Skocz do zawartości

[Klucz]klucz dynamometryczny czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, chudeusz09 napisał:

Dzięki, w sumie racja. Do kół i innych doopereli w aucie, kiedyś kupowałem większy klucz w obi chyba. Nie widzę tylko informacji, czy taki mały (5-25) w casto ma certyfikat kalibracji, a to raczej dosyć istotne. 

Ma, w środku jest karteczka że jest skalibrowany z podaną wartością dopuszczalnego błędu pomiaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, chudeusz09 napisał:

Szczerze, to nie widziałem w rowerze wartości niższych niż 4-5Nm.

Jakbyś chciał dokręcać wszystko zgodnie z zaleceniami producenta to spokojnie znajdzie się trochę elementów. Części karbonowe, obejmy manetek, Top Cap itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, skom25 napisał:

Jakbyś chciał dokręcać wszystko zgodnie z zaleceniami producenta to spokojnie znajdzie się trochę elementów. Części karbonowe, obejmy manetek, Top Cap

U mnie w karbonowej sterowce Top Capa mam dokrecac na 4Nm. Czyli faktycznie tak ze 3,5 trzeba ustawic wiec od 5 to za malo.

Odnosnie dokladnosci wychylnych - zwykly klucz ma sprezyne ktora sie rozciaga i dlatego trzeba go kalibrowac. Skoro zwykla sprezyna sie rozciagnie to wychylny tez moze stracic parametry. Z ta roznica ze zwykly da sie skalibrowac, a wychylny niekoniecznie. A co do momentow, to u mnie w szosie siodelko dokrecalem chyba na ok 17Nm - komin karbonowy z karbonowa glowka od sztycy. Dlatego ciesze sie ze mam 2-20Nm zakres.

 

Pamietajcie by przechowywac klucz skrecony do wartosci minimalnego zakresu czyli jak jest 2-20 to skrecony na 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Kapsel od rury amortyzatora? Ten od sterów? Dokręca się go z wyczuciem, żeby stery nie miały luzów a nie z określonym momentem.

Na korbie normalnie jest naklejka, ale wartości to 12-14Nm

Do zacisków Shimano zaleca 6-8Nm i tego bym się trzymał. Według mnie rodzaj ramy nie ma znaczenia. W karbonowej są inserty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...