Skocz do zawartości

[stojak/stół serwisowy] profesjonalny, jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

 

Stoję przed wyborem urządzenia , które pozwoli mi serwisować rowery przez następne lata.

Wybór nie jest prosty , bo jest wiele opcji zaczynając od wind z hakami kończywszy na stołach.

 

 

Ma ktoś doświadczenie ze stołami serwisowymi lub z windami z hakami? Widziałem takie rozwiązanie w kilku serwisach i zastanawiam się nad ich funkcjonalnością, Stół serwisowy wydaje mi się stabilną konstrukcją na której bez obaw wyczyszczę rowery lub je naprawię.

Jakie jest wasze doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cos pomoge. Własnie sam stałem przed tym dylematem i postawiłem na regulowany podnosnik z hakami tylnej części roweru do regulacji przerzutki, wymiany linek, regulacji hamulców. Dodam że po zastanowieniu sie co mi sie bardziej przyda postawiłem na takie coś 

 

http://allegro.pl/s8-stojak-na-rower-serwisowy-uchwyt-rowerowy-i6986700376.html?reco_id=353876be-b49c-11e7-90c5-6c3be5bbb2d8

 

i uznaję że mi wystarczy. Bo chcąc wyregulować przerzutki musiałem rower unosic jedna ręką i kręcić pedałami a teraz sobie siade wygodnie w pokoju i bez siłowania się mozna to zrobić. A jeszcze gdybym umiał spawać i miał spawarke to wykonanie takiego haka regulowanie jest dziecinnie proste. Wracając do twojej odpowiedzi jesli hobbistycznie chcesz sprawdzac stan roweru cos regulować to moim zdaniem takie cos z linku wystarczy  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do użytku komercyjnego czy hobbystycznie?

Komercyjny

Może cos pomoge. Własnie sam stałem przed tym dylematem i postawiłem na regulowany podnosnik z hakami tylnej części roweru do regulacji przerzutki, wymiany linek, regulacji hamulców. Dodam że po zastanowieniu sie co mi sie bardziej przyda postawiłem na takie coś

 

http://allegro.pl/s8-stojak-na-rower-serwisowy-uchwyt-rowerowy-i6986700376.html?reco_id=353876be-b49c-11e7-90c5-6c3be5bbb2d8

 

i uznaję że mi wystarczy. Bo chcąc wyregulować przerzutki musiałem rower unosic jedna ręką i kręcić pedałami a teraz sobie siade wygodnie w pokoju i bez siłowania się mozna to zrobić. A jeszcze gdybym umiał spawać i miał spawarke to wykonanie takiego haka regulowanie jest dziecinnie proste. Wracając do twojej odpowiedzi jesli hobbistycznie chcesz sprawdzac stan roweru cos regulować to moim zdaniem takie cos z linku wystarczy :thumbsup:

Aktualnie posiadam stojak firmy noname , kosztował około 200zl i do celów hobbistycznych może i dobry ale na dłuższą metę praca staje się uciążliwa. Stojak nie jest stabilny , ciężko na nim umyć rower a podczas regulacji rzuca nim na boki.

A ten mniejszy też posiadam od bitula czasem stawiam rower jeśli miejsca brakuje.

 

 

Zastanawiam się czy stół serwisowy bedzie dobrym rozwiązaniem, miejsca na tyle mam i z tego co widziałem na zdjęciu wygląda to bardzo stabilnie, ciekawe jak w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem skąd jesteś, nie pochwaliłeś się. Znajdź w swojej okolicy firmę tego typu i zamawiaj.

http://www.am-pol.com.pl/

 

Według mnie stół warsztatowy to jedno, a porządny stojak do serwisu roweru to drugie. Jednym drugim nie zastąpisz. Ponieważ jak sam wiesz doskonale część rzeczy zrobisz na takim stole, chociażby korzystając z przykręconego do niego imadła, a pozostałe prace z przywieszonym rowerem do wieszaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Polsce nie mieszkam , natomiast zawsze mogę przelać kasę i odbiór zrealizuje kierowca.

Pisząc stół serwisowy miałem na myśli konstrukcje jak :

 

WS VELOMANN

W Holandii znalazłem coś takiego : cyclus montagestandaard

 

No i produkty diy , autor Tomasz Wrzalek, filmy można znaleźć na yt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...