Skocz do zawartości

[Klocki] Jaki to rodzaj klocków?


Kavoo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;) Mam pytanie które mnie nurtuje od pewnego czasu. Otóż moje oryginalne żywiczne okładziny w hamulcach m315 są już na wykończeniu więc myślę aby zmienić je na jakieś półmetaliczne. Wiele dobrych opinii czytałem o półmetalicznych clarksach i kool stopach. Problem polega na tym że o klockach Clarks  vrs 811 w sklepie Rowertour.com piszę że są półmetaliczne natomiast w sklepie Centrumrowerowe.pl pisze że są organiczne (nie mogę nic znaleźć na stronie producenta). Podobnie wygląda sytuacja z Kool stopami w Centrum Rowerowym pisze że są półmetaliczne a na stronie Kool stop'a piszę że są organiczne (,,organic pads") :teehee: . To w końcu jakie są te klocki? Czy mógłby się wypowiedzieć ktoś kto takowe posiada? A jeżeli obydwa modele są półmetaliczne to które będą lepsze Clarks czy Kool Stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeździłem z tymi tarczami i klockami metalicznymi w hamulcach slx i powiem szczerze że nic się z nimi nie stało. Był ten zestaw ze mną w górach kilka razy również i tarcze przeżyły. Takie bardzo miękkie one nie są może. No mnie przynajmniej nic się z nimi nie stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są miękkie, długi zjazd i jak je nagrzejesz klockiem co się nagrzewa do wyższych temperatur to się wygną. ;)

Hmmmm, czyli mialem cudowne egzemplarze, bo przy mojej wadze 110 i dlugich zjazdach w gorach nic sie nie dzialo, baaa, bawilem sie w vmaxy na zjazdach asfaltowych u mnie  w gorach i musialy szybko wyhamowac z predkosci powyzej 80km/h = nic.

Zapewnie napisze herezje, ale jak przechodzilem w tarcze SLX Ice Tech to spodziewalem sie, ze bedzie znacznie lepiej, a tu nie dosc, ze nie lepiej, to czasem mam wrazenie , ze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...