Skocz do zawartości
Mustache

[rower] Kross Level B8 2017

Rekomendowane odpowiedzi

Sabarolus
W dniu 20.04.2018 o 23:09, Gaca92 napisał:

mam problem ze strzelającą główką ramy, sprawdzałem, stery, amortyzator, suport, i sztyce i nic nie pomaga.

Ma ktoś podobno problem ?

Ja mam R7 i jakiś czas temu faktycznie coś zaczęło strzelać. Wyciągnąłem widelec, stery wyczyściłem dokładnie, nałożyłem sporo smaru, a stery dokręciłem odrobinę mocniej i jest cisza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawel2208

U mnie np strzelanie powodowała nierówne zakończenie rury podsiodłowej. Zacisk sztycy nie leżał całą płaszczyzną rantu na niej, tylko stroną od górnej rury, a reszta była w powietrzu. Dopiero ostatnio to zauważyłem jak zdjąłem zacisk mając rower na stojaku i rurę na wysokości oczu. Walczyłem z tym długo na różne sposoby. Spiłowałem trochę żeby wyrównać i na razie cisza :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
radzi0k

MUSTACHE.

Czy zalewałeś w końcu te x-kingi mlekiem. Chcę wymienić fabryczne opony właśnie na conti i zastanawiam się czy w razie czego łatwo pójdzie transformacja na tubelessy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mustache

@Gaca92

Co do strzelania - u mnie nic nie strzela. ale czestym przypadkiem w nowych rowerach jest wlasnie brak smaru w miejscach gdzie nie powinno go byc. ale po nasmarowaniu strzelanie ustaje. wiec albo smarowac albo jezdzic i samo przestanie.

@radzi0k

co do zalewania mlekiem - nie, jeszcze nie zalewalem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
radzi0k
W dniu 24.04.2018 o 11:05, Mustache napisał:

@radzi0k

co do zalewania mlekiem - nie, jeszcze nie zalewalem.

Mustache

Zastanawiam się żeby również zmienić gumy na x-kingi. Nie wiem ktòra opcja będzie lepsza, tzn. czy brać 2.2 czy 2.4, jak jest z miejscem przy tylnym trójkącie przy 2.4? Może masz jakąś fotkę jak to się wpasowało i Ciebie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mustache

tak to wygląda @radzi0k

Conti ma lekko zawyzoną rozmiarówkę więc te 2.4 to 2.25 naprawdę. u mnie to wygląda tak. miejsca jest sporo jeszcze. druga sprawa, ze na grubosc opony po napompowaniu na feldze, ma wplyw szerokosc samej felgi/obręczy. u mnie sa standardowo 19mm. przy 23 - opona bedzie szersza.

nCZbZI6.jpg

WRpMevh.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
radzi0k

@Mustache

Takie właśnie info w necie znalazłem, że Conti coś sciemnia z tymi rozmariami. Zastanawiam się tylko jeszcze czy brać 2x2.4 czy kombinować 2.2/2.4. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Extraks

Tylko te gumy to chyba głównie na trudniejszy teren się nadają? Bo tak patrze, to bieżnik jak u quadów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mustache

Xkingi to swietne opony. typowe do XC na lekko/trudny teren.
Lu2n64d.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Rafu
      Przez Rafu
      Cześć,
      W sierpniu planujemy z żoną rowerowy urlop w górach. Dotychczas jeździliśmy po Karkonoszach, Izerach i Górach Sowich. Jeśli chodzi o styl jazdy to rower HT, objazdówki zazwyczaj wyznaczonymi trasami, trochę singli ale bez żadnych ekstremów. W tym roku chcielibyśmy pojechać gdzieś, gdzie nas jeszcze nie było i wybór padł na Bieszczady. Trochę czytałem i generalnie nasuwają się 3 wątpliwości: brak wyznaczonych tras, błoto, niedźwiedzie .
      W związku z powyższym mam kilka pytań:
      Czy warto się tam wybrać z myślą o robieniu objazdówek ~40km? Z wyznaczaniem własnych tras i korzystaniem z mapy / GPS nie mam problemu. Czy błoto jest faktycznie problemem? Trochę nie zaszkodzi ale wolałbym uniknąć brodzenia w nim po piasty   Czy jesteście w stanie polecić fajną miejscówkę, która byłaby dobrą bazą wypadową? Z góry dzięki za pomoc!
    • Trojan1337
      Przez Trojan1337
      Witam. Zamierzam kupić rower. Po odwiedzeniu kilku pobliskich sklepów z rowerami i rozmowie z pracownikami jestem zainteresowany kupnem Krossa Level 8.0 2018. I tu jest moje pytanie. Czy warto go kupić ?

https://www.kross.pl/pl/2018/mtb-xc/level-8-0
    • Ador
      Przez Ador
      Witam na sprzedaż zębatka SRAM X-SYNC X1 94 BCD 32T.
      Nowa zdemontowana od razu z korby sram X1 1000. 
      Cena 140 zł z wysyłką.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/zebatka-sram-narrow-wide-x-sync-x1-94-bcd-32t-1x11-i7394927559.html
    • NATE
      Przez NATE
      Nowy komplet hamulców
      599zł
      hydraulicznych, najnowszy model SLX, niedawno kupione, paragon, niezakladane nieużywane. Sprzedaję, gdyż wszedłem w jeszcze wyższy osprzęt - XT i zamontowałem hamulce również XT. Najtańsza cena za nowe w sieci. Wysyłka 12,60 - paczkomat, 16zl paczka poczta polska
      Zdjęcia na olx:
      https://www.olx.pl/oferta/shimano-slx-m7000-j04c-metaliczne-radiator-CID767-IDuThgR.html
    • LifeIsGood
      Przez LifeIsGood
      Witam wszystkich, zatłuściłem nieodwracalnie tarcze z klockami slx m675,  tarcza sm rt 66 180mm. Od dawna przymierzałem się do zmian tarcz i wybór padł na ashima aro 08 160mm na przód. Tył to samo, i nie wiem jakie okładziny zastosować, aby nie utracić za dużo mocy. Obecnie mam oryginalne okładziny metaliczne shimano z radiatorami, lecz jak patrzę na ceny nowych to lekko mnie odsuwa. Oczywiście jeśli będzie trzeba dołożę, lecz myślę aby teraz zastosować pół metaliki, i natrafiłem na klocki ashima w cenie ok 40 zł za komplet na  jedno koło. I tu pytanie czy pozostać przy shimano czy np ashima lepiej będzie współgrać z tarczą ashimy. Nie jeżdżę mega ambitnie więc bez żadnych wheelie albo hopów, jedynie szybkie XC ale stoppie dało radę zrobić na 2 palcach więc dobrze jeśli po wymianie tarcz i klocków dalej byłoby to możliwe . Waga to prawie zabójcze 60kg więc nie  należę do masywnych kolarzy pozdrawiam i dziękuję za pomoc w wyborze