Skocz do zawartości

[Rower]składać czy kupić


topol

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde ja jestem zdania że lepiej poskładać samemu,przylukałem kiedyś ns core za 4tyś i tak mi sie spodobał że kupiłem nową ramę surge i po kolei kupowałem przez zimę poszczególne elementy.

Wyszło tak ż emiałem lepszy amor o travis 150mm i bodajże korbę oraz piasty a zaoszzczędziłem prawie tysiaka.

Wszystko zależy od tego gdzie i jak sie szuka części:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Według mnie to najlepiej jest złożyć rower. Ktoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o osprzęcie rowerowym wie ze złożony rower daje najwięcej satysfakcji i nikt nie będzie miał taki jak ty sobie wymarzysz. Sam składam rowerek już 4 lata i wiem ile trzeba włożyć w to sił dobrze kalkulować co i za ile kupić.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że jeżeli chodzi o wagę sprzych to patrzą np. w Manii Lekkości dla niektórych użytkowników liczy się każdy gram - nawet śrubki wymieniają na aluminiowe, więc jeżeli szprycha waży 2g a jest ich np. 36 sztuk w jednej x2 To sobie policz ile gram tracisz na takich sprychach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich o tej późnej porze!

Mam zamiar sprawić sobię szosówkę ,do pomykania. Miałem zamiar kupić ,lecz ojciec namawia mnie do złożenia. Sęk w tym ,że niestety ,średnio znam anatomię roweru. W sumie mógłbym to wziąć jako lekcje w tej dziedzinie. Do składania miałbym pomoc wujka ,który też swój pierwszy rower składał (dawno temu). Lepiej uzbierać kasę i kupić za +/- 1500zł używaną szosówkę ,czy stopniowo kupować części i składać to cacko?

Dzięki i Pozdrawiam!

KamilT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdecydowanie składać. Robić to rozsądnie i powoli. Wiedze czerpiemy z forum, internetu, od kumpli. Ale jak złożysz rower sam to satysfakcja ogromna a i z serwisem nie bedzie problemu bo go bedziesz znał jak w własna kieszeń. A i po złozeniu takiego roweru staniesz sie ekspertem w tej dziedzinie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój pierwszy wpis tutaj

Czy składać czy kupić gotowca to zależy od naszych doświadczeń i umiejętności o kasie nie wspomnę.

Ja mam parę rowerów którymi się zajmuję (moje i członków rodziny) więc nabrałem doświadczenia w serwisowaniu różnych maszyn z różnym osprzętem i bez tego doświadczenia raczej bym się nie zabierał do składnia nowej maszyny która jeszcze niedokończona pochłoneła z 7 tysiaków. Dla mnie złożenie roweru jest jakby naturalną konsekwencją mojej pasji. Od kiedy pamientam zawsze coś w swoich rowerach zmieniałem by dostosować je do swoich potrzeb. Przed złożeniem roweru miałem wizję co chcę osiągnąć, to chyba najważniejsze bo gdybym miał zrobić niewiele odbiegającą kopię gotowca, składanie nie miało by sensu.Trzeba też mieć na uwadze,że przekroczymy zaplanowany budżet czasem sporo budując rower naszych marzeń. Nikogo nie mam zamiaru zniechęcać ale bywa tak jak u mnie że np zakupiona sztyca bez offsetu nie pasowała mi i musiałem odsprzedać z stratą i kupić nową, zamawiając część bez przymiarki może się niestety tak zdarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Rowerzyści,

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z dostępną już ofertą GIANT na rok 2012. Nowa kolekcja to przede wszystkim kolejny krok do przodu w jakości i designie.

 

Szczególnie polecamy Waszej uwadze modele o kołach 29”, które szturmem zdobywają rynek rowerów MTB już nie tylko w USA, ale także w Europie.

 

 

 

W nowej kolekcji proponujemy również dodatkowe modele TCR i XtC na ramach kompozytowych z włókna węglowego w bardziej korzystnych cenach.

 

Zwracamy też Waszą uwagę na zmiany w modelu Expression 26”, który zamiast bagażnika ma koszyk z przodu i bardziej giętą kierownicę, świetnie dostosowaną do jazdy rekreacyjnej!

 

 

 

Z myślą o Kobietach powstała nowa marka Liv / giant, a razem z nią program 3F : Fit, Form, Function. Liv / giant to segment dla Kobiet, które poprzez jazdę na rowerze pragną wyrażać siebie i swój ekologiczny styl życia.

 

Dla Pań ceniących rozwiązania na topie polecamy rower BLVD W, biało – błękitny, z urokliwym brązowym siodełkiem i błękitnym, stylowym koszykiem!

 

 

 

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/blvd/9151/49222/

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą GIANT : http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bike-finder/

 

 

 

W przypadku pytań, jesteśmy do dyspozycji.

 

Pozdrawiamy!

 

Zespół Giant Polska

 

E-mail: info@giant-polska.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

A ja w sklepie kupiłem cos takiego .

rowery.th.jpg

 

Manetki , klamki , korba Deore LX

przerzutki , piasty , hamulce V przód jak i tył ,kaseta 9 Deore XT

obrecze RemerX panther (wzmacniane mega mocne)

Na mostkach siodłach się nie znam więc nie wiem co to takiego.Wiem , że wazy 13,6 Kupiłem go gotowego w tym sklepie http://sportowy-rowerowy.pl/

Cena 3 000 zł Uważam , że to fajny sprzęt na miasto , ale do bardzo chciałbym rower MTB że swobodnie latać w terenie. Cena jaką chce przeznaczyć to też ok 3 000zł w tym samym sklepi bedzie to rowerek na pełnym SLX tylko zamiast hamulców V chce tarczowe na olej Deore , amor ok 500 zł ale nie wiem jaki bo nie znam się na tym. Uważacie że dokonać takiego zakupu czy gotowy rower kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze ten amor to naprawde lipa ma juz luz straszny. powiedzieli mi zeby go jeszcze dojechac to wymienia na nowy. A tak pozatym to ten rower jest przewidziany do jazdy po rownym asfalcie . Moglem miec lepszy amor ale gorsza korbe. czekam na jeszcze jakies bardziej rozsadne sugestie.

 

przepraszam za bledy w pisowni ale pisze z tel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...