Skocz do zawartości

[rower] Kross Level B8 2017


Mustache

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Hi guys! I need your help very much. I am interested in KROSS B8 2017 but It isn't represented in our shops (I live in Belarus) so I cannot have a look at it. But I can purchase it on internet. The problem is I cannot make a choise between M and L. All I need to know - what is the length of Standover Height (the distance from the ground to the middle of the top tube)? Could you please tell me this length for M and L? Thank you in advance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mustache napisał:

L =  Высота стояка 83 см. Каков ваш рост?

https://trekking24.pl/rowery-gorskie-2017/1034-rower-kross-level-b8-2017.html

Thank you very much! :thumbsup:
My height is 176 cm. I have L (Marin Muirwoods 2017) and I like stretched seating so I think to choose a new bike in larger size. But now I see that 83 cm is too much for me.

I have one more question. How much places for bottles cages are on the frame? I see only one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

cześć Wszystkim!

ja mam za to inne pytanie, zastanawiacie się głównie czy rama nie będzie za mała, a ja ze swoimi 170 cm wzrostu (przekrok 77 cm) dumam czy w rozmiarze S-16" nie będzie za duża, w grę wchodzi tylko zakup przez net, więc nie mam jak się do niego przymierzyć, za wszelkie sugestie z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

radzi0k
Jak nie musi być koniecznie 29", to zastanów się nad R8 - będzie zwrotniejszy, rozmiar będzie OK, no i na starcie masz niższą masę :icon_cool:
Pozycja ( pochylenie ) wyjściowo będzie zbliżona, bo podsiodłówki oraz górne rury w B8 i R8 w rozmiarze 16" mają tę samą długość, a różnica tkwi w długości mostków ( 60 mm w B8 vs. 80 mm w R8 ) i długości roweru ( co przełoży się na zwrotność ), a także - co dla Ciebie chyba najważniejsze - wysokości roweru, bo B8 ma Stack większy o 3 cm i nieznacznie dłuższą główkę ramy, a to wszystko + rozmiar kół powoduje, że R8 jest po prostu bardziej "przyjazny" dla osób o średnim lub niższym wzroście.
Jak chcesz, to pogadaj z tym sprzedawcą - z tego co widzę, to przekrok deklarowany wynosi 75 cm, czyli za dużo dla Ciebie ( chyba, że będziesz jeździł tylko po bułki ) : http://allegro.pl/kross-level-b8-s-29-2017-reba-hamulce-slx-i7202510270.html

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Chociaż ten zalinkowany przeze mnie nie wygląda źle, a jak usunie się podkładki, to będzie wyglądał jeszcze lepiej :icon_cool:
Chyba, że zdjęcia przekłamują rzeczywistość, bo szczerze przyznam, że jestem nimi trochę zaskoczony i to pozytywnie.

cześć, dzięki za zainteresowanie pytamiem, tak czy inaczej sprzęt stoi już u mnie, z uwagi na pogodę przymiarka tylko w garażu, ale wygląda na to, że jest ok.

17" jest za duża bo siedziałem na ramie, na s-ce mam nieduży luz, oby testy w terenie potwierdziły, że okaże się wystarczająco "przyjazny", uparłem się na 29era i z uwagi na budżet oraz wzrost wybór był ograniczony.

podlinkowane zdjęcia z aukcji dobrze oddają rzeczywiste proporcje.

Edytowane przez radzi0k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie strzela nikomu z was rama w tym rowerku ? Kupiłem B8 2017 w lipcu 2017 i mam problem ze strzelającą główką ramy, sprawdzałem, stery, amortyzator, suport, i sztyce i nic nie pomaga. Odwiedziłem wczoraj autoryzowany serwis Krossa w moim mieście po czym powiedzieli mi, że to normalne w tym modelu i mieli około 40% takich ram, które strzelały przez źle zrobione spawy... Niby mogę zareklamować, ale Kross podobno słabo do tego podchodzi... i trwa to miesiąc lub dwa.

 

Ma ktoś podobno problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gaca92 napisał:

Nie strzela nikomu z was rama w tym rowerku ? Kupiłem B8 2017 w lipcu 2017 i mam problem ze strzelającą główką ramy, sprawdzałem, stery, amortyzator, suport, i sztyce i nic nie pomaga. Odwiedziłem wczoraj autoryzowany serwis Krossa w moim mieście po czym powiedzieli mi, że to normalne w tym modelu i mieli około 40% takich ram, które strzelały przez źle zrobione spawy... Niby mogę zareklamować, ale Kross podobno słabo do tego podchodzi... i trwa to miesiąc lub dwa.

 

Ma ktoś podobno problem ?

Sprawdź tylne haki w ramie , moje wymagały dokrecenia i przesmarowania. Przesmaruj też lekko gwint tylnej osi. U mnie trzask niósł się po całej ramie i dawał odczucie sypnietego suportu. Same stery tez możesz jeszcze raz sprawdzić, odrobina smaru na zewnątrz lozysk i w miskach tez potrafi zalatwic tak problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...