Skocz do zawartości

[opinie] rower Kross Hexagon X4


NorthAngel82

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czym to jest uwarunkowane, że ja gdy wjeżdżam pod stromy podjazd na ulicy bo jest wzniesienie to muszę się tyle namęczyć lub najlepiej mi się wjeżdża na takie wzniesienie stojąc na pedałach i kręcąc nimi, a ktoś na lepszym rowerze od mojego sobie lekko wjeżdża na takie wzniesienie i się nie męczy przy tym ? mam na myśli to, że podczas wjazdu nie dyszy i ciężko nie oddycha podczas wjazdu na taką górkę. Bo chyba nie to, że ma lepszą kondycję ode mnie, tylko chyba to, że ma lepszy rower - prawda ?

 

Nie masz kondycji... Rower ma mniejsze znaczenie niż Ci się wydaje... Myślisz że jak kupisz rower za 30k to na niego wskoczysz i będziesz wygrywał Puchar Świata?

 

 

 

- Czy mój rower na kołach 26 cali jest dobrze dobrany do mojego wzrostu 176 i 89 kilo mojej wagi ? Czy nie jest ten rower za mały na mnie ?
 

 

Koła kołami, a jaki masz rozmiar ramy?

 

Nie oszukujmy się, usiadłeś na rower i sądziłeś że będziesz wymiatał. Żeby dojść do dobrej kondycji, wydajności i techniki to są to lata jazdy i tysiące kilometrów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama ma rozmiar "M". I jeszcze nie dostałem odpowiedz i na to pytanie:

-Jeśli chodzi o licznik to mam sigmę 1609 i pytanie czy prawidłową wartość w ustawieniach licznika powinienem podać dane z opony: 54-559 (26 x 2.10) czy może to co mam napisane na kołach (chyba to się nazywa "rachewki"): 559x17c do prawidłowego odmierzania prędkości przez  mój licznik ?

 

Czy ktoś, może mi coś doradzić konkretnie w moim temacie ? W Krakowie ludzie naprawdę jeżdżą dosyć szybko na rowerach. Kręcą spokojnie pedałami w równym tępię ale przy tym osiągają dużą prędkość. Szczególnie jak jadą drogą rowerową po prostej lub ulicą po prostej. A ja mam wrażenie, że jak kręce pedałami to w miejscu stoję. Nieraz jak jadę te 22 km/h czy 24 km/h to widzę jak inni rowerzyści mnie wyprzedzają. Więc nie wiem z jakimi prędkościami oni jeżdżą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma Ci pomóc jak sam nie wiesz czego chcesz? Piszesz cały czas że inni jeżdżą szybciej, jakie to ma znaczenie? Nie umiesz/ nie masz siły to jeździsz wolniej. 

 

Opony mogą mieć wpływ na szybkość, ale nie sądzę żeby w Hexagonie były opony które stawiają jakieś wielkie opory.

 

To ja Ci doradzę: kręć szybciej to będziesz jechał równo z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile przejeżdżasz miesięcznie kilometrów? Ile dziennie? Jakie są Twoje dystanse? Może jeździsz za mało i jak piszą poprzednicy - brakuje Ci kondycji. Jeśli Twój licznik jest prawidłowo ustawiony (zerknij w instrukcję obsługi) i Twoja prędkość to 28-30 km/h, to nie spodziewaj się, że nowym rowerem będziesz jeździł szybciej. Można szosówką ale takiego nie szukasz. Poza tym masz szerokie opony - wymień na węższe z mniej agresywnym bieżnikiem, będzie łatwiej kręcić. I jeszcze jedno. Jeśli jedzisz 30 i ktoś Cię wyprzedza kręcąc sobie lekko to może miał rower elektryczny? :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rozmiar M wydaje się być w sam raz, a jakie są Twoje odczucia :icon_question:

W ustawieniach licznika trzeba wpisać obwód koła, czyli w Twoim przypadku 2,07 m - ewentualnie możesz zmierzyć obwód przetaczając koło po linii prostej ( za punkt odniesienia mając wentyl ), a następnie wpisać tyle ile wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry temat nie wiem co czytam :D

 

kolego zacznij od formy i szukaj radości z jazdy, a nie patrzysz kto jaki ma rower, bo to jest słabe, jakbyś chciał bardzo to byś sobie swój rower przerobił bez problemu,ale jak Cie kuje w oczy Twój rower, bo inni maja 'lepsze" to sprzedawaj i kup inny, ale tak jak koledzy pisali kupując nie co droższy możesz się zdziwić ze znacząco lepszy nie będzie. Ja dwa sezony temu jeździłem na starym odnowionym rowerze osprzęt tourney, wolnobieg, z przodu korba szosowa z jednym blatem i te sprawy, ale bardzo fajnie złożony, i na początku forma budyń, potem zrobiłem formę to przyszła prędkość duża radość z jazdy i to jest to; więc rower tak jak koledzy pisali nie czyni i nigdy nie będzie czynił z ciebie zawodnika, teraz mam lepszy rower, ale i zawodnik jest lepszy :D pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach licznika trzeba wpisać obwód koła, czyli w Twoim przypadku 2,07 m

W liczniku mam "Wheel size" i mam podane: liczby 2.070 zamiast ostatniego 0 nie mogę dać literki m tylko muszę podac cyfrę od 0 -9 więc co ustawić ? Może mi ktoś pomóc ? i czy w liczniku ma być ustawione kmh czy mph ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapytać się o nic nie można bo już odrazu Troll i wielka obraza wielkiego majestatu.  Dzięki wielkie !!

 

Chłopie, Ty walnąłeś "rozkminę" typu:

 

Kupiłem samochód, przestał mi się podobać bo inni mają ładniejsze i co gorsza wyprzedzają mnie na prostej. Czy jak kupię droższy samochód z identycznym silnikiem jak mam teraz to będę szybszy od nich? No przecież to na pewno nie chodzi o silnik tylko o to że samochód będzie droższy, mój na pewno nie jest z tego powodu wolny.

 

Rozumiesz absurd tej całej sytuacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 Masz dwie możliwości :

1. zostawiasz tak jak jest ( bo jest właśnie 2,07 m, czyli u Ciebie 2,070 )

2. mierzysz metodą opisaną przeze mnie ( prawdopodobnie wyjdzie Ci nieco więcej ) i wpisujesz

Dla poprawienia formy polecam zostawić tak jak jest, bo wtedy żeby osiągnąć nieco większą prędkość będziesz musiał włożyć ciut więcej wysiłku.

Jeżeli chcesz widzieć cały czas 4 dychy na zegarze, to od razu wpisz 3,000 - wtedy przestaniesz się przejmować tymi co oszukują na elektrykach, albo jadą na dopingu :icon_cool:

Są pewne rozbieżności pomiędzy tabelkami podającymi obwody koła, więc ja np. preferuję własnoręczną weryfikację obwodu metodą opisaną w moim przedostatnim poście ( może za dużo powiedziane, bo to było ładnych kilka lat temu ).

Na koniec dodam, że wartości typu 1 m ( metr ) są w systemie metrycznym, czyli z automatu musisz wybrać kilometry na godzinę ( kmh ), żeby się wszystko zgadzało, a jak chcesz w milach, to musisz to sobie przekalkulować, ale wtedy będziesz widział mniejsze wartości na liczniku, bo mila to w zaokrągleniu 1,6 km.

Co do roweru, to jest jeszcze opcja odchudzenia sprzętu, co może rakiety z niego nie zrobi, ale coś tam powinno pomóc - np. wymiana amorka na sztywny widelec, wymiana opon ( ewentualnie całych kół ).

 

Panowie, nie chcecie pisać, to nie piszcie - w czym problem ( autor się chyba nie obrazi ) :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skom25 rozumiem doskonale "absurd sytuacji" tylko snuje domysł, że Ty nie rozumiesz mojego przesłania tego tematu. - Przeczytałes mój temat gdzie jasno i wyraźnie napisałem jaki mam rower, jaki mam rozmiar kół i jaki rozmiar opon. Podałem nazwe opon, podałem jaki rozmiar mam ramy, za ile kupilem oraz ile waże, ile mam wzrostu i wreszcie do jakiej jazdy będzie mi służył. To teraz jakim problemem jest dla Ciebie napisać mi czy rower mam sprzedać czy ewentualnie rozważyc pozostawienie go sobie ? - jeśli sprzedać to jakim problemem jest dla Ciebie podać mi dwa lub trzy linki prowadzące do rowerów, które mógłbym sobie kupić w wyznaczonym przeze mnie przedziale cenowym ? - taką sprawę mogliśmy załatwić tutaj w dwóch, trzech postach i byłoby po temacie.
Ale nie ! - Bo Ty wolisz drążyć i robić zemnie głupka. Dzięki !
KrissDeValnor dziękuje Ci za pomoc dobry człowieku. Zrobiłem tak jak mi opisałeś. Zostanę przy tym ustawieniu 2.070 i wybranej opcji km/h. Dziękuję Ci za pomoc. Powiedz mi proszę jeszcze, jakie opony zatem byś mi jakieś dobre do mojego roweru polecił ? lub jakie koła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

skom25 rozumiem doskonale "absurd sytuacji" tylko snuje domysł, że Ty nie rozumiesz mojego przesłania tego tematu. - Przeczytałes mój temat gdzie jasno i wyraźnie napisałem jaki mam rower, jaki mam rozmiar kół i jaki rozmiar opon. Podałem nazwe opon, podałem jaki rozmiar mam ramy, za ile kupilem oraz ile waże, ile mam wzrostu i wreszcie do jakiej jazdy będzie mi służył. To teraz jakim problemem jest dla Ciebie napisać mi czy rower mam sprzedać czy ewentualnie rozważyc pozostawienie go sobie ? - jeśli sprzedać to jakim problemem jest dla Ciebie podać mi dwa lub trzy linki prowadzące do rowerów, które mógłbym sobie kupić w wyznaczonym przeze mnie przedziale cenowym ? - taką sprawę mogliśmy załatwić tutaj w dwóch, trzech postach i byłoby po temacie.

 

Pisałem Ci kilka razy że wystaw go na OLX/ Allegro. Jasne, można poszukać, tylko Ty nie podałeś najważniejszego, czyli jaki typ roweru Cie interesuje.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki typ roweru Cie interesuje.

Pisałem w moim poście tutaj o rowerze merida, że takie podobno są szybkie. Więc łatwo się domyśleć, że raczej na pewno nie myślę tutaj o kolarzówce czy o szosie.

Nie chodzi mi o to, żeby rower ładnie wyglądał tak jak sobie ułożyłeś historyjkę o silniku w samochodzie.  Tylko o to, żeby się na nim dobrze i wygodnie jeździło i w miarę lekko i szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pisałem w moim poście tutaj o rowerze merida, że takie podobno są szybkie. Więc łatwo się domyśleć, że raczej na pewno nie myślę tutaj o kolarzówce czy o szosie.

 

No i właśnie do tego trochę piję, nie tylko ja. Merida to jest producent rowerów, ma w swojej ofercie praktycznie każdy typ roweru. Poczytaj, zorientuj się jaka jest różnica między typami rowerów i wtedy pogadamy.

 

Kolarzówka i szosa to to samo btw.

 

No i wracamy do początku, bo nie ma czegoś takiego jak szybki rower. Siłą napędową jest człowiek i tego nie zmienisz. W tamtym sezonie jeździłem dość ciężkim MTB na osprzęcie z niskiej/ średniej półki, w tym sezonie mam sprzęt dużo wyższej klasy. Wiesz ile podskoczyła mi średnia prędkość? O zastraszające 1-3 km/h, a to i tak prawdopodobnie w głównej mierze zasługa sztywnego widelca który powoduje że pedałowanie jest dużo bardziej efektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli częściej poruszasz się po mieście i drogach utwardzonych, to możesz założyć węższe opony - np. 1,9 " ( jeżeli miasto to Twój główny obszar, to mogą być jakieś semi slick, czyli prawie " łyse " na środku / szczycie opony ).

Pamiętaj, żeby podczas ewentualnego zakupu zwrócić uwagę na oznaczenie opony, czyli musi być koniecznie 559 ( opona do kół 26 " ).

Tylko niestety coś za coś i zimą tego typu opona może się nawet przyczynić do większej liczby upadków w trudnych warunkach, ale na suchych utwardzonych nawierzchniach będzie trochę szybsza od tych, które posiadasz ( piszę " trochę ", bo jakiejś przepaści nie będzie ).

Co do potencjalnej wymiany roweru, to jeszcze raz polecam przemyśleć na spokojnie temat, więc jak czas Cię nie goni i np. nie planujesz jazdy w warunkach zimowych, to masz kilka miesięcy na zastanowienie i podjęcie decyzji.

Jak Cię korci, żeby natychmiast coś zmienić, a nie jesteś jeszcze zdecydowany na zmianę roweru, to najprostszym i najtańszym wyjściem jest zacząć od wymiany opon.

Co do konkretnych modeli, to moje doświadczenia są skromne - kiedyś Maxxis Wormdrive 1,9 ( dosyć szybkie, ale i łapały trochę kapci ), ale na pewno można wybrać coś z kilku sensownych modeli ( tu niech się wypowiedzą inni użytkownicy ).

 

@ skom25

No i do wzrostu tempa na nowym sprzęcie prawdopodobnie dochodzi jeszcze kwestia lepszego rozjeżdżenia jak sądzę, czy tak też było u Ciebie :icon_question:

 

PS

A co do Meridy - wiadomo, co najmniej + 5 do prędkości ( dwie na 26 " kołach leżą w piwnicy ), więc jak założę koszulkę firmową tejże firmy, to objeżdżam wszystkich po kolei :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem od 3 lat rower X a potem złożyłem sobie rower Y. 4 lata temu kupiłem Hexagona X6 i stopniowo wymieniałem w nim części. Dużo czytałem, jeździłem i byłem świadomy tego co potrzebuje, chociaż dość często oznaczało to niepotrzebne wydatki.

 

Rower to typowe MTB Maraton/ XC.

 

Zakładając że chcesz właśnie taki rower to za 2500- 3000 zł będziesz miał dwa "podejścia" producentów do sprzedawanych modeli: lepszy amor gorszy osprzęt lub gorszy amor lepszy osprzęt.

 

Naprawdę, poczytaj jakie są różnice między rowerem MTB, Cross itd


 

 

No i do wzrostu tempa na nowym sprzęcie prawdopodobnie dochodzi jeszcze kwestia lepszego rozjeżdżenia jak sądzę, czy tak też było u Ciebie

 

Ciężko mi powiedzieć, ale po zmianie SR Epixona na sztywny widelec zaobserwowałem wzrost średniej prędkości, a był to środek sezonu. Ale tak, ogólne "rozjeżdżenie" ma kluczowy wpływ, bo jak to ktoś napisał na forum kiedyś "Żeby jeździć, trzeba jeździć"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A tak na marginesie ( o ile autor nam wybaczy ) to co Cię skłoniło do wymiany amorka na sztywny widelec, czyżby głównie obniżenie masy :icon_question:

U mnie były takie myśli, ale raczej się na to nie zdecyduję - może dlatego, że moja przygoda z MTB zaczęła się od sztywnego widelca, a teraz jednak amor trochę oszczędza ręce i chyba wolę żeby tak zostało.

@ NorthAngel82

Gdybyś miał bardziej leśne niż miejskie zacięcie, to np. rower tego typu powinien się sprawdzić : http://allegro.pl/accent-peak-29-i7005338156.html#thumb/1

Chce go sprzedać @ PanPiotr - może po forumowej znajomości zszedłby dla Ciebie z ceny ( przypadkowo trafiony, więc nie mam w tym żadnego interesu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem Epixona ktorego z powodu problemow technicznych zwrocilem. Zeby nie zostac bez roweru w srodku sezonu kupilem nowy model Accenta. Cena nie byla wysoka a amora na szybko kupowac nie chcialem. Juz po pierwszej jezdzie poczulem ze zostane z nim na dluzej, zupelnie inna jazda. Jak masz plaskie terenu z malymi przeszkodami to naprawde polecam. Natomiast jezeli masz duzo zjazdow z korzeniami itd to nie polecam, od pewnej predkosci z kierowcy stajesz sie juz tylko pasazerem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...