Skocz do zawartości

[Miejski pomykacz] Szukam roweru do miasta.


rooted.manatee

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Pojawił się na ebayu w rozmiarze L interesujący mnie day one. Zapytałem dla pewności jakie ma długie rury i dostałem odpowiedź:

"The horizontal top tube is 56cm from stem centre to seat post centre, the seat tube is also 56cm from crank centre to seat post clamp."

Myślę, żeby zalicytować, ale ciągle mam wątpliwości co do rozmiaru. Nigdy nie jeździłem na szosie/przełaju/gravelu, ani na czymś co ma baranek. Ciężko mi długości rur do czegoś porównywać. Przy MTB wiem mniej, więcej czego potrzebuję jeśli chodzi o geometrię. Natomiast przy tego typu rowerze niekoniecznie. Przypominam, że mam 175cm wzrostu i długość nogawki 80cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Po pierwsze, to jak rozumiem, masz kogoś kto dla Ciebie tego sprzęta odbierze osobiście w Londynie?

 

Bo w przeciwnym wypadku niewarto wogóle się zastanawiać...

 

56cm górrurki  to dość dużo jak na 175cm wzrostu dla roweru o geometrii szosowej... Niektórym pewnie odpowiada, ale raczej niespecjalnie chyba to typowe zestawienie.

 

Ja, przy 179cm ujeżdżam ramę z górrurka 575mm, z tym, że to nie jest typowy i rekomendowany rozmiar pod mój wzrost.

 

Jednakowoż, jak już napisałem, każdemu w/g potrzeb i pomysłów. Mi tak bardzo pasuje, na rekomendowanej 560mm bolały mnie plecy.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kłaniam,   Po pierwsze, to jak rozumiem, masz kogoś kto dla Ciebie tego sprzęta odbierze osobiście w Londynie?
 

Mam znajomego w okolicach, myślałem o nim w razie W.

 

Dostałem zdjęcia tego Day One i chyba się na niego nie skuszę. Okazuje się być dość przytyrany.

 

 

 

z tej ramy wyszedł mi miejski rower za około 2k z którego jestem zadowolony: (Csepel Rapid*3 Touringowa) Rama pod ostre koło - Csepel Royal*4 CRO-MO / low-pro

Dzięki @seba_k za info. Raczej będę szukał dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...