Skocz do zawartości

[rama] Rama tytanowa


Kuba4321

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim :)

W ostatnim czasie zacząłem kompletować sobie osprzęt do mojego roweru. Jednak stwierdziłem: ,,Chcę jakąś lepszą ramę''. I w związku z tym moja pierwsza myśl padła na Tytan. Dlatego też poszukuje ramy na którą nie będę musiał sprzedać nerki, a będzie mi służyła lata. (mój limit to ok 2,5 - 3 tyś). Znalazłem takie coś: http://www.titan-bikes.ru/catalog/%d1%82%d0%b8%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%be%d0%b2%d1%8b%d0%b5-%d1%80%d0%b0%d0%bc%d1%8b-mtb/

Ktoś może miał okazję obcować z takim czymś? Jeśli tak to prosiłbym o podstawowe specyfikacje tj. waga, suport, czy też rozmiar. Jeżeli ktoś zaś zna lepszego kandydata niż ta rama to prosiłbym o link. (rozmiar, który poszukuje to 19'-21' jednak skłaniam się ku mniejszej)

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuje za informację :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wątek o chińskim tytanie na slingletrackworld.com, ale jakoś nie mogę go teraz namierzyć. Generalnie angole sobie chwalą.

 

Pamiętaj tylko, że tytan też potrafi pęknąć, a ilość osób potrafiąca pospawać tytan jest mocno okrojona (w porównaniu do stali). Na Twoim miejscu, jeśli jeszcze nie próbowałeś stali, kupiłbym ramę na rurkach reynolds 853, w takim budżecie spokojnie coś znajdziesz. Szukając tytanu za 3k będziesz skazany na najtańsze wyroby, albo na ramy z drugiej ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Tytan tytanowi nie równy. Jeśli tytan to tylko z pewnego źródła, bo jak juz tu pomieniono on też pęka a naprawa to niełatwa i nietania sprawa.

 

Lepiej wykartkować więcej, tak aby spać spokojnie a w razie "dziada" nie zostać z "fajnym" elementem wystroju wnętrza za jaki niewątpliwie można uznać połamana tytanową ramę...

 

 

 

reynolds 853
 

 

Albo jeszcze lepiej z 921-ki...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

@@clavdivs, heh :) Poczytaj nieco o właściwościach materiałów :)

Taki tytan dorównuje stali w wytrzymałości na rozciąganie ważąc jakąś połowę tego co ona.

Moduł Younga określający sprężystość materiały ma wielokrotnie lepszy niż AL , porównywalny z kompozytem węglowym czy stalą ...

 

To pozwala budować ramy będące równie wytrzymałe/sztywne a zarazem lżejsze niż wykonane z AL.

Do tego charakteryzujące się tłumieniem drgań na poziomie dobrej stali czy roweru z "plastiku".

 

Jedyna wada to cena 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie śmiał bym polemizować ;)... Ino wyrażam wątpliwości, bo bajk do najtańszych nie należy, a zastanawiam się czy warto ładować tyle kasy...

Konkretnie o tego osobnika się rozchodzi (choć widzę, że cena podskoczyła, więc raczej odpuszczę)

https://www.planetx.co.uk/i/q/CBOOPICKRIV22HRD/on-one-pickenflick-sram-rival-11-hrd-cyclocross-bike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...