bierze po całości calym klockiem, na roundagon zostaje jakieś 2mm od dołu a góra klocka ślizga się po samej górze tych "górek" tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będę się doszukiwał problemu w tym adapterze, zmierzę wysokość innego IS-IS na 160mm i porównam.

U mnie akurat zostaje ok. 2mm nieużytku klocka od góry. Z przodu bierze mi tarcze idealnie po środku, ale tam mam inny problem.

Wygląda to tak:

3818847134ec.jpg

 

448b73170b46.jpg

Tylko, że u mnie nie ma żadnego adaptera:-)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Tylko, że u mnie nie ma żadnego adaptera:-)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Jest PM

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będę się doszukiwał problemu w tym adapterze, zmierzę wysokość innego IS-IS na 160mm i porównam.

U mnie akurat zostaje ok. 2mm nieużytku klocka od góry. Z przodu bierze mi tarcze idealnie po środku, ale tam mam inny problem.

Wygląda to tak:

3818847134ec.jpg

 

448b73170b46.jpg

Masz kolego możliwość przynajmniej regulacji adapterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki adapter? Tarczy czy zacisku? To nie centerlock. W załączeniu fotki. Sorki za brudny rower ale nie mialem nawet kiedy go ogarnąć, dopiero z pracy wróćiłem.

 
 
 

Link do filmu i strony producenta

https://youtu.be/qLOt4TACWus

https://www.kellysbike.com/pl/mtb-xc-c527/gate-90-p48687

 

Wystarczy znaleźć dobry warsztat to Ci splanują mocowanie o te 2mm i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko dlaczego autor ma kombinować cokolwiek z mocowaniem zacisku, przecież coś takiego nie powinno mieć miejsca.

 

Ja bym sprawdził jeszcze inną tarczę, jak byłoby to samo to pisałbym do KLS o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...